IELTS7 Banner 01 8

همه ما وقتی به یادگیری یک زبان جدید اقدام می کنیم، در حقیقت به دنبال رویای یادگیری مکالمه در زبان مورد علاقه مان هستیم. این مکالمه اما تنها به مکالمات حضوری ختم نمی شوند و مهم ترین بخش این است که شخص بتواند به خوبی در تمامی بخش های ارتباطی بالاخص مکالمات و مکاتبات نیز به خوبی عمل نماید.
مکالمه تلفنی نیز بخشی مهمی در یادگیری زبان چینی است و این اهمیت در دنیای امروزی به مراتب بیشتر به چشم می خورد. امروزه بسیاری از به دلایل مختلف از جمله مشغله های کاری، مکالمات خود را از شکل حضوری به تلفنی تبدیل نموده ایم و این امر می تواند کمی در تامل اینکه این موضوع چقدر مهم است، تاثیر بسزایی داشته باشد.
اما این سوال همیشه وجود دارد که چگونه به زبان چینی با تلفن صحبت کنیم و آیا برای تمرین این بخش، موضوعات تخصصی و یا روش های متفاوتی نسبت به موارد دیگر وجود دارد یا نه؟ ما در این مقاله با شما هستیم تا بتوانیم بهترین جواب برای این سوال ساده اما کاربردی را بدهیم و در کنار هم مسیری روشن همراه با آگاهی را در یادگیری زبان چینی رقم بزنیم. با ما همراه شوید.

 

برای مکالمه بهتر باید پذیرفت که در زبان چینی نیز مانند هر زبان دیگری، برای باز کردن سر صحبت و سلام و احوالپرسی، تنها از یک عبارت یا جمله استفاده نمی کنند و در واقع آشنایی با عبارات معادل و مترادف و همچنین عباراتی که کاملا متضاد هستند، یک نیاز در مکالمات چینی محسوب می شود.
در مثال این مورد می توان به کلمه nǐ hǎo اشاره نمود که مفهوم احوالپرسی و سلام کردن را با خود به همراه دارد. اما آیا این کلمه همه آن چیزی است که ما در شروع صحبت و گفتگوهایمان در مکالمات تلفنی بدان نیاز داریم؟ در پاسخ به این سوال پاسخ یک “نه” بزرگ است.
در واقع باید گفت که برای شروع مکالمات تلفنی بهترین روش یادگیری لغات و عبارات تازه با دیکشنری های چینی به چینی است. چرا که دیکشنری های چینی با ذکر مثال، تمامی کلمات پرکاربردی را که در یادگیری زبان چینی به آنها نیاز است را به خوبی و در جملات به شما یاد خواهند داد و البته که در کنار این کلمات به متضادها و مترادف های آنها نیز اشاره ای درست دارند.
دیکشنری های چینی به چینی
 برای تمامی سطوح زبانی تهیه دیده شده اند تا علاقه مندان بتوانند بنا به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کرده و تمرینی مناسب را رقم بزنند.
در ادامه این مقاله شاید بهتر باشد که به تعدادی از کلمات پرکاربرد در مکالمات چینی با تلفن نیز اشاره ای داشته باشیم و با ایجاد موضوعی جدید، تمرینی مهیج را برای شما عزیزان رقم بزنیم.

 

你好  / سلام

早安  / صبح بخیر

晚上好  / عصر بخیر

晚安 / شب بخیر

再见 / خدا نگهدار

对 / بله

不 / خیر

请 / لطفا

谢谢 / متشکرم

不客气 / خواهش می کنم

打扰一下 / ببخشید

对不起 / متاسفم

帮助 / کمک!

美好时光 / وقت بخیر

我想和春树谈谈 / مایلم با هاروکی صحبت کنم.

?我可以和春树谈谈吗 / می تونم با هاروکی صحبت کنم؟

我想和春树谈谈 / می خواهم با هاروکی صحبت کنم.

?他们有杰基吗/ آیا جکی تشریف دارند؟

什么时候有空能聊聊吗 / وقت داری با هم یه گپی بزنیم؟

我会让你接受你的事情 / مزاحمتون نمی شم به کارتون برسید.

我们在哪见面 / کجا هم رو ببینیم؟

忙呢吗 / سرت شلوغه؟

我是不是打扰了 / بدموقع مزاحم شدم؟

 

