برای یادگیری تکنیک های دوره جامع روی نوار زیر کلیک کن.

IELTS7 Banner 01 8 آموزش حروف الفبای ژاپنی,حروف الفبای ژاپنی,زبان ژاپنی

آموزش حروف الفبای ژاپنی مبحثی شیرین، ساده و البته به مراتب کارآمد است. الفبای هر زبان بخش اصلی آن زبان را تشکیل می دهد و شناخت الفبا در واقع مستحکم نمودن ریشه های یادگیری در زبان ژاپنی خواهد بود.
زبان ژاپنی یکی از برجسته ترین زبان های آسیایی است که سالانه از سراسر دنیا گویشوران جدیدی را در بر می گیرد. نیهنگو یا زبان ژاپنی، زبان بیش از ۱۳۰ میلیون نفر در این کره خاکی است و ۱۲۶ میلیون نفر از این تعداد زبان مادری و رسمی شان زبان ژاپنی است.
جمعیت بالایی که به این زبان سخن می گویند، ما را برآن داشته است تا برای ارتباطی بهتر و موثرتر مراحل یادگیری زبان ژاپنی را میسر سازیم و مقدمات آموزش زبان ژاپنی را به شکل بهتری محیا نماییم. این زبان یکی از چندین زبان زنده دنیا است که توجه بسیاری را به دلایل مختلف از جمله اقتصاد، مهاجرت و… به خود جلب نموده است.
در این مقاله با ما همراه باشید تا حروف الفبای ژاپنی را با تلفظ فارسی و به شکلی کاملا ساده به شما آموزش دهیم و اولین قدم و مهم ترین قدم در یادگیری زبان ژاپنی را در کنار هم برداریم.

 

 

آیا ژاپن تنها یک الفبا دارد؟

همه ی کلمات زبان ژاپنی از حروف صدادار مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام از حروف صدادار می تواند چند نوع تلفظ داشته باشد. جذابیت زبان ژاپنی در این است که الفبای این کشور به یک بخش ختم نمی شود و در واقع الفبا در این زبان در سه نوع متفاوت وجود دارد. این گروه الفبایی در زبان ژاپنی شامل، کاتاکانا، کانجی و هیراگانا هستند که هر یک خاصیت و ویژگی خاص خود را دارند.

الفبای کاتاکانا:

در برگیرنده کلماتی است که از سایر زبان های دیگر از جمله زبان انگلیسی وارد این زبان گردیده است و در برخی از موارد حروف این گروه الفبایی با الفبای هیراگانا یکسان است. سیستم هیراگانا از سومین سیستم هایی است که در زبان ژاپنی به کرات از آن استفاده می شود و از این سیستم برای نوشتن کلمات اصیل ژاپنی بهره می گیرند.

اما سیستم کانجی:

در واقع در برگیرنده کلماتی است که ریشه خود را از زبان چینی گرفته اند و یا انواع اسم های شخصی، ریشه افعال و… هستند که در این زبان نیز بسیار موثر بوده و به کرات مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مبحث باید گفت که کانجی، برگرفته شده از زبان چینی است و زبان شناسان در حول این موضوع اذعان دارند که ژاپنی ها تا قرن هفتم دارای خط نبوده اند و خط برای اولین بار از کشور چین به این کشور وارد گشته است.
چیزی که مهم است این است که در ابتدا این کانجی ها بودند که از زبان ژاپنی استفاده می کردند و با گذشت یک قرن سیستم کاتاکانا و هیراگانا نیز وارد این زبان گردید و امروز شکلی مستحکم را به خود گرفته اند. در زبان ژاپنی تنها ۲۰۰۰تا از کانجی ها مورد تایید هستند که هر یک از آنها در واقع به تنهایی به معنای یک کلمه می باشند، که جذابیت یادگیری زبان ژاپنی را به مراتب بالا می برند.

