سلام به شما دوستان عزیزم! دوباره منم نرگس طالبی. امروز می خواهم تجربیات خود را از جلسه سوم دوره فشرده (راکت) زبان چینی با استاد احمدرضا ابراهیمی بیان کنم . سه شنبه جلسه سوم من بود.بعد از ارسال تکالیف سوالی در ذهن من پدید آمد که میخواستم از استاد بپرسم.
سوال من در مورد دو حدسی بود که در ذهن خود ساخته و پرداخته بودم اما در آنها شک داشتم. من می خواستم درباره آنها بدانم و از شک خود اطمینان حاصل کنم. آقای ابراهیمی به شکلی فوق العاده زیبا و متقاعد کننده به سوال من پاسخ دادند. ایشان به من گفتند: باید همین مسیر را ادامه دهم زیرا حدس زدن دقیقا همان کاریست که مرا قوی تر میکند و من باید دقیقا همان کار را انجام دهم, همچنین گفتند من باید دقیقاً مثل آنچه  در مورد کلمات ، عبارات و غیره انجام داده بودم حدس بزنم و باید به شدت مراقب همه چیز باشم ، به هر چیز کوچکی و اختلافات کمی توجه کنم و آنها را با دقت با یکدیگر مقایسه کنم. همچنین گفتند که باید بیشتر و بیشتر حدس بزنم و این کار را همینطور و با همین تکنیک بسیار انجام دهم.

IELTS7 Banner 01 8

من فکر می کنم منظور ایشان این بود که همین کار را ادامه دهم ، زیرا این دقیقاً همان کاری است که دوره های فشرده استاد احمدرضا ابراهیمی از ما می خواهد انجام دهیم. با دوره های فشرده آنچه را که می خواهیم با کشف های خود به دست می آوریم و نه با آنچه دیگران آموزش می دهند. این دوره ها ما را مستقل آموزش میدهند بنابراین یادگیری واقعاً فوق العاده ای اینجا صورت میگیرد آن هم این است که: شما یاد میگیرید که باید حدس بزنیدو مستقل یادبگیرید زیرا این کار باعث میشود شما ذهنی کنجکاو و پر توان در یادگیری همه چیز داشته باشید. بعد از مدتی کلاس ما شروع شد.

کلاس ما با فرستادن دو پیام آقای ابراهیمی شروع شد. ایشون سلامی گرم و آرامش بخش به من کردند و حال من را پرسیدند. من فکر می کنم ایشون با انجام این کار از من خواستد من جواب ایشان را نیز به زبان چینی تایپ کنم و تلاش کنم که با زبان چینی بیشتر آشنا شوم. اما متأسفانه من نتوانستم چینی تایپ کنم زیرا صفحه کلید من در آن زمان آماده نبود. بنابراین من در مورد مشکلم به ایشان گفتم. استاد به من گفتند که چگونه مشکلم را رفع کنم. سپس من تمام فعالیت هایم را با ویس برای ایشان فرستادم. من فکر می کنم استاد این کار را کردند زیرا می خواستند شیوه تمرین من را بررسی کنند و همچنین با ارسال صداها ، می خواستند ببیند آیا می توانم چیزهایی را که نوشته ام بخوانم یا نه و همچنین می خواستند ببیند تمرین من در چه حد بوده است جالب اینجاست که از این طریق من خودم را نیز بررسی کردم.بنابراین می توانیم بگوییم که هدف استاد از این کار این بود که من بیشتر برای کلاسم کار کنم و فرا تر از مطالب معمولی بروم.
سپس من به تماشای دو کلیپ پرداختند. بعد از تماشای آن ۲ کلیپ ، شروع به خواندن آنها کردم.اما شروع کردم به خواندن حروف مختلفی که من نوشته ام ، نه کلمات ، عبارات یا اشکال. بنابراین آقای ابراهیمی به من گفتند که بهتر است آنها را در قالب عبارات و کلمات بخوانید و آنها را تلفظ کنید ، نه حروف و همچنین باید درباره استفاده از آنها نیز صحبت کنم.
آنچه فکر می کنم این است که از این طریق استاد می خواستند که من ترجمه را ادامه ندهمو روی گروه کلمات تمرکز کنم. همچنین او باعث شد تا با احساس آن زبان روش استفاده از آنها را دریابم بنابراین من از اولین جمله شروع به خواندن عبارات کردم و در مورد کاربردی که حدس می زنم درست است صحبت کردم.

