IELTS7 Banner 01 8

دوره های آموزش زبان خارجه

تنوع و گوناگونی رشته های زبان این روزها توانسته دایره انتخاب زبان آموزان را گسترش دهد و زبان آموزان را در زمینه علایق خود در مسیر درستی قرار دهد. این روزها زبان، زمینه ساز ارتباطات مهم بین المللی است و یادگیری آن بخش مهمی در دنیای امروزی را تشکیل داده است.

– دوره های ترمیک زبان های خارجه
دوره های ترمیک یا دوره های بلند مدت زبان های خارجه، هر ترم به صورت مستمر در آموزشگاه برگزار می شود. شما می توانید با شرکت در آزمون های تعیین سطح آنلاین یا حضوری و شرکت در سطح مناسب خود، به یادگیری زبان مورد علاقه خود بپردازید. این دوره برای تمامی زبانهای خارجه، در یک بازه زمانی ۱ سال و نیمه تا ۲ سال به طول می انجامد. این بازه زمانی با توجه به تلاش و جدیت زبان آموزان، متغییر است.

– دوره های کوتاه مدت زبان های خارجه
دوره های کوتاه مدت، بسته به نیاز زبان آموزان به صورت دوره های فشرده زبان های خارجه در ۳ ماه و دوره های فشرده زبان های خارجه در ۶ماه برگزار می شود. شرکت در دوره های کوتاه مدت نیاز به برنامه ریزی و تعیین هدف دارد تا زبان آموز بتواند همگام با استاد و کلاس درس در بازه زمانی مشخص شده پیش برود.
دوره کوتاه مدت، برای افرادی که قصد مهاجرت، سفرهای تجاری یا تفریحی دارند، مناسب است. تمرکز این دوره بر روی مکالمه و نحوه تلفظ صحیح لغات و عبارات است. در دوره های کوتاه مدت تلاش بر این است که افراد بتوانند در همین بازه زمانی کوتاه به مهارت های اصلی زبان در سطح قابل قبولی رسیده و بتوانند از مهارت های خود به خوبی استفاده کنند.

– دوره های تقویت مکالمه زبان های خارجه
این دوره تنها با هدف تقویت مهارت مکالمه زبان، دایر شده است و شما علاقه مندان می توانید با شرکت در دوره های مکالمه به صورت خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی، به یادگیری مکالمه زبان پرداخته و سطح مکالمه خود افزایش دهید. این دوره به صورت دوره های بلند مدت مکالمه و دوره های کوتاه مدت مکالمه برگزار می شود و برای برگزاری کلاس ها، از اساتید نیتیو یا اساتید کاملا کارکشته استفاده می شود. اساتید این دوره باید از فیلترهای متعددی عبور کرده و در نهایت نسبت به اساتید دوره های دیگر  در نحوه تلفظ لغات و شکل ادای جملات قدرتمند عمل کرده و توانایی لازم را برای یک آموزش صحیح داشته باشند. شرکت در این دوره ها نیاز به تعیین سطح نداشته و شما می توانید با هر دانش زبانی به یادگیری زبان بپردازید.

– دوره زبان های خارجه ویژه شاغلین
این دوره ها برای شاغلین عزیزی طراحی شده است که زمان مناسب برای یادگیری زبان را نداشته و به صورت تمام وقت به کار مشغول هستند. ساعات و زمان ارائه این کلاس ها با انتخاب خود زبان آموز است و زبان آموزان می توانند در روزهای پایانی هفته و حتی در ساعات پایانی روز، به یادگیری زبان مشغول شوند.
دوره شاغلین، به صورت دوره های حضوری و آنلاین برنامه ریزی شده اند که زبان آموزان می توانند در دوره های خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی آن با توجه به سطح خود شرکت نمایند.

– دوره های تربیت مدرس
دوره های تربیت مدرس زبان های خارجه، برای علاقه مندان به تدریس زبان و اساتیدی که قصد ترویج مهارت های آموزشی خود را دارند طراحی شده است. این دوره با تمرکز بر روی موضوعات مهم تدریس از جمله: نحوه صحیح طرح درس، مدیریت کلاس ها، نحوه برخورد با زبان آموزان ضعیف، ایجاد کلاس های خلاق و نوآور و موارد مهم دیگر، سعی در تقویت مهارت های آموزشی اساتید دارد.
این دوره به صورت کاملا حضوری برگزار می شود و اساتید می توانند با موضوعات کاربردی و نه صرفا تئوری، آموزشهای لازم جهت تدریس را ببینند.

 

 

انواع روش های یادگیری زبان دوم

چیزی که در یادگیری زبان بیش از موارد دیگر مهم است، این است که زبان آموز در همان ابتدا برای یادگیری یک هدف و دلیل مهم برای خود تعیین کند. زبان آموز موفق همیشه دارای هدفی مشخص است و برای رسیدن به هدف خود، برنامه ریزی می کند.
با برنامه ریزی درست و استفاده از روش های یادگیری متنوع، می توانید انگیزه خود را حفظ کرده و در مسیر درستی در یادگیری زبان قرار بگیرید.
روش های یادگیری زبان دوم را می توان به بخش های زیر تقسیم کرد:
– یادگیری زبان با دیدن فیلم
– یادگیری زبان با آهنگ
– یادگیری زبان با گوش دادن به رادیو و یا بخش های خبری
– یادگیری زبان به وسیله پادکست ها
– یادگیری زبان به وسیله دیدن انیمیشن
– یادگیری زبان با نوشتن خاطرات روزانه
– و …
اگر شما به سبک یادگیری خود شناخت داشته باشید، می توانید در میان این روش ها، روش ایده آل خود را بیابید و به راحتی و با کمک اساتید خود به یادگیری زبان مورد علاقه خود بپردازید.
اگر برای انتخاب رشته یا دوره مناسب خود دچار تردید هستید یا در زمینه موارد تخصصی دچار ابهام هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر، از مشاوره رایگان ما بهره مند شده و از تجربیات کارشناسان سایت احمدرضا ابراهیمی استفاده نمایید.