زبان ژاپنی یکی دیگر از زبان هایی است که در حال حاضر به دلایل مختلفی علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است. در این میان افراد از روش های آموزشی متفاوتی برای یادگیری زبان ژاپنی استفاده می کنند. روش های یادگیری زبان ژاپنی از تنوع بسیاری برخوردار است یکی از روش هایی که افراد به عنوان وسایل کمک آموزشی از آن استفاده می کنند، اپلیکیشن یادگیری زبان ژاپنی می باشد. اپلیکیشن ها به دلیل سهولت در استفاده، کاربران بسیاری را به خود اختصاص داده اند. در هر کجای دنیا و در هر موقعیتی به راحتی می توانید از طریق دانلود اپلیکیشن های یادگیری زبان ژاپنی به آموزش دسترسی داشته باشید. برخی از نرم افزارهای آموزش زبان به صورت خودآموزش هستند؛ یعنی معلمی کاربران را هدایت نمی کند و زبان آموزان به صورت خودآموز مشغول یادگیری زبان ژاپنی و یا دیگر زبان ها هستند. برای استفاده از نرم افزارها نیاز به اینترنت می باشد. بدون اینترنت اطلاعات در اختیار شما قرار نمی گیرد؛ همچنین برخی دیگر از برنامه ها با پرداخت پول اطلاعات و دانش زبانی خود را در اختیار کاربران قرار می دهند. با وجود همه این مطالب نرم افزارها به گونه ای طراحی شده اند که برای همه سنین مناسب می باشند. طراحی جذاب اپلیکیشن ها موجب شده است که کاربران هنگام استفاده از آن ها دچار خستگی و ناراحتی نشوند. در آغاز اپلیکیشن ها فقط به آموزش زبان انگلیسی می پرداختند اما به مرور زمان و با پیشرفت های اساسی، اپلیکیشن آموزش دیگر زبان ها را طراحی کرده اند. در ادامه مقاله به معرفی بهترین برنامه های یادگیری زبان ژاپنی می پردازیم.

اپلیکیشن های آموزش زبان ژاپنی

یکی دیگر از روش ها برای یادگیری ژاپنی استفاده از اپلیکیشن یادگیری زبان ژاپنی می باشد. نرم افزارهای یادگیری زبان ژاپنی تعداد زیادی ندارند و ما در این مقاله به معرفی بهترین و کارآمدترین اپلیکیشن های یادگیری زبان ژاپنی می پردازیم.

 • اپلیکیشن Anki

نرم افزار آنکی با فراهم کردن محیطی رایگان به کاربران خود این امکان را می دهد که با استفاده از فلش کارت هایی بر کلمات و جملات زبان ژاپنی تسلط پیدا کنند. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که به کاربران خود این امکان را می دهد که فضای اپلیکیشن را شخصی سازی کنند و بر اساس یادگیری خودشان به طراحی فضای آن برنامه بپردازند. بعد از طراحی های لازم به راحتی می توانید فضایی که ساخته اید را با کاربران دیگر به اشتراک بگزارید و با استفاده از لینک مشخصی به فضای ایجاد شده توسط کاربران دیگر دسترسی داشته باشید.

 • اپلیکیشن Dr.Moku

این نرم افزار بر روی نوشتار هیراگانا و کاتاکانا تمرکز دارد. یادگیری نوشتار زبان ژاپنی کار بسیار دشواری است و چه بسیار از افرادی که با وجود علاقه به یادگیری زبان ژاپنی به دلیل نوشتار سخت این زبان، یادگیری را رها کرده اند. این برنامه با تمرکز بر روی نوشتار زبان ژاپنی به کاربران خود این امکان را می دهد که به راحتی بر هیراگانا و کاتاکانا تسلط پیدا کنند. در این برنامه حروف الفبای زبان ژاپنی با روش های به روز به شما آموزش داده می شود.

 • اپلیکیشن Ling app

یکی دیگر از نرم افزارهای آموزش زبان ژاپنی، برنامه لینگ اپ می باشد. این نرم افزار بیش از 60 زبان را به کاربران خود آموزش می دهد. نرم افزار آموزشی لینگ اپ منبعی ایده آل برای افرادی است که قصد یادگیری زبان ژاپنی را به سبک و شیوه ای حرفه ای دارند. در این برنامه از بازی ها و چالش های مختلفی برای آموزش نیز استفاده شده است.