استاد به من گفتند که من باید آن را به روش دیگری انجام دهم. من هم از هرکدام از آنها عکسهای جداگانه ای ارسال کنم و سپس در مورد تلفظ ها و کاربردهای آنها صحبت کنم.
من گمان میکنم دلیل استاد از انجام این کار این بود که استاد میخواست من گیج نشوم و من هم گیج نشدم. سپس استاد از من پرسیدند آیا صفحه کلید چینی خود را فعال کرده ام یا نه.
منهم به ایشان گفتم که مشکلی با آن ندارم.سپس آقای ابراهیمی از  من خواستند که در تحلیل و خواندن بیشتر ادامه دهم. من هم سعی کردم آنچه را که او واقعاً از من خواسته بود انجام دهم ، اما آنچه چیزی که من متوجه شده بودم نا درست بود. آقای ابراهیمی به من گفتند که باید حدس هایم را به کلمات چینی وصل کنم. این راه حل واقعا عالی بود، از این طریق می توانستم آنها را خیلی بهتر درک کنم و احساس کنم. بنابراین او من را متقاعد کرد که این کار را انجام دهم اما مشکلی پیش آمد.
من نمی توانم از فرم ها استفاده کنم پس استاد ۱۰ دقیقه فرصت داد تا به اولین جلسه برگردم و هر آنچه را که نوشته بودم بخوانم و به ایشان بگویم که دقیقاً چیست. همچنین استاد به من گفتند که سعی کنم آنها را بخوانم و بشناسم ، صدای آنچه را که از آن فهمیدم را نیز بفرستم.

من گمان میکنم، دلیل اینکه استاد به من گفتند این کار را انجام دهم این بود که ذهن من واقعاً مشغول فهمیدن آنها بود و شاید استاد به من گفتند که از طریق آنها بگردم و آنها را بفهمم تا خیالم راحت تر باشد که از ذهنم چیزهای دیگری را نیز طی کنم.
و عادت یادگیری فوق العاده خوبی که در اینجا وجود دارد گوش دادن ، تماشاکردن  و خواندن دقیق برای کپی کردن از آن و درک بهتر آن بود. و با آن ارتباط برقرار کنید. آنچه را که استاد می خواست ارسال کردم ، اما دوباره به آنها اطمینان نداشتم و واقعا آنها را درک نکردم در آن زمان  آقای ابراهیمی نکات برجسته ای را به من گفت که نه تنها برای  یاد گرفتن زبان چینی فشرده به چینی برای من مفید است بلکه من به عنوان یک معلم انگلیسی باید این نکات مهم را نیز بدانم همه زبانها اشکال یکسانی دارند. اما ما آنها را نمی بینیم ، و فقط سعی می کنیم حدس های غلط و احمقانه ای داشته باشیم.
بنابراین ما باید از آنها کمک بگیریم ، و سعی کنیم با پیدا کردن شباهت های آنها ، تفاوت های زبان ها را پیدا کنیم. سرانجام ، ما این زبان را می آموزیم که خیلی بهظتر می خواهیم لشازم نیست از دیگران بپرسم.
من باید کلیپ های بیشتری را تماشا کنم ، همه چیز را بایکدیگر مقایسه کنم ، آنها را با دقت رعایت کنم و با هر آنچه که قبلاً نوشته ام و دیده ام ارتباط برقرار کنم.
فکر می کنم او این حرف را زد زیرا سعی کرد به من بگوید .من باید در یادگیری مستقل باشم .او به من گفت: اگر به خودتان بگویید چینی سخت است ، بنابراین برای شما سخت خواهد بود بعد از آن یک چیز را حدس زدم و در مورد ۲ صدا آن صحبت کردم.

