آموزش حروف الفبای ژاپنی مبحثی شیرین، ساده و البته به مراتب کارآمد است. الفبای هر زبان بخش اصلی آن زبان را تشکیل می دهند و شناخت الفبا در واقع مستحکم نمودن ریشه های یادگیری در زبان ژاپنی خواهد بود.
زبان ژاپنی یکی از برجسته ترین زبان های آسیایی است که سالانه از سراسر دنیا گویشوران جدیدی را در بر می گیرد. نیهنگو یا زبان ژاپنی، زبان بیش از ۱۳۰ میلیون نفر در این کره خاکی است و ۱۲۶ میلیون نفر از این تعداد زبان مادری و رسمی شان زبان ژاپنی است.
جمعیت بالایی که به این زبان سخن می گویند، ما را برآن داشته است تا برای ارتباطی بهتر و موثرتر مراحل یادگیری این زبان را میسر سازیم و مقدمات یادگیری زبان ژاپنی را به شکل بهتری محیا نماییم. این زبان یکی از چندین زبان زنده دنیا است که توجه بسیاری را به دلایل مختلف از جمله اقتصاد، مهاجرت و… به خود جلب نموده است.
در این مقاله با ما همراه باشید تا حروف الفبای ژاپنی را با تلفظ فارسی و به شکلی کاملا ساده به شما آموزش دهیم و اولین قدم و مهم ترین قدم در یادگیری زبان ژاپنی را در کنار هم برداریم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

آیا ژاپن تنها یک الفبا دارد؟

جذابیت زبان ژاپنی در این است که الفبای این کشور به یک بخش ختم نمی شود و در واقع الفبا در این زبان در سه نوع متفاوت وجود دارد. این گروه الفبایی در زبان ژاپنی شامل، کاتاکانا، کانجی و هیراگانا هستند که هر یک خاصیت و ویژگی خاص خود را در این زبان دارد.
الفبای کاتاکانا در برگیرنده کلماتی است که از سایر زبان های دیگر از جمله زبان انگلیسی وارد این زبان گردیده است و در برخی از موارد حروف این گروه الفبایی با الفبای هیراگانا یکسان است. سیستم هیراگانا از سومین سیستم هایی است که در زبان ژاپنی به کرات از آن استفاده می شود و از این سیستم برای نوشتن کلمات اصیل ژاپنی بهره می گیرند.
اما سیستم کانجی در واقع در برگیرنده کلماتی است که ریشه خود را از زبان چینی گرفته اند و یا انواع اسم های شخصی، ریشه افعال و… هستند که در این زبان نیز بسیار موثر هستند بوده و به کرات مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مبحث باید گفت که کانجی ها برگرفته شده از زبان چینی هستند و زبان شناسان در حول این موضوع اذعان دارند که ژاپنی ها تا قرن هفتم دارای خط نبوده اند و خط برای اولین باز از کشور چین به این کشور وارد گشته است.
چیزی که مهم است این است که در ابتدا این کانجی ها بودند که در زبان ژاپنی استفاده می شوند و با گذشت یک قرن سیستم کاتاکانا و هیراگانا نیز وارد این زبان گردید و امروز شکلی مستحکم را به خود گرفته اند. در زبان ژاپنی تنها ۲۰۰۰ از کانجی ها مورد تایید هستند که هر یک از آنها در واقع به تنهایی به معنای یک کلمه هستند که جذابیت یادگیری زبان ژاپنی را به مراتب بالا می برند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

