افراد به دلایل مختلفی مثل علاقه، اشتغال، تحصیل، مهاجرت و… قصد یادگیری زبان ژاپنی و یا دیگر زبان‌ها را دارند. اما اینکه چگونه زبان ژاپنی یاد بگیریم؟ سوالی است که بارها از زبان علاقه‌مندان زبان ژاپنی شنیده‌ایم اما باید بدانید که سرعت یادگیری زبان ژاپنی برای هر فردی متفاوت است و ممکن است افراد با روش‌های مختلفی به یادگیری بپردازند. زبان ژاپنی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا می‌باشد و در حقیقت مسیر پیش رو نیز از دشواری‌های بیشتری برخوردار است. در کل چگونگی یادگیری زبان ژاپنی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به معرفی همه آن‌ها خواهیم پرداخت.

چگونگی یادگیری زبان ژاپنی

همانطور که در پاسخ سوال چگونه زبان ژاپنی یاد بگیریم؟ گفتیم که به عوامل و دلایل متفاوتی بستگی دارد اما مراحل یادگیری زبان ژاپنی تقریبا برای حداکثر افراد یکسان می‌باشد. در این مقاله به این مراحل اشاره خواهیم کرد.

 • یادگیری هدفمند

به هیچ عنوان یادگیری زبان ژاپنی و یا دیگر زبان‌ها را بدون هدف و انگیزه آغاز نکنید؛ چراکه زبان ژاپنی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیاست و بدون هدف گذاری چنین مسیری سخت‌تر نیز خواهد شد و ممکن است حتی در اواسط مسیر از یادگیری دست کشیده و ممکن است از یادگیری دیگر زبان‌ها نیز سر باز زند.

 • انتخاب روش یادگیری

روش های یادگیری زبان ژاپنی از تنوع و تفاوت بسیاری برخوردار هستند. به همین دلیل انتخاب روش یادگیری باید متناسب با شخصیت و آگاهی که از خودتان دارید صورت گیرد. به توانایی بصری، شنیداری و… دقت نمایید و در نهایت به انتخابی مناسب دست بزنید. به سراغ موسسات و سایت‌های زبانی بروید که با هدف شما هم مسیر باشند و شما را در مسیر درستی قرار دهند. پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس های آنلاین زبان ژاپنی می‌باشد. آنلاین بودن یادگیری، امکان استفاده از مزایای بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد به گونه‌ای که هیچ یک از این مزایا در آموزش حضوری وجود ندارد.

 • برنامه ریزی

حال که دو مورد بالا را انتخاب کردید زمان آن رسیده است که برنامه ریزی جامعی را برای خود تهیه کنید و طبق همان برنامه به پیش روید. گاهی برخی از اساتید بر اساس شخصی سازی آموزش زبان ژاپنی به برنامه ریزی برای زبان آموزان اقدام می‌کنند. به هر حال اگر قصد یادگیری زبان ژاپنی را به صورت جدی دارید بهتر است که برنامه ریزی را در دستور کار خود قرار دهید.

 • یادگیری حروف الفبای زبان ژاپنی

در تصور همه ما یادگیری حروف الفبای ژاپنی کار بسیار سخت و دشواری می‌باشد اما جالب است بدانید که زبان ژاپنی به جای حروف الفبا دارای سیلاب‌های مختلفی است که با یادگیری آن‌ها بر خواندن و نوشتن زبان ژاپنی تسلط پیدا خواهید کرد. این حروف شامل:

 1. یادگیری هیرگانا: این حروف شامل 51 کارکتر می‌باشد. با یادگیری این کارکترها به راحتی می‌توانید بر کلمات مختلف زبان ژاپنی تسلط پیدا کنید.
 2. یادگیری کاتاکانا: کاتاکانا شامل عباراتی است است که از دیگر زبان‌ها اقتباس شده است و شما به یادگیری آن می‌پردازید.
 3. یادگیری کانجی: کانجی علائم چاپی چینی است که برای کلمات زبان ژاپنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آشنایی با کانجی‌ها باعث درک بیشتر و امکان مکالمه بهتر به زبان ژاپنی برای شما می‌شود.
 4. یادگیری روماجی: روماجی حروف انگلیسی برای تلفظ کلمات ژاپنی می‌باشد. استفاده و یادگیری این حروف شما را از یادگیری و تسلط بر زبان ژاپنی دور می‌کند. بهتر است تمرکز خودتان را بر روی یادگیری هیرگانا، کاتاکانا و کانجی قرار دهید.
 • گرامر زبان ژاپنی