 • اپلیکیشن Imiwa

در صورتی که به دنبال دیکشنری قوی و کاملی هستید، ایمیوا بهترین گزینه می باشد. در این اپلیکیشن بر هیراگانا و کاتاکانا دسترسی راحتی دارید. علاوه بر موارد گفته شده بر 13000 حروف کانجی نیز دسترسی خواهید داشت. با استفاده از این برنامه به راحتی می توانید یک جمله کامل را تحلیل کنید و از جزئیات آن آگاهی کسب کنید.

 • اپلیکیشن تینا سافت

در این برنامه اصطلاحات و عبارات رایج در زبان ژاپنی با ترجمه فارسی و انگلیسی از طریق فیلم ها و ویدئوهای آموزشی به زبان آموزان آموزش داده می شود. دو درس اول این نرم افزار رایگان بوده و برای در اختیار داشتن مابقی باید هزینه ای را پرداخت کنید.

 • اپلیکیشن Pimsleur

یکی دیگر از برنامه آموزش زبان ژاپنی، اپلیکیشن Pimsleur می باشد. این نرم افزار با استفاده از روش (فراخوان/ پاسخ/ بازخورد) به آموزش مکالمه زبان ژاپنی می پردازد. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که به شما کمک می کند به زبان ژاپنی فکر کنید و به راحتی جملاتی به زبان ژاپنی بیان کنید. یادگیری مکالمه زبان ژاپنی به صورت ضمنی می باشد و از حفظ کردن دستور زبان و گرامر زبان ژاپنی راحت می شوید. در این نرم افزار به راحتی می توانید بر خواندن، صحبت کردن و شنیدن تسلط پیدا کنید. با استفاده از این نرم افزار از سطح مبتدی تا متوسط را تسلط پیدا می کنید و با پرداخت ماهانه 14/95 دلار به راحتی می توانید بر هر 5 سطح دسترسی داشته باشید. این برنامه بر روی گوشی های اندروید و آیفون قابل نصب می باشد.

 • اپلیکیشن Japanesepod101

این اپلیکیشن بر روی دروس صوتی پادکست محور تمرکز دارد و با فلش کارت ها و جعبه لاینتر به آموزش کلمات زبان ژاپنی می پردازد. با این برنامه به راحتی بر تلفظ، خواندن و دستور زبان تسلط پیدا می کنید. بعد از هر اپیزود دو نفر انگلیسی زبان وجود دارند که همه کلمات و دستور زبان ها را به شما آموزش می دهند. لغات زبان ژاپنی و دستور زبان را در قالب مکالمه  فرا خواهید گرفت. این نرم افزار برای افرادی که قصد یادگیری زبان ژاپنی را از مبتدی تا پیشرفته دارند، بسیار مناسب می باشد. با پرداخت ماهانه 4 دلار می توانید از این برنامه استفاده کاملی داشته باشید. قابل نصب بر روی اندروید و ios می باشد.

 • اپلیکیشن Kanji Study

یکی دیگر از اپلیکیشن آموزش زبان ژاپنی، کانجی می باشد. این نرم افزار شما را در مهارت های خواندن و نوشتن از سطح مبتدی به سطح پیشرفته می رساند. سطح مبتدی برای همه افراد رایگان است اما برای در اختیار داشتن کل این نرم افزار باید مبلغ 12/99 دلار را پرداخت نمایید.

 • اپلیکیشن Obenkyo

این برنامه به شما نوشتار کانجی، کاتاکانا و هیراگانا را آموزش می دهد. البته این نرم افزار به دستور زبان اهمیت بسیاری داده است. نقطه قوت این برنامه این است که از طریق سوالات چند گزینه ای و نوشتن پاسخ ها به یادگیری و آموزش مشغول می شوید. این نرم‌ افزار به صورت کاملا رایگان در اختیار علاقه مندان یادگیری زبان ژاپنی قرار گرفته است.

