IELTS7 Banner 01 8

آموزش زبان آلمانی در خواب یکی از مسائلی است که امروزه توجه بسیاری را به خود جلب نموده است. درباره صحت کاربردی یا غیرکاربردی بودن کارشناسان با هم اختلاف نظر  دارند. بسیاری معتقد هستند که مغز در زمان خواب در واقع کاربرد خود را از دست داده است و از حالت نیمه هوشیار نیز خارج شده است، اما بسیاری دیگر به این معتقد هستند که ذهن در حالت خواب مانند ذهن در حالت مرگ نیست و به دلیل این که روح در کالبد وجود دارد می تواند به روش ناخوادآگاه هر آنچه را که تکرار می کنیم در حافظه بلند مدت خود ثبت کند.
اینکه این روش می تواند مثبت باشد یا نه را یک گروه روانشناسی از کشور سوئیس مورد تحقیق قرار دادند و پس از یک تحلیل طولانی مدت دریافتند که یادگیری در خواب می تواند روشی کاملا مثبت باشد که آموزش زبان را با کارکرد ذهن در مسیری برابر قرار داده و در نهایت جواب های مثبتی را برای علاقه مندان خواهد داد.
در طی این سالها تحقیقات و آزمایشات بسیاری صورت گرفته است و دانشمندان بسیاری بر روی این موضوع کار کرده اند که در نهایت به این نتیجه رسیده اند که یادگیری در خواب و البته دقایق اولیه روش مناسبی باشد. در این مقاله به ادامه این مطلب خواهیم پرداخت…

 

روش های یادگیری زبان آلمانی در خواب

۱- یادگیری زبان آلمانی درخواب با موسیقی
این روش برای همه ما آشنا است. در این روش شما می توانید قبل از خواب و در زمانی که خود را محیا برای یک خواب طولانی کرده اید، به پخش موسیقی های لایت و مورد علاقه خود اقدام نموده و در نهایت سعی نمایید در حین اینکه به موسیقی گوش می دهید، به یادگیری لغات و عباراتی که در موسیقی متن به کار برده شده است، بپردازید.

 

۲- یادگیری زبان آلمانی در خواب با پادکست ها
پادکست ها زمینه ساز اتفاقات نو و تازه ای در آموزش زبان آلمانی هستند و همین باعث شده است تا شما بتوانید قدرت شنیداری آلمانی، قدرت نوشتاری و همچنین خواندن در زبان آلمانی تان را تقویت نمایید. پادکست های آلمانی در واقع بخشی از یک رمان، یک قصه و یا یک متن روانشناسانه هستند که می توانید با انتخاب علایقتان در ژانرهای متفاوت از یادگیری تان لذت ببرید.
۳- یادگیری زبان آلمانی با مدیتیشن
مدیتیشن ها نیز می توانند علاوه بر یادگیری زبان اتفاقات مثبتی را در ذهن شما ایجاد نمایند. شما می توانید مدیتیشن ها را با زبان کشور هدف همراه ساخته و در نهایت با یک تیر دو نشان بزنید. در یادگیری آنها شما با انواع کلمات روانشناسانه و عباراتی که همگی مثبت هستند نیز آشنا شوید.

 

۴- یادگیری زبان آلمانی با اخبار آلمانی
گوش دادن به اخبار یک روش ایده آل در یادگیری است که با موضوعات متنوع از جمله خبرهای سیاسی، مصاحبات، اخبار ورزشی، اخبار هواشناسی و… می تواند زمینه ساز اتفاقات خوبی برای شما عزیزان باشد. در واقع شما می توانید خبرهای فرهنگی هنری و یا ورزشی را شبانه و در هنگام خواب گوش داده و در نهایت با انواع لغات و عبارت آلمانی آشنا شوید.

۵- یادگیری زبان آلمانی با رادیو
رادیو اگر چه نتوانسته است کاربرد قبلی خود را در میان عموم حفظ کند اما بخشی شیرین در یادگیری است و کافی است تنها یکبار به این روش زبان آلمانی را فرا بگیرید تا متوجه حضور پررنگ و پرقدرت آن در یادگیری زبان آلمانی بشوید. رادیوها با بخش های داستانی، مصاحبه با افراد مهم آلمانی در زمینه های مختلف و… در واقع یک ایده آل مهم در یادگیری زبان هستند که بهتر است در شبانه های خود این مهم را فراموش نکرده و در هنگام خواب و با انتخاب موضوع مورد علاقه تان آلمانی را فرا بگیرید.