کلمات در مکالمات تلفنی آنقدرها هم که فکر می کنیم، متفاوت نیستند و البته که با افزایش دایره لغات، می توان مانند زبان مادری، به مرور به یادگیری عبارات و جملات بهتری دست بیابیم. دوره ها با وجود اپلیکیشن ARE در موسسه احمدرضا ابراهیمی، مسیری درست را با خود در پیش می گیرند که این تمرینات به سمتی سوق داده شده اند، که زبان آموزان بتوانند به راحتی با اساتید و راهبران خود به مکالمه و گفتگو بپردازند.
ارسال فایل صوتی، چت کردن به زبان ژاپنی و … همگی مسیری درست را برای زبان آموزان رقم می زنند که در بهبود کیفیت یادگیری تاثیرگزار خواهند بود. البته که در موسسات دیگر دوره آموزش زبان چینی با تلفن به صورت جداگانه انجام می گردد اما در موسسه احمدرضا ابراهیمی تمام موارد لازمه در جهت قدرتمند گردیدن زبان آموزان در دوره های آموزش آنلاین زبان چینی، آموزش داده می شوند و در واقع این دوره ها را می توان ادغامی درست از نکات و ویژگی های مثبت سایر دوره ها و همچنین متدهای راکت دانست. در ادامه به تعدادی دیگر از عباراتی که در حین مکالمات تلفنی به چینی لازم می شوند اشاره خواهمی نمود:

 

我在跟谁说话? / با چه کسی صحبت می کنم؟

我现在将与您联系 / الان شما رو وصل می کنم.

您的服务电话 / گوشی خدمتتان.

片刻电话 / یک لحظه گوشی

好的,请稍等 / بسیار خب، لطفا چند لحظه منتظر بمانید.

该线路当前正忙,请再次拨打 / خط در حال حاضر مشغوله، لطفا مجدد تماس بگیرید.

?您 / شما؟

?您可以拿电话多长时间 / ممکنه چند لحظه گوشی را نگه دارید؟

 

برای مکالمه برقرار نمودن، رعایت چند نکته نیز لازم است. این نکات در حقیقت سرعت یادگیری را در کنار آموش زبان چینی بوسیله اساتید، حاصل می نمایند. اولین قدم شجاعت در مکالمه برقرار نمودن است. برخی از ما اطلاعات مناسبی را در زبان چینی داریم اما به دلیل استفاده نکردن از مهارت ها و توانایی های خود، به مرور هر آنچه را که فرا گرفته ایم را به فراموشی می سپاریم. البته استفاده نکردن از اطلاعات دلایل متعددی به همراه دارد که یکی از این دلایل ترس از اشتباه کردن در مکالمه چینی است.
باید پذیرفت که همه ما در ابتدا باید سیر طبیعی یادگیری را طی نماییم و اشتباه کردن نیز یکی از عواملی است که برای تمامی زبان آموزان امکان رخ دادنش بسیار است. اشتباه کردن بخشی از یادگیری است و در صورتی می توان به مراحل بهتر دست یافت که این اجازه ندهیم ترس از اشتباه کردن ما را از مسیر دلخواهمان دور نماید.
دومین گام بهره گیری از اصطلاحات و ضرب المثل های فراگرفته شده است که برای این منظور بهتر است از این اصطلاحات در مکالمات تلفنی خود به زبان چینی بهره ببرید و سعی نمایید روزانه به مرور یک یا دو اصطلاح چینی بپرداید.
در سومین گام بهره از نکات گرامری جدیدی است که آموخته اید. این نکات گرامری نیاز به تمرین و تکرار دارند و همین تمرنی های ساده هستند که در خاطر سپاری بهتر در حافظه بلندمدت به شما کمک خواهند نمود. نکات گرامری را نمی توان جدای از مهارت های مهم یادگیری در زبان چینی دانست و باید فراموش نکرد که برای فراگیری بهتر نیاز است که همه مهارت ها را در کنار هم تقویت نماییم.

 

ما در موسسه احمدرضا ابراهیمی در دوره های راکت و همیاد زبان چینی به مهارت مکالمه با وسواس بیشتری می پردازیم تا سایر مهارت ها در حین گفتگو برقرار نمودن و مکالمه، به مرور تقویت گردند. این دوره ها همگی همراه با پشتیبانی آنلاین هستند و با بهره گیری از اپلیکیشن ARE این موقعیت را برای سایرین فراهم می نمایند که فارغ از زمان کلاس های آنلاین، بتوانند به تمرین بیشتر و خارج از زمان کلاس بپردازند.
این دوره ها به شکل خصوصی به آموزش زبان چینی می پردازند و محتواهای بکار برده در تمامی دوره ها برگرفته از سبک یادگیری زبان آموزان است. البته که آموزش های لازمه تنها به آموزش زبان چینی ختم نمی شوند و زبان آموزان می توانند در حین یادگیری زبان چینی، با مهارت های یادگیری از جمله مدیریت زمان نیز آشنا شده و در مسیر یادگیری از آموخته های خود بهره ببرند.
در صورت تمایل به شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان چینی و همچنین بهره گیری از مشاوره رایگان ما، می توانید با پشتیبانان سایت ارتباط حاصل نمایید و یا بخش زیر را تکمیل نموده و در اطلاعات تکمیلی تر را بدست بیاورید. روند آموزش های موسسه احمدرضا ابراهیمی در صفحه اینستاگرام و همچنین گزارش دوره های آموزش زبان به شکلی شفاف تر به نمایش نهاده شده اند و شما می توانید نحوه پیشرفت زبان آموزان ما را در این بخش ها ببینید.