 • اپلیکیشن Tae Kims Guide to Learning Japanese

در این برنامه شما لغات و دستور زبان ژاپنی را با زبانی ساده فرا می گیرید. علاوه بر یادگیری کلمات و گرامر زبان ژاپنی، شما به کاتاکانا، کانجی و هیراگانا دسترسی دارید. در صورتی که قصد یادگیری زبان ژاپنی را دارید، این نرم افزار ارزش امتحان کردن را دارد.

 • اپلیکیشن Italki

این نرم افزار به شما دسترسی این را می دهد که با افراد بومی و مدرسین زبان ژاپنی در ارتباط باشید. زبان آموزان می توانند به کلاس های یک نفره از طریق چت ویدئویی و صوتی به اساتید زبان ژاپنی متصل شوید. با این برنامه می توانید به صورت رایگان سوالات خود را در انجمن گفت و گو از طریق گویشوران بومی بپرسید. در صورتی که قصد نیتیو لایک شدن و تسلط بر مکالمه زبان ژاپنی را دارید استفاده از این برنامه و صحبت با افراد بومی کار بسیار مفیدی می باشد.

 • اپلیکیشن Duolingo

دولینگو یکی از بهترین نرم افزارهای آموزش زبان ژاپنی می باشد. این برنامه به دلیل داشتن کامل ترین ویژگی ها، نرم افزار خوبی برای آموزش زبان ژاپنی می باشد. برای یادگیری زبان های دیگر نیز می توانید از این اپلیکیشن استفاده نمایید. نکات مهم گرامری و واژگان زبان ژاپنی را به راحتی می توانید فرا گیرید.

 • اپلیکیشن Memrise

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ژاپنی Memrise می باشد. این برنامه کلمات ژاپنی را با تصاویر گوناگون به شما آموزش می دهد. تکرار کلمات در این برنامه به حدی زیاد است که فراموش کردن آن ها محال می باشد.

نکته ای که باید بدان توجه داشت این است که در صورتی که کودکان قصد استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان را دارند باید تحت نظر والدین مورد استفاده کودکان قرار گیرد و مدت زمان مشخصی را برای استفاده از آن ها باید تعیین کرد. استفاده از برنامه های مختلف در کنار شرکت کرد در کلاس ها و دوره های آموزشی به ما کمک بسیاری می کند. یادگیری زبان ژاپنی با استفاده از برنامه های آموزشی کار سخت و دشواری می باشد و به زمان زیادی نیاز دارد اما اگر در کنار وسایل کمک آموزشی دیگر به کار گرفته شود به شما کمک بسیار زیادی می کند.

مزایای یادگیری زبان ژاپنی

یادگیری زبان ژاپنی همانند یادگیری دیگر زبان دارای مزایای و محاسنی می باشد. چنین مزایا و محاسنی باعث شده است که افراد بسیاری قصد یادگیری زبان ژاپنی را داشته باشند. زبان ژاپنی نهمین زبان رایج در میان مردم جهان می باشد. این زبان در میان مردم کشورهای دیگر از جمله: ایالات‌متحده آمریکا، فیلیپین، چین، بریتانیا، پرو، کانادا، اروپا، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی، کره‌جنوبی، استرالیا، نیوزیلند، آسیای شرقی، آسیای جنوب شرقی، جزایر اقیانوس آرام جنوبی، قطر، پاکستان و روسیه رایج می باشد. کشور ژاپن از نظر اقتصادی و تکنولوژی یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا می باشد. افراد با یادگیری زبان ژاپنی می توانند فرصت های شغلی بسیاری برای خود ایجاد نمایند. کار کردن در چنین شرکت هایی مزایای بسیاری را برای شما فراهم می کند. با توجه به این نکته زمان استخدام همیشه اولویت با افرادی است که بر زبان های خارجی از جمله زبان ژاپنی تسلط داشته باشند.
یادگیری زبان جدید دید و نگرش شما را عمیق تر می کند و موجب می شود در موقعیت های مهم زندگی توان تصمیم گیری بالاتری داشته باشید.

بهترین منایع آموزش زبان ژاپنی

 • استفاده از پیمزلر

پیمزلر یکی دیگر از منابع آموزش زبان ژاپنی می باشد. این منبع آموزشی دارای 90 سری فایل صوتی 30 دقیقه ای می باشد که از طریق استفاده و گوش دادن به این فایل های صوتی به راحتی می توانید بر زبان ژاپنی تسلط پیدا کنید. پیمزلر به شما این امکان را می دهد که با یادگیری کلمات، به ساخت جملات زبان ژاپنی اقدام نمایید.