 

چه نکاتی را در این روش می توانیم فرا بگیریم؟

– تقویت لغات آلمانی
با این روش شما می توانید لغات بسیاری را در ذهنتان بسپارید و این روش در واقع شما را می تواند با لغات پرکاربرد آلمانی آشنا نماید. این لغات در آهنگ های آلمانی و پادکست هایی که در واقع فایل صوتی از کتاب ها هستند، به کرات دیده می شود. یادگیری لغات بخش مهمی در یادگیری زبان آلمانی است و اگر بتوانید دایره لغاتتان را گسترش دهید، می توانید در مکالمات روزانه و در شرایط و موقعیت های متعدد به خوبی عمل نمایید.
برای یادگیری لغات روش های بسیاری وجود دارد از جمله جعبه لاینتر و کدینگ اما روش های سرگرم کننده می توانند روش مهمی در یادگیری آنها در حافظه بلندمدتان باشد.

– تقویت تلفظ لغات آلمانی
در یادگیری در خواب شما علاوه بر این که لغات مناسب را فرا می گیرید می توانید با تلفظ این لغات و البته نیز عبارات آلمانی آشنا گردید. تلفظ و زبان بدن در مکالمه آلمانی می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد و البته که این مورد می تواند در ماهر نشان دادن شما مثمر ثمر باشد.

– یادگیری اصطلاحات آلمانی
با گوش دادن به موسیقی، پادکست ها و فایل های صوتی شما می توانید با اصطلاحات و عبارات آلمانی نیز آشنا شوید. این روش در نهادینه سازی این اصطلاحات بسیار کاربرد دارد.

 

زبان آلمانی یکی از شاخه های مهم در آموزش زبان های خارجه است و در موسسه زبان بهین دانش به این یادگیری و آموزش این زبان به کرات پرداخته می شود. اساتیدی که در مرکز آموزش زبان بهین دانش فعالیت می کنند همگی دانش آموختگان دوره های تربیت مدرس راکت و همچنین تربیت مدرس آموزش آنلاین هستند که با بدست آوردن تخصص های مهم توانسته اند آموزشی نو را ایجاد نمایند.
در واقع این اساتید به آموزش اعتقادی ندارند و سعی می کنند با ایجاد اعتمادبنفس، آموزش مهارت های یادگیری و بهره از مهارت ها و توانایی های زبان آموزان راهبرانی دلسوز و حامی برای آنها باشند. راهبران آموزشگاه زبان بهین دانش در تدریس آنلاین زبان آلمانی به روش راکت و همیاد آلمانی فعالیت داشته و در نهایت با آموزش آنلاین زبان آلمانی همه علاقه مندان به این زبان را در هر شهر و یا روستایی به رویای یادگیری خواهند رساند.

 

آموزش آنلاین زبان آلمانی شامل دوره های آموزش راکت آلمانی و دوره های همیاد آلمانی هستند که هر یک بخش مهمی در یادگیری و رفع نیاز مخاطبان ما را بر عهده دارند. راکت آلمانی یک آموزش ۵۰ روزه است که با ۶۰ جلسه خصوصی آنلاین، ۳۰ جلسه عمومی آنلاین، پشتیبانی ۲۴ ساعته و انتخابی که در زمینه انتخاب زمان، ساعت و محتوای آموزشی به زبان آموزان می دهد بدون اغراق یکی از دوره های پرکاربرد و پربازده در زبان آلمانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز می توانید با پشتیبان های ما از طریق ثبت مشخصات خود ارتباط نموده و اطلاعات کافی را در زمینه انتخاب دوره، انتخاب روش آموزشی، هزینه های دوره ها و … کسب نمایید و یا ما را از اینستاگرام دنبال نموده و با آشنایی با روند آموزشی ما، به صورت آگاهانه به انتخاب دوره آنلاین آلمانی بپردازید. همکاران ما حمامیان دلسوزی هستند که در صفر تا صد یادگیری تمام قد در کنار شما عزیزان ایستاده اند تا مسیری کوتاه تر، پربازه تر و قطعا فکر شده تر را به شما عزیزان تقدیم نمایند.