IELTS7 Banner 01 8

وقتی از بهترین روش یادگیری زبان ژاپنی صحبت می کنیم، این روش ها در واقع روش های کلی در حیطه بهترین روش یادگیری لغات ژاپنی، بهترین روش های یادگیری گرامر ژاپنی و موارد دیگر هستند. این روش ها هر یک مسیری ویژه در جهت تمرین و تکرارهای روزانه و تقویت مهارت های اصلی در زبان ژاپنی هستند.
اما همیشه یک روش ایده آل برای یک فرد نمی تواند بهترین روش برای سایرین باشد. دلیل این موضوع برمی گردد به سبک یادگیری هر فرد و موقعیت و شرایطی که یک زبان آموز در مسیر یادگیری زبان به همراه دارد. در واقع باید پذیرفت که همه ما انسان ها با ویژگی های شخصی و متفاوتی نسبت به سایرین در این جهان چشم گشوده ایم و همین تفاوت ها است که کارشناسان زبان را به تنوع سازی در حوزه روش های ارائه شده و محتواهای آموزشی ترغیب و تشویق نموده اند.

 

امروزه روش های بسیاری با توجه به سبک های متفاوت یادگیری زبان ارائه گردیده اند که هر یک از این روش ها، با تمرکز بر یک یا چند مهارت، سرعت یادگیری زبان آموزان را افزایش می دهند. این روش ها در واقع تکمیل کننده آموزش های لازمه در حوزه آموزش زبان ژاپنی هستند که هر یک به گونه ای سرگرم کننده یادگیری زبان ژاپنی را به بخشی شیرین و جذاب تبدیل می نمایند. اما سبک های یادگیری چیست و چطور می توانند در این مسیر تاثیرگزار واقع گردند؟
سبک های یادگیری به ۸ دسته تقسیم می شوند که از مهم ترین و معروف ترین این سبک ها، می توان به سبک یادگیری شنیداری، دیداری، خواندن و نوشتن و در نهایت لمسی هستند. ما در این مقاله از روش های ایده آل در یادگیری نام می بریم و در نهایت به این موضوع اشاره خواهیم نمود که هر کدام از این روش ها برای کدامیک از سبک های یادگیری تاثیرات بهتری را به نمایش می گذارند. با ما همراه شوید.

 

۱- فیلم ها را دست کم نگیرید
فیلم ها یک تصویر واقعی از زندگی افراد بومی ژاپنی هستند و می توانند تمرینی مناسب در جهت تقویت مکالمه، مهارت شنیداری و گستردگی دایره لغات فرد باشند. دنیای فیلم ها متنوع است و سریال، انیمیشن، کارتون و حتی فیلم های آموزش زبان ژاپنی نیز می توان در این دسته قرار داد. این روش یادگیری برای افرادی که از سبک یادگیری دیداری و شنیداری برخوردار هستند، مناسب است و در واقع یک تمرین مهیج و سرگرم کننده و البته آموزشی برای افرادی است که به یادگیری زبان ژاپنی علاقه مند هستند.

۲- به دنیای آهنگ های ژاپنی قدم بگذارید
آهنگ ها و ترانه های ژاپنی با موضوعات متفاوت می توانند ایده آل ترین تمرین برای افرادی باشند که از سبک یادگیری شنیداری برخوردار هستند. انتخاب ترانه نیز در این بخش مهم هستند و بهتر است که افرادی که در سطح مبتدی به سر می برند از ترانه های آرام و پاپ در یادگیری زبان بهره ببرند. اما سطوح پیشرفته می توانند از آهنگ های رپ ژاپنی در تقویت مهارت شنیداری خود بهره ببرند و این مهارت را بدین وسیله تقویت نمایند.

 

۳- مکالمه روزانه را در برنامه ریزی خود قرار دهید
مکالمه بخش مهم یادگیری است و در واقع باعث می گردد که فرد هر آنچه را که فرا گرفته به صورت عملی تمرین و تکرار نماید. این روش یادگیری برای تمامی افراد تاثیرگزار است و افرادی که از سبک یادگیری جنبشی نیز برخوردار هستند می توانند از این روش با استفاده از دیدارهای واقعی با پارتنر یا اساتید خود بهره بجویند.
مکالمه روزانه یک نیاز است و این نیاز باید به یک عادت مثبت در علاقه مندان به یادگیری زبان ژاپنی تبدیل گردد. در حقیقت این روش یادگیری ترس از مکالمه کردن در موقعیت های جدی تر را به مراتب می کاهد و به زبان آموزان کمک می کند که از اعتمادبنفس بیشتر و بهتری بهره مند گردند.

۴- به پادکست ها در زندگی خود خوشامد بگویید
پادکست ها روشی کاملا نوین در یادگیری زبان ژاپنی هستند و در واقع با روخوانی از یک روی یک متن می توانند تمرین مناسبی را در  جهت تقویت تمامی مهارت ها از جمله مهارت خواندن و نوشتن فراهم آوردند. این روش یادگیری برای تمامی سبک های یادگیری حائز اهمیت است و از افرادی که از سبک یادگیری خواندن و نوشتن بهره مند هستند می توانند از این روش در برنامه ریزی های روزانه خود بهره بیشتری ببرند.

