سوالی که اکثر زبان آموزان از کارشناسان و مشاوران سایت ما می پرسند این است که: یادگیری زبان اسپانیایی چقدر طول می کشد؟ در پاسخ این سوال باید گفت که مدت زمان یادگیری زبان اسپانیایی به عوامل و شرایط مختلف و متفاوتی بستگی دارد. برخی از این عوامل به دست زبان آموزان رقم می خورد و برخی دیگر توسط اساتید و روش های انتخابی شما برای یادگیری زبان اسپانیایی. در صورتی که به دنبال استفاده از روش های سنتی برای یادگیری زبان اسپانیایی باشید باید گفت که توقع یادگیری زبان در مدت زمان کوتاهی را نداشته باشید. آموزش مبتنی بر یادگیری همراه با سیستم آموزشی جدید سرعت و روند یادگیری زبان اسپانیایی را سریع تر از حد تصور شما می کند. در انتهای مقاله به معرفی یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان اسپانیایی می پردازیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان اسپانیایی

 • برنامه ریزی جامع

در صورتی که در آغاز یادگیری هدفمند باشید و بر اساس هدف خود  برنامه ریزی جامعی را داشته باشید باعث می شود که یادگیری اسپانیایی با نظم و دقت بیشتری پیش رود. داشتن زمان بندی مناسب برای هر بخش از کار باعث می شود بهترین مسیر را در پیش داشته باشید.

 • یادگیری زبان های دیگر

اینکه قبل از یادگیری زبان اسپانیایی به چه زبان هایی تسلط دارید و یا زبان مادری شما چیست، در مدت زمان یادگیری زبان اسپانیایی بسیار تاثیر گذار است. در صورتی که زبان مادری و یا زبانی که آموخته اید به ساختارهای زبان اسپانیایی نزدیک باشد باعث می شود که یادگیری راحت تری را در پیش داشته باشید.

 • انتخاب روش یادگیری

روش انتخابی شما در سرعت یادگیری زبان اسپانیایی تاثیر گذار می باشد. روشی را برای یادگیری انتخاب کنید که علاوه بر اینکه روند یادگیری شما را سریع تر می کند باعث لذت بردن شما از مسیر یادگیری زبان اسپانیایی شود. یادگیری زبان اسپانیایی سخت و دشوار نیست به همین دلیل سعی داشته باشید که روش انتخابی شما بهترین شرایط یادگیری را برای شما مهیا کند.

 • شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان اسپانیایی

بسیاری از افراد قصد یادگیری خودآموز زبان اسپانیایی را دارند. این دسته از افراد باید بدانند که به برنامه ریزی جامع تر و تعهد و پشتکار بیشتری نیاز دارند. در صورتی که با شرکت در کلاس های آموزش زبان اسپانیایی به دلیل وجود مدرسین حرفه ای، برنامه ریزی سبک تری خواهید داشت.

 • مدرسین زبان

روش های تدریس زبان اسپانیایی از تنوع و تفاوت بسیاری برخوردار هستند اما اساتید زبان اسپانیایی باید به گونه ای برنامه ریزی و هدف گذاری کنند که بهترین مسیر یادگیری را برای زبان آموزان فراهم نمایند.

 • دید و نگرش زبان آموزان

دید و نگرشی که هر یک از زبان آموزان هنگام یادگیری زبان اسپانیایی دارند در مدت زمان یادگیری زبان آموزان تاثیر گذار می باشد. اگر یادگیری زبان اسپانیایی را با روحیه شادی شروع کنید قطعا مدت زمان کمتری برای یادگیری زبان اسپانیایی در پیش خواهید داشت.

 • پشتکار زبان آموزان

اگر پشتکار و تلاش زبان آموزان زیاد باشد باعث می شود یادگیری زبان اسپانیایی در مدت زمان کوتاهی صورت گیرد. تحقیقات نشان داده است که اگر فراگیران هر روز به مدت 3 ساعت به یادگیری و آموزش زبان اسپانیایی مشغول باشند، در زمان کوتاه تری به تسلط ب این زبان می رسند.

 • انگیزه زبان آموزان

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در مدت زمان یادگیری زبان اسپانیایی، انگیزه فراگیران می باشد. با هدف گذاری بهتر می توانید باعث انگیزه در خودتان شوید. با ایجاد انگیزه می توانید در طول روز زمان بیشتری را به یادگیری و آموزش مشغول باشید.

 • غرق شدن در مسیر یادگیری زبان اسپانیایی

زمانی که روش انتخابی و اساتید زبان اسپانیایی را به درستی انتخاب کرده باشید بهتر می توانید غرق شدن در مسیر یادگیری را تجربه کنید. غرق شدن در این مسیر باعث افزایش لذت شما نیز می شود.

 • استفاده از وسایل کمک آموزشی

در طول روز خارج از کلاس های آموزشی سعی کنید از وسایل کمک آموزشی استفاده کنید. استفاده از موسیقی زبان اسپانیایی، کتاب ها و منابع آموزشی، سریال ها و فیلم های آموزش زبان اسپانیایی و… باعث یادگیری بهتر و سریع تر شما در مسیر یادگیری می شود.

 • سختی زبان

همه ما می دانیم که زبان اسپانیایی جزء زبان های سخت و دشوار محسوب نمی شود. دستور زبان و گرامر زبان اسپانیایی از سختی بسیاری برخوردار نیست و با کمی تلاش و پشتکار به راحتی می توانید بر این زبان تسلط پیدا کنید.