یکی دیگر از مراحل شروع یادگیری زبان ژاپنی، یادگیری گرامر و دستور زبان ژاپنی می‌باشد. اینکه برخی از افراد به دنبال تسلط بر مکالمه زبان ژاپنی بدون تسلط بر گرامر هستند، به نظر امکان پذیر نیست. با کمی دقت متوجه خواهیم شد که تسلط بر مکالمه بدون یادگیری گرامر ممکن نیست اما می‌توان یادگیری گرامر را به صورت ناخوداگاه همچون زبان مادری فرا گرفت.

 • نیتیو لایک شوید

برای نیتیو لایک شدن نیاز به تمرین و پشتکار بالایی می‌باشد. اما به نظر شما بهترین روش برای نیتیو لایک شدن چیست؟ معمولا افراد بعد از گذر از دوره‌های طولانی مدت هنوز امکان مکالمه و استفاده از زبان را در موقعیت‌های مختلف نخواهند داشت. در ادامه به شما روشی را معرفی خواهیم کرد که آرزوی دیرینه شما را به حقیقت بدل می‌کند.

 • در زبان ژاپنی غرق شوید

برای غرق شدن در مسیر یادگیری نیاز است که از کتاب‌ها، موسیقی ژاپنی، فیلم و سریال‌های زبان ژاپنی استفاده کنید. با استفاده از این موارد یادگیری خود را محدود به زمان کلاس و دوره‌های آموزش زبان ژاپنی نکرده‌اید.

بهترین روش یادگیری زبان ژاپنی

تا به این جای مقاله از چگونگی شروع یادگیری زبان ژاپنی آگاهی کسب کرده‌اید. اما از این به بعد درباره موثرترین روش یادگیری زبان ژاپنی به صحبت خواهیم پرداخت. همانطور که آگاهی دارید افراد علاقه‌مند به یادگیری زبان ژاپنی به دنبال بهترین روش ها برای یادگیری زبان ژاپنی و دیگر زبان‌ها هستند. به همین منظور این را حق شما دانستیم که به شما بهترین ها را معرفی کنیم.
روش پیشنهادی ما به شما استفاده از سریال‌های ژاپنی برای آموزش می‌باشد‌. اما تماشای سریال به تنهایی کافی نیست و نیاز به رعایت نکات بسیاری دارد. برای یادگیری نکات نیاز به اساتید حرفه‌ای و چند زبانه است تا شما را برای این مسیر آماده کنند. یادگیری زبان ژاپنی با سریال دارای مزایای بسیاری می‌باشد یکی از این مزایا نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌باشد. در واقع تنها روش و حقیقی‌ترین روش برای تسلط بر مکالمه به صورت نیتیو زبان‌ها، استفاده از سریال است.
در حال حاضر در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با برگزاری دوره راکت و شیوه آموزشی گفته شده، این امکان را برای همه علاقه‌مندان به زبان فراهم نموده است تا بهترین‌ها را در کنار خانواده بزرگ و چند زبانه ما تجربه کنند.
دوره راکت یکی از دوره‌های کوتاه مدت یادگیری زبان ژاپنی می‌باشد. این دوره به دو شکل VIP Rocket (آموزش زبان ژاپنی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان ژاپنی در 50 جلسه) برگزار می‌شوند. داوطلبان دوره راکت می‌توانند به انتخاب هر یک از این دوره‌ها اقدام نمایند و آموزش را آغاز کنند. اساتید چند زبانه دوره راکت از آغاز تا پایان دوره از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.
در صورتی که هدفمند هستید و قصد نیتیو لایک شدن را دارید بهتر است که از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید:

_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ از طریق شماره تلفن 09333558002
_ و یا از طریق پشتیبانی آنلاین

با استفاده از راه های بالا می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما نیز برخوردار شوید.