 

۵- بنویسید و از خودتان یک نویسنده دو زبانه بسازید
نوشتن می تواند بهترین تمرین در جهت تقویت مهارت نوشتن در زبان ژاپنی باشد و همچنین دایره لغات فرد را افزایش دهد. البته که این روش یادگیری مانند سایر روش های معرفی شده، در تقویت مهارت گرامر به روش ناخودآگاه نیز تاثیرگزار است. نوشتن می تواند تنها به نوشتن در دفتر خاطرات ختم نشود و در جهت تاثیر بیشتر، نوشته های خود را در فیسبوک و یا اینستاگرام به اشتراک بگذارید و در واقع با این حرکت در یافتن پارتنر ژاپنی نیز قدم های مثبتی بردارید.

۶- تمرین لغات را فراموش نکنید
لغات بخش مهم یادگیری هستند و هر قدر که یک فرد دایره لغات گسترده تری را داشته باشد می تواند در مکالمات و مکاتبات در شرایط مختلف، بهتر عمل نماید. برای تقویت این مهارت روش های بسیاری معرفی گردیده اند که از این روش ها می تواند به تمرین یادگیری لغات ژاپنی با استفاده از جعبه لاینتر نام برد و سعی نمود که با جعبه لاینتری که خود طراحی نموده اید، لغات را در جملات فرا بگیرید.

 

۷- از اپلیکیشن های یادگیری زبان ژاپنی استفاده کنید
موسسه احمدرضا ابراهیمی در جهت تقویت بهتر مهارت های زبان آموزان خود، به طراحی اپلیکیشن ARE اقدام نموده است. این اپلیکیشن یکی از نرم افزارهای آموزش زبان ژاپنی است که تمرین روزانه زبان آموزان را با اساتید مهیا نموده است و به آنها کمک می کند تا تمامی مهارت های اصلی و مهم در زبان ژاپنی را به موازات همدیگر فرا بگیرند. اپلیکیشن ها روش مناسبی در جهت تقویت زبان ژاپنی هستند و البته که اپ ARE با بهره گیری از ارتباط انسان با انسان و پشتیبانی ۲۴ ساعته، مشکل نبود پارتنر ژاپنی را نیز برطرف نموده است و تمرین نامحدود زبان را فراهم نموده است.

 

موسسه احمدرضا ابراهیمی در حین آموزش آنلاین زبان ژاپنی به ارائه روش های یادگیری در منزل و همچنین آشنایی زبان آموزان با مهارت های یادگیری در تمامی دوره های خود می پردازد. در واقع هدف از آموزش زبان ژاپنی در این موسسه، تنها موضوعات گرامری و تقویت مهارت های اصلی نیست و تلاش می گردد تا هر زبان آموز پس از گذراندن دوره های مربوطه، به خودباوری و اعتمادبنفس لازم در جهت ارائه مهارت های خود نیز دست یابد.
دوره های ارائه شده در این موسسه شامل دوره های راکت و همیاد زبان ژاپنی است که هر یک از این دوره ها به شکلی متفاوت و تخصصی، بنا به نیاز روز زبان آموزان طراحی گردیده اند. این دوره ها هر ترم تغییرات اساسی را در خود ایجاد می نمایند و این تغییرات در راستای آموزش بهتر و مناسب تر برای هر فرد است. از ویژگی های مشترک دوره های آموزش زبان ژاپنی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

– آموزش آنلاین زبان ژاپنی به صورت کاملا خصوصی
– شخصی سازی دوره های ارائه شده بنا به سبک یادگیری هر یک از زبان آموزان
– دادن حق انتخاب به زبان آموزان برای تعیین زمان و روز دوره و همچنین انتخاب استاد
– آموزش با روش سیستم آموزشی رامیت
– همراه با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی
– بهره گیری از اساتید چندزبانه و متخصص در حوزه آموزش زبان به سبک راکت
– دستیابی رایگان به اپلیکیشن ARE
– آموزش نامحدود در طی جلسات هر دوره
– بهره گیری از متدهای آموزشی نوین
– ارائه محتوای آموزشی نامحدود به زبان آموزان
– و…

 

اگر علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش زبان به سبک راکت هستید، می توانید گزارش دوره های آموزش زبان را در سایت مطالعه نموده و یا با روند یادگیری زبان آموزان ما در اینستاگرام آشنا شوید. همچنین برای ثبت نام در دوره های ارائه شده می توانید با ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط حاصل نمایید و یا بخش زیر را تکمیل نموده و از مشاوره های رایگان آموزشی ما بهره مند گردید. همکاران ما به صورت تمام وقت آماده ارائه خدمات آموزشی به شما عزیزان علاقه مند هستند.