 • Rosetta Stone

با استفاده و نصب این نرم افزار بر روی تلفن همراه خود به راحتی می توانید زبان ژاپنی را به صورت گام به گام پیش برید. در این برنامه آزمون هایی برای محک زدن خودتان وجود دارد که می توانید سطح زبانی خود را متوجه شوید.

 • استفاده از کتاب Hugo Japanese in 3 Month

در صورتی که قصد یادگیری زبان ژاپنی را دارید می توانید با استفاده از کتاب نام برده شده، آموزش را آغاز کنید. این کتاب برای افراد از سطح مبتدی تا پیشرفته مناسب می باشد. آموزش کلمات و گرامر زبان ژاپنی با این کتاب به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد؛ همچنین این کتاب برای افرادی که قصد یادگیری زبان ژاپنی به صورت خودآموز و یا با معلم را دارند مناسب می باشد.

یادگیری زبان ژاپنی با چند گام

 1. شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان ژاپنی
 2. یادگیری سیستم نوشتاری زبان ژاپنی 
 3. یادگیری گرامر زبان ژاپنی
 4. یادگیری اعداد زبان ژاپنی
 5. یادگیری عبارات و اصطلاحات زبان ژاپنی
 6. استفاده از وسایل کمک آموزشی

بهترین و موثرترین روش یادگیری زبان ژاپنی

تا به اینجای مقاله با انواع مختلف آموزش زبان ژاپنی آشنا شدید. با توجه به نیاز و هدف خود می توانید هر یک از نرم افزارهای بالا را انتخاب کنید اما از این جای مقاله به بعد درباره چگونگی یادگیری زبان ژاپنی صحبت خواهیم کرد. همه روزه اسامی مختلفی از پکیج های آموزش زبان ژاپنی می شنویم و روز به روز بر تنوع روش های یادگیری و آموزش زبان ژاپنی افزوده می شود اما اینکه کدام یک از این روش ها شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند جای بحث دارد.
اینکه سایت زبان احمدرضا ابراهیمی از کدام یک از روش ها برای آموزش زبان ژاپنی استفاده می کند که باعث شده است علاقه مندان بسیاری را در اقصی نقاط دنیا پیدا کند، جای تعجب دارد. بالاخره بعد از مدت ها، روش و دوره ای طراحی شده است که افراد از همان آغاز تا پایان دوره با شوق و اشتیاق مسیر نیتیو لایک شدن را طی می کنند و لحظه لحظه این مسیر حداکثر لذت و یادگیری را می برند.
دوره ای که در حال حاضر در سایت احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری می باشد، دوره راکت آموزش زبان ژاپنی نام دارد. این دوره به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان ژاپنی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان ژاپنی در 50 جلسه) برگزار می شود. زبان آموزان با کمک کارشناسان و مشاوران ما می توانند به انتخاب هر یک از این دوره ها بپردازند.
اساتید و مدرسین این دوره بعد از گذر از آموزش های لازم آماده تدریس به شما داوطلبان شده اند. مدرسین دوره راکت زبان ژاپنی بر اساس شخصی سازی آموزش و نیازهای زبانی فراگیران به برنامه ریزی می پردازند.