آموزش حروف الفبای ژاپنی با تلفظ انگلیسی

あ => a
い => i
う => u
え => e
お => o
か => ka
き => ki
く=> ku
け => ke
こ => ko
が => ga
ぎ => gi
ぐ => gu
げ => ge
ご => go
さ => sa
し => shi
す => su
せ => se
そ => so
ざ => za
じ => ji
ず => zu
ぜ => ze
ぞ => zo
た => ta
ち => chi
つ => tsu
て => te
と => to
だ => da
ぢ => ji
づ => zu
で => de
ど => do
な => na
に => ni
ぬ => nu
ね => ne
の => no
は => ha
ひ => hi
ふ => fu
へ => he
ほ => ho
ば => ba
び => bi
ぶ => bu
べ => be
ぼ => bo
ぱ => pa
ぴ => pi
ぷ => pu
ぺ => pe
ぽ => po
ま => ma
み => mi
む => mu
め => me
も => mo
や => ya
ゆ => yu
よ=> yo
ら => ra
り => ri
る => ru
れ => re
ろ => ro
わ => wa
を => wo
ん => n/m

در ادامه برخی از الفبای کانجی ها که مفهوم های کاربردی را به همراه خواهند داشت، بیان می کنیم:

روز                   日/ hi/

شب            夜/ yoru /

خاک        土 / tsuchi /

آسمان            天 / ten /

آب           水 / mizu /

آتش               火 / hi /

باد            風 / kaze /

مرد         男 / otoko /

زن            女/ onna /

خوردن  食べる / taberu /

نوشیدن    飲む/ nomu /

بزرگ       大きい / ōkii /

کوچک  小さい / chiisai /

یادگیری هر زبان مراحل مختص به خود را دارد و در سرعت یادگیری عوامل بسیاری از جمله انتخاب استاد خوب، انتخاب دوره مناسب، زمان در دست و بسیاری از موارد دیگر تاثیر دارند که از مهم ترین عوامل تاثیر‌‌گزار شاید جدیت و چرایی زبان آموز است. چرایی به عبارتی همان هدف است که به هدف بلندمدت و کوتاه مدت تقسیم می گردد و در واقع زمینه ساز انگیزه در زبان آموزان خواهد شد.
این دو فاکتور همزمان می توانند در انتخاب سایر عوامل تاثیر مثبت گذارده و اتفاقات مثبتی را رقم بزنند. در صورتی که هدفی مشخص از یادگیری زبان ژاپنی داشته باشید در حقیقت می توانید هر روز گامی مستحکم تر را در این مسیر بردارید و این خود بخشی از پیروزی خواهد بود.

ما در سایت احمدرضا ابراهیمی آموزش را تنها به آموزش زبان معطوف ننموده‌ایم و در واقع برای تعیین هدفی بزرگ و دسترسی به آن، مشاوره های رایگان را برای زبان آموزان قرار داده ایم تا زمینه ساز آشنایی آنها با مهارت های یادگیری و کسب تجربه در ایجاد برنامه ریزی شخصی و هدف‌ گزاری باشند.
آموزش زبان ژاپنی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت آنلاین ارائه می گردد تا بخش وسیع تری از علاقه‌مندان را در خود جای داده و در واقع زمینه سازی اتفاقات مثبت در آنها گردد.
این شکل آموزش با ارائه دوره منحصر به فرد از جمله دوره های آموزش زبان ژاپنی در ۵۰ روز می باشد تا شکلی نوین از آموزش خصوصی را برای زبان آموزان و علاقه‌مندان رقم بزند. این دوره ها همگی از پشتیبانی آنلاین و مشاوره رایگان برخوردار هستند و با روش سیستم آموزشی رامیت، یادگیری در زبان آموزان را به جلو سوق می‌دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق پشتیبانی سایت و یا تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در بخش زیر با مشاوران ما ارتباط حاصل نمایید. همکاران ما تمام وقت در خدمت شما عزیزان و آماده ارائه خدمات آموزشی برای تمامی علاقه مندان هستند.