حروف الفبای ژاپنی به همراه تلفظ انگلیسی

あ => a
い => i
う => u
え => e
お => o
か => ka
き => ki
く=> ku
け => ke
こ => ko
が => ga
ぎ => gi
ぐ => gu
げ => ge
ご => go
さ => sa
し => shi
す => su
せ => se
そ => so
ざ => za
じ => ji
ず => zu
ぜ => ze
ぞ => zo
た => ta
ち => chi
つ => tsu
て => te
と => to
だ => da
ぢ => ji
づ => zu
で => de
ど => do
な => na
に => ni
ぬ => nu
ね => ne
の => no
は => ha
ひ => hi
ふ => fu
へ => he
ほ => ho
ば => ba
び => bi
ぶ => bu
べ => be
ぼ => bo
ぱ => pa
ぴ => pi
ぷ => pu
ぺ => pe
ぽ => po
ま => ma
み => mi
む => mu
め => me
も => mo
や => ya
ゆ => yu
よ=> yo
ら => ra
り => ri
る => ru
れ => re
ろ => ro
わ => wa
を => wo
ん => n/m

 

در ادامه برخی از کانجی ها که مفهوم های کاربردی را به همراه خواهند داشت را بیان می کنیم:

 

日/ hi/ روز

夜/ yoru / شب

土 / tsuchi / خاک

天 / ten / آسمان

水 / mizu / آب

火 / hi / آتش

風 / kaze / باد

男 / otoko / مرد

女/ onna / زن

食べる / taberu / خوردن

飲む/ nomu / نوشیدن

大きい / ōkii / بزرگ

小さい / chiisai / کوچک

 

یادگیری هر زبان مراحل مختص به خود را دارد و در سرعت یادگیری عوامل بسیاری از جمله انتخاب استاد خوب، انتخاب دوره مناسب، زمان در دست و بسیاری از موارد دیگر تاثیر دارند که از مهم ترین عوامل تاثیرگزار شاید جدیت و چرایی زبان آموز است. چرایی در واقع همان هدف است که به هدف بلندمدت و کوتاه مدت تقسیم می گردد و در واقع زمینه ساز انگیزه در زبان آموزان خواهد بود.
این دو فاکتور همزمان می توانند در انتخاب سایر عوامل تاثیر مثبت گذارده و اتفاقات مثبتی را رقم بزنند. در صورتی که هدفی مشخص از یادگیری زبان ژاپنی داشته باشیم در حقیقت می توانیم هر روز گامی مستحکم تر را در این مسیر برداریم و این خود بخشی از پیروزی خواهد بود.

 

ما  در موسسه احمدرضا ابراهیمی آموزش را تنها به آموزش زبان معطوف ننموده ایم و درواقع برای تعیین هدفی بزرگ و دسترسی به آن، مشاوره های رایگان را برای زبان آموزان قرار داده ایم تا زمینه ساز آشنایی آنها با مهارت های یادگیری و کسب تجربه در ایجاد برنامه ریزی شخصی و هدفگزاری باشند.
مشاوران ما همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات تمامی علاقه مندان به یادگیری زبان ژاپنی هستند و علاقه مندان می توانند از طریق پشتیبانی سایت و یا تکمیل بخش زیر با آنها ارتباط حاصل نمایند. آموزش زبان ژاپنی در موسسه احمدرضا ابراهیمی با آموزش آنلاین زبان ژاپنی ارائه می گردد تا بخش وسیع تری از علاقه مندان را در خود جای  داده و در واقع زمینه سازی اتفاقات مثبت در آنها گردد.
این شکل آموزش با ارائه دو دوره منحصر به فرد از جمله دوره های آموزش زبان ژاپنی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد ژاپنی همراه است تا شکلی نوین از آموزش خصوصی را برای زبان آموزان و علاقه مندان رقم بزند. این دوره ها همگی از پشتیبانی آنلاین، مشاوره رایگان و همچنین دسترسی رایگان به اپلیکیشن تخصصی آموزش زبان ژاپنی و… همراه هستند و با روش سیستم آموزشی رامیت، یادگیری در زبان آموزان را به جلو سوق می  دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما از طریق شماره تماس ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا از طریق بخش زیر با ما ارتباط حاصل نمایید. همکاران ما تمام وقت در خدمت شما عزیزان هستند و آماده ارائه خدمات آموزشی برای تمامی علاقه مندان هستند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده