سلام دوستان. توصیه میکنم گزارش من رو از جلسه پنجم دوره فشرده (راکت) زبان چینی بخوانید. قبل از کلاس من از آقای ابراهیمی سوالی پرسیدم.من میخواستم بدانم که چگونه میتوانم تمام تمرکزم را روی فعالیت هایم بگذارم بخاطر اینکه من واقعا گیج شده بودم و این واقعا برای من سخت بود که کاری که استاد گفته بودند را انجام بدهم.
استاد به من گفتند من باید به جلسه اول برگردم و تمام کلمات, کلیپ ها و جملات را دوباره نگاه کنم و بررسی کنم. این کار استاد باعث میشود مغز من به طور خودکار با زبان چینی ارتباط برقرار کند. همچینین این دلیل این بود که استاد به من گفتند من باید هر  روز زبان چینی کار کنم, استاد برای من بیشتر توضیح  دادند و گفتند من باید تمام نکات جلسه اول کلاس را بررسی کنم تا بتوانم با زبان چینی بهتر ارتباط برقرار کنم. سپس من به ایشان گفتم که من کلمات اصلی و عبارات آین کلیپ را کامل متوجه نمیشوم ولی بقیه چیز ها را متوجه میشوم.

IELTS7 Banner 01 8

بعد از آن استاد ۲ کلیپ برای من ارسال کردند و گفتند که می خواهند کلیپ دیگری را برای من پیدا کنند اما نتوانستند. به هر حال وظیفه من انتخاب یکی از آن دو کلیپ و انتخاب یک کلیپ از کلیپ های HSK و نوشتن جملات جدید با ترکیب آنها با یکدیگر بود. من یک سؤالم را از استاد پرسیدم.
سوال من این بود که باید کلمات آنها را جدا کنم و بعد جملات جدیدی بنویسم یا نه. استاد گفتند که من نیازی به جدا کردن کلمات ندارم و فقط ناچار شدم از این ۲ کانال ۲ جمله را انتخاب کنم و با استفاده از آنها یک جمله جدید بنویسم. به عنوان نمونه: اگر من داشتم (من بستنی را در یک جمله دوست دارم) و داشتم (من تو را دوست دارم) ، بنابراین مجبور شدم جمله دیگری را با خودم بنویسم … همچنین استاد به من گفتند ۵ دقیقه برای ارسال یک جمله جدید کافی است.
به نظر من دلیل استاد این بود: به من کمک کرده و به من کمک می کند تا دوباره از این طریق با چینی ها ارتباط برقرار کنم و سعی کنید با کپی کردن و خلاقیت ، برخی از کلمات و جملات جدید را استفاده کرده و بنویسید. همچنین با این فعالیت احساس کردم بیشتر درگیر چینی ها هستم.
و نکته دیگر این است که با نوشتن جمله جدید به این روش یاد گرفتم که چگونه با نوشتن جملات و کلمات ، نوشتن و ساختن جملات را یاد بگیرم، نه با ترجمه آنها. به روشی که من شروع کردم و جمله جدیدم را با تصویر آن ارسال کردم. او از من خواست که توضیح آن را بدهم و آن کلیپ هایی را که انتخاب کرده ام ذکر کنم.
زیرا او می خواست دلیل من را بداند و او می خواست ببیند من وظیفه را درک کرده ام یا نه. من آنچه را که او از من خواسته بود انجام دادم و حکم خود را نیز تلفظ کردم. اما آقای ابراهیمی به من گفت که باید آن دو جمله را که انتخاب کردم و جمله ای را که از خودم نوشتم بنویسم و آنچه را که از آن فهمیده ام توضیح دهم.
و بعد از آن سه جمله را نیز تلفظ کنید. او این را قبلاً هم گفت. اما از آنجا که من مراقب نبودم و در مورد کارم مطمئن نبودم ، وظیفه خود را به درستی انجام ندادم. بنابراین در اینجا عادت یادگیری بدی داشتیم که لازم است مراقب آن باشم.