 • نوع برگزاری کلاس های آموزش زبان اسپانیایی

کلاس های خصوصی و آنلاین زبان اسپانیایی علاوه بر اینکه موجب آرامش و تمرکز بالای شما زبان آموزان می شوند، باعث افزایش بازدهی شما شده است. مزایای آموزش آنلاین زبان اسپانیایی به حدی زیاد است که افراد خواهان شرکت در کلاس های حضوری زبان اسپانیایی را ندارند.

 • استفاده از اپلیکیشن ها

استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان اسپانیایی یکی دیگر از وسایل کمک آموزشی محسوب می شود. سعی کنید خارج از آموزش اسپانیایی از نرم افزارهای آموزش زبان اسپانیایی نیز استفاده نمایید. چنین برنامه هایی در هر موقعیتی و در هر جایی قابل استفاده می باشند.

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟

مدت زمان یادگیری زبان اسپانیایی با رعایت نکات بالا در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد اما بسیاری از ما این پرسش را دارند که، آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟
باید گفت که سخت یا آسان بودن این زبان به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد، برخی از این عوامل شامل:
هدف گذاری، انگیزه زبان آموزان، تاثیر زبان مادری، اینکه قبل از یادگیری زبان اسپانیایی به چه زبان هایی تسلط داشته اید نیز بر روند یادگیری شما نیز تاثیر گذار است. برای مثال اگر شما بر زبان پرتقالی تسلط داشته باشید یادگیری زبان اسپانیایی برای شما آسان تر است اما در کل زبان اسپانیایی زبان دشواری نیست و به راحتی می توانید بر این زبان تسلط پیدا کنید. یادگیری زبان اسپانیایی و یا دیگر زبان ها در سن پایین باعث می شود یادگیری شما آسان تر صورت گیرد. ساختار جمله در زبان اسپانیایی به زبان انگلیسی شباهت بسیاری دارد به همین علت حتی افرادی که بر زبان انگلیسی تسلط دارند نیز به راحتی می توانند بر این زبان تسلط پیدا کنند.

بهترین و موثرترین روش یادگیری زبان اسپانیایی

در حال حاضر با عوامل موثر در مدت زبان یادگیری زبان اسپانیایی آشنا شده اید. اما به نظر شما دوره های کوتاه مدت آموزش زبان اسپانیایی وجود دارند؟ آیا این دوره ها نتیجه بخش هستند؟
باید گفت که بله چنین دوره های کوتاه مدت و البته نتیجه بخشی وجود دارد اما سعی کنید که دوره مد نظر شما متناسب با نیاز و اهداف زبانی شما باشند.
دوره ای که در مدت زمان کوتاهی توانسته است علاقه مندان بسیاری را در اقصی نقاط دنیا به خود اختصاص دهد دوره راکت نام دارد. این دوره آموزشی بر اساس بیش از دو دهه تجربه احمدرضا ابراهیمی طراحی شده است و در اختیار زبان آموزان قرار گرفته است. با توجه به صلاح دید احمدرضا ابراهیمی، درخواست زبان آموزان، نیازهای زبان افراد جامعه و… دوره راکت به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان اسپانیایی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان اسپانیایی در 50 جلسه) در حال برگزاری می باشد. راکت در حال حاضر یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان اسپانیایی می باشد. این دوره برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد اما بیشتر افرادی که قصد یادگیری زبان اسپانیایی در کوتاه مدت را دارند به انتخاب این دوره اقدام می کنند. برای افرادی که قصد یادگیری زبان اسپانیایی را در مدت زمان طولانی تری دارند باید گفت که اصلا جای نگرانی نیست، دوره راکت به گونه ای طراحی شده است که در بازه زمانی طولانی نیز قابلی برگزاری می باشد.
اساتید دوره دوره راکت بعد از گذر از آموزش های لازم آماده تدریس به شما زبان آموزان شده اند و با آگاهی و درک بالا از دغدغه زبان آموزان تدریس را آغاز می کنند. زیر نظر احمدرضا ابراهیمی از آغاز تا پایان دوره، اساتید زبان آموزان و داوطلبان را مورد حمایت و پشتیبانی کاملی قرار می دهند و بر اساس نیازهای زبانی و شخصی سازی آموزش به برنامه ریزی می پردازند.

متد آموزشی دوره راکت یا 50 روزه

دوره راکت به دلیل اینکه در کنار آموزش چهار مهارت اصلی زبان اسپانیایی، نیتیو لایک شدن زبان آموزان را نیز در نظر دارد، نیاز به روش آموزشی متفاوتی دارد. به همین علت دوره راکت سبک و روش آموزشی خود را، آموزش از طریق سریال های اسپانیایی قرار داده است. آموزش زبان اسپانیایی با سریال دارای مزایایی بسیاری از جمله نیتیو لایک شدن می باشد. این سبک آموزشی در کنار اساتید چند زبانه و حرفه ای صورت می گیرد که با آموزش نکات بسیار در نهایت منجر به نیتیو لایک شدن شما عزیزان می شود. در این دوره هر چهار مهارت اصلی زبان را به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری فرا می گیرد و توانایی استفاده از زبان را در موقعیت های مختلف خواهید داشت و می توانید به رفع نیازهای زبانی خود بپردازید. مدت زمان آموزش زبان اسپانیایی با دوره های راکت به کمترین زمان خود می رسد و شما توانایی لمس بهترین و لذت بخش ترین لحظات را خواهید داشت.
فرقی نمی کند کجای این دنیا قرار دارید به راحتی می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002