سبک و روش آموزشی دوره راکت آموزش زبان ژاپنی

افراد می توانند از طریق موسیقی های زبان ژاپنی، دانلود اپلیکیشن آموزش زبان ژاپنی، داستان های معروف ژاپنی و… به یادگیری زبان ژاپنی مشغول شوند اما سبک و روش آموزشی دوره راکت، استفاده از سریال های زبان ژاپنی می باشد. افرادی که قصد دارند نیتیو لایک شوند و بر مکالمه زبان ژاپنی تسلط پیدا کنند نیاز است که در کشور ژاپن به مکالمه با افراد بومی بپردازند اما افرادی که چنین امکانی را ندارند باید به سراغ چه سبک و روش آموزشی بروند؟
باید گفت که در حال حاضر بهترین روش آموزش زبان ژاپنی از طریق سریال می باشد. آموزش زبان ژاپنی با سریال برای افرادی که به دنبال نیتیو لایک شدن می باشند، مناسب ترین و حقیقی ترین روش می باشد. مزایای یادگیری زبان ژاپنی با سریال به حدی زیاد است که با بیان آن ها از موضوع اصلی مقاله دور خواهیم شد. برخی از این مزایا شامل:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. به روزترین روش
 4. تنوع آموزشی بالا
 5. یادگیری زبان کره ای بدون دخالت گرامر زبان ژاپنی
 6. جذاب ترین روش
 7. بهترین روش برای آموزش زبان ژاپنی برای کودکان
 8. کامل ترین روش
 9. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 10. محتوای نامحدود
 11. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 12. ارزان ترین روش
 13. و…

ویژگی های اساتید سایت زبان احمدرضا ابراهیمی

بارزترین ویژگی اساتید و مدرسین سایت احمدرضا ابراهیمی، چند زبانه بودن آن ها می باشد. مدرسین سایت دو الی چند زبان را به سبک راکت و زیر نظر احمدرضا ابراهیمی گذرانده اند و بعد از آن آماده تدریس به زبان آموزان شده اند. مدرسین زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دوره های تربیت مدرس را گذرانده اند و از دغدغه و نگرانی های والدین و زبان آموزان آگاهی دارند به همین علت با درک و توان بالایی به تدریس و آموزش می پردازند. مدرسین همچون راهبرانی هستند که همراه و هم قدم با زبان آموزان خود قدم بر می دارند. اساتید بر اساس نیازهای زبانی فراگیران به برنامه ریزی شخصی می پردازند. راهبران تنها به آموزش زبان به فراگیران نمی پردازند بلکه به آموزش و چگونگی برنامه ریزی، تعیین هدف، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس فراگیران نیز توجه دارند. مدرسین از آغاز ثبت نام تا انتهای دوره از فراگیران حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.

دوره ها و کلاس های آموزشی موجود در سایت همگی به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شوند. محیط و فضای آنلاین دارای مزایایی می باشد. محیط و فضای آنلاین این امکان را به فراگیران می دهد که در هر محیط و شرایطی امکان دسترسی به محتوای آموزشی را داشته باشند. آموزش آنلاین زبان ژاپنی این امکان را به فراگیران می دهد که از پلتفرم های مختلف آموزشی استفاده نمایند. اما مهم ترین مزیتی که محیط و فضای آنلاین برای زبان آموزان فراهم می کند این است که فراگیران اصل آموزش را دریافت کنند. فضای آنلاین از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد به همین علت است که اکثر افرادی که قصد یادگیری زبان ژاپنی و یا دیگر زبان ها را دارند به سراغ روش و سبک آموزشی آنلاین می روند. در کل افرادی که از مزایای آموزش آنلاین اطلاع داشته باشند به سراغ آموزش حضوری نمی روند.
یکی دیگر از ویژگی های دوره های آموزشی، برگزاری کلاس ها به صورت خصوصی می باشد. خصوصی برگزار شدن کلاس ها منجر به افزایش تمرکز، اعتماد به نفس، آرامش و عزت نفس زبان آموزان می شود. به دلیل آنلاین و خصوصی برگزار شدن کلاس ها، والدین می توانند در کنار فرزندانشان از نحوه آموزش و یادگیری فرزندان خود مطلع و آگاه شوند. تیم حرفه ای احمدرضا ابراهیمی همه تلاش خود را کرده است که بیشترین مزایا در اختیار زبان آموزان قرار گیرد و لحظات متفاوت و بی نظیری را برای فراگیران خود ایجاد و فراهم نماید.

در صورتی که علاقه مند هستید در دوره های آموزشی وبسایت آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی شرکت نمایید و یا از مشاوره رایگان برخوردار شوید، می توانید از طریق راه های ارتباطی که در ادامه معرفی خواهد شد با ما ارتباط حاصل نمایید. فرقی نمی کند داخل ایران، کشور ژاپن و یا دیگر کشورها باشید به دلیل برگزاری کلاس های خصوصی و آنلاین زبان ژاپنی به راحتی از طریق راه های ارتباطی زیر می توانید با ما در ارتباط باشید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002