من دوباره کاری را که او می خواست انجام دادم و آقای ابراهیمی مرا تشویق کرد و گفتم این دقیقاً کاری بود که من باید انجام دهم. همچنین به من گفت که این کارها را انجام دهم (مانند ارسال صدای تلفظ ها ، توضیحات ، و غیره) زیرا او می خواست من جمله ای را که نوشتم یاد بگیرم و درک کنم. همچنین با تشویق او احساس بهتری کردم و انرژی بسیار خوبی کسب کردم. من وظیفه خود را انجام دادم و ۲ جمله جدید دیگر نوشتم. او مرا بسیار تشویق کرد و به من گفت که لهجه من مثل گذشته در حال تبدیل شدن است. من در مورد نوشتن جملات از او سوالی داشتم و او گفت که من می توانم این کار را انجام دهم. همچنین آقای ابراهیمی به من گفت که می توانم بیش از ۲ کلیپ استفاده کنم. و گفت که اگر بخواهم از کلیپ های mew استفاده کنم مشکلی ندارد. بعد از آن به فارسی به لطف او گفتم. اما او آن را برای من به زبان چینی نوشت. . تشکر به زبان چینی (谢谢) من فکر می کنم هدفش این بود که چینی های آن را به من نشان دهد ، و همچنین وی خاطرنشان کرد که من باید سعی کردم از آنچه آموخته ام استفاده کنم و باید سعی کردم بیشتر از Persion تایپ و صحبت به زبان چینی داشته باشم تا بیشتر در آن شرکت کنم و احساس کنم بهتر. بنابراین من صدای تشکر را به زبان چینی ارسال کردم تا به او نشان دهم که نظر او را گرفتم. همچنین وی کلیپی را برای من ارسال کرد و به من توصیه کرد که از این یکی نیز کمک بگیرم. به هر حال من ادامه دادم و جملات بیشتری نوشتم. و بعد از هر جمله ، آقای ابراهیمی نه تنها مرا تشویق کرد ، بلکه به نوشتن جملات بیشتر نیز به من کمک کرد. او همچنین به من پیشنهاد کرد که دیگر کارها و فعالیتها را پشت سر نگذارم و جملات بیشتری بنویسم. او به من پیشنهاد داد که گزارش هایم را پس از آن بنویسم. چون در آن زمان من واقعاً درگیر چینی بودم و احساس می کردم واقعاً بهتر است. همچنین عادت یادگیری این بود که در وظیفه من باشم.

آقای ابراهیمی به من پیشنهاد کرد که صفحه کلید چینی خود را فعال کنم و سعی کنم با آن تایپ کنم. اما من به او گفتم که بعداً این کار را خواهم کرد زیرا به زمان جداگانه ای نیاز داشت. او هم با من موافقت کرد. بنابراین شروع کردم و جملات بیشتری نوشتم. در وسط تمرین من سوالی داشتم.
از او پرسیدم که آیا می توانم تصاویر جملاتی را که از این کلیپ انتخاب کرده ام ارسال کنم و فقط جمله ای را که نوشته ام یا نه بنویسم. او قبول نکرد. و او اعتقاد داشت که من مجبور هستم که آنها را در دفترچه خود بنویسم. زیرا او فکر می کرد که از این طریق ارتباط می تواند ارتباط بهتری برقرار کند.
اما او گفت اگر من می توانم جملات خودم را بنویسم نه با نگاه کردن به پایه ، این کار را می کردم. بنابراین از آنجا که نتوانستم این کار را انجام دهم و باید از آنها نگاه کنم و بعد آنها را بنویسم ، مجبور شدم جملات را در دفترچه خود بنویسم. به این ترتیب با کپی کردن مداوم ، تا زمانی که می توانم جملاتی را از خودم بنویسم نه با جستجوی جای دیگر.
وی همچنین خاطرنشان کرد که باید سعی کنم از مبانی پایه کمتر از گذشته نگاه کنم. یه سوال دیگه هم داشتم من می خواستم کانال های بیشتری برای نوشتن جملاتم از او استفاده کنم ، اما او فکر کرد که آنهایی که من داشتند کافی هستند و دیگر نیازی به آن ندارم.
به هر حال من ادامه دادم و جملات بیشتر و بیشتر نوشتم. آقای ابراهیمی خیلی مرا تشویق می کند و او چنین انرژی بزرگی به من داد ، همچنین به من گفت که من را بررسی می کند و بعداً به سوالاتم پاسخ می دهد زیرا در آن زمان کلاس داشت. و بعد از آن ۱۵ جمله جدید نوشتم و برای او ارسال کردم. جلسه پنجم من هم تمام شد.
شما هم اگر دوست دارید زبان مورد نظر خوتان را اصولی و درست یادبگیرید در کلاس های استاد احمدرضا ابراهیمی شرکت کنید. شما برای شرکت در این کلاس ها به هیچ سواد قبلی نیاز ندارید.
پس :
حالا اگر شما هم به دنبال کلاس های زبانی هستید و محدودیت زمانی ندارید من به شما پیشنهاد میکنم که در کلاس های ما شرکت کنید
اگر به دنبال یادگیری زبان با شیوه های صحیح هستید با پر کردن فرم پایین در کلاس های ما شرکت کنید.
اگر فکر میکنید خاص هستید و توانایی زیادی در خودتان میبینید در کلاس های خاص فشرده ما شرکت کنید.
اگر وقت یادگیری زبان به صورت ترمیک را ندارید و میخواهید سریع زبان مورد نظر خود را یادبگیرید به شما پیشنهاد میکنم در کلاس های ما شرکت کنید.
– به امید دیدار شما دوستان مشتاق یادگیری-
-خدانگهدار-