اما آقای ابراهیمی به من گفت که من ابتدا باید عکس آن را ارسال کنم ، سپس به آن پاسخ بدهم ، و بعد از آن صحبت در مورد آن. او خیلی مرا تشویق کرد. وی برخی شباهت ها را در زبان ها نیز توضیح داد. من احساس می کنم که او به من در مورد این چیزها گفته است زیرا او می خواست من روی آنها تمرکز کنم ، بر وظیفه خودم باشم و حدس بزنم که چه چیزی را باید درک کنم نه اینکه از حدس های دیگر احمقانه و غیرعادی استفاده کنم.
بنابراین من شروع کردم و در مورد آنها صحبت کردم. اما دوباره نمی توانستم درست حدس بزنم ، زیرا کلیپ را با دقت تماشا نکردم. در این شرایط آقای ابراهیمی به من گفت که این شناسه صحیح نیست. من مجبور شدم ابتدا کلیپ را با دقت تماشا کنم و بعد از آن در مورد آن فکر کنم و به آرامی روی وظیفه خود کار کنم.
بعد از این همه ، من فقط می توانم چیزهایی را که به .آنها اطمینان داشتم بگویم .بنابراین او از من خواست که آنها را بخوانم ، آنها را به هم وصل کنم و آنها را بفهمم و بعد از این فرآیندها آنها را از هم جدا کنید.
همانطور که او گفت من فکر می کنم ، دلیل او این بود که من را برای یافتن و جدا کردن عبارات ، کلمات و اشکال ، و پس از آن استفاده از آنها بفهمید.

عادت یادگیری که در اینجا احساس کردم این بود: کپی کردن و تفکر در آن زبان بود. بنابراین دوباره کلیپ را تماشا کردم و حدسهایم در مورد دو عبارت صحیح بود بعد از این کار ، استاد کلیپ دیگری برای من ارسال کردند و به من پیشنهاد دادند که کلمات جدید را تماشا کنم و پیدا کنم.
استاد همچنین به من وظیفه دادند که برخی از کلیپ ها را تماشا کنم و ۳۵ جمله در دفترچه خود بنویسم. مجبور شدم عکسهای آنها را نیز ارسال کنم و در مورد تلفظ اصلی جملات مطمئن شد.
همچنین باید یک یا دو کلمه یا عبارت را در هر جمله می فهمیدم و باید درباره .کاربردهای آنها نیز بدانم. همچنین استاد ابراهیمی به من گفتند که ما در حال خواندن آنها هستیم :من فکر می کنم دلایل وی برای این کار این بود .استاد از من می خواستند که روی خواندن و استفاده از هر کلمه کار کنم.
از آنجا که استاد می خواستند مطمئن شود که من کار را کاملاً درک کرده ام و همین باعث شد که من از او سؤالاتی بپرسم همچنین در پایان کلاس از او درمورد نحوه تایپ با صفحه کلید چینی پرسیدم ، و استاد خیلی به من کمک کرد. همچنین استاد به من پیشنهاد کرد از خانم رحمان که چینی نیز یاد می گیرد بپرسم دقیقاً مثل من. من این کار را کردم و فهمیدم که چه کاری باید انجام دهم . .باید بگویم که در پایان روز وظایف خود را برای او ارسال کردم به این ترتیب جلسه سوم من هم به پایان رسید.
شما هم اگر دوست دارید زبان مورد نظر خوتان را اصولی و درست یادبگیرید در کلاس های استاد احمدرضا ابراهیمی شرکت کنید. شما برای شرکت در این کلاس ها به هیچ سواد قبلی نیاز ندارید.
پس :
حالا اگر شما هم به دنبال کلاس های زبانی هستید و محدودیت زمانی ندارید من به شما پیشنهاد میکنم که در کلاس های ما شرکت کنید
اگر به دنبال یادگیری زبان با شیوه های صحیح هستید با پر کردن فرم پایین در کلاس های ما شرکت کنید.
اگر فکر میکنید خاص هستید و توانایی زیادی در خودتان میبینید در کلاس های خاص فشرده ما شرکت کنید.
اگر وقت یادگیری زبان به صورت ترمیک را ندارید و میخواهید سریع زبان مورد نظر خود را یادبگیرید به شما پیشنهاد میکنم در کلاس های ما شرکت کنید.
– به امید دیدار شما دوستان مشتاق یادگیری-
-خدانگهدار-