امروز هشتمین جلسه از دوره proficiencyبا حضور اساتید محترم آکادمی بهین دانش و زبان آموزان علاقه مند به تدریس، زیر نظر استاد ابراهیمی برگزار شد. این دوره که به صورت کاملا رایگان و با هدف تکیمل کردن دانش زبانی علاقه مندان، جهت بهبود در روند تدریس بوده است، توجه بسیاری از اساتید را به خود جلب کرده است. با هم گزارشی کوتاه از این کلاس را می‌خوانیم…

موضوع اصلی کلاس، آموزش Proficiency، کامل کردن دانش زبانی اساتید جهت بهبود در روند تدریس بوده است. همه اساتید و زبان آموزان در این کلاس دوستانه و بدون هیچ ادعایی در کنار هم جمع می شوند تا یاد بگیرند و تجربیات  آموزشی خود را با دیگران در میان بگذارند.

IELTS7 Banner 01 8

گزارش های مرتبط

 

آموزش Proficiency!

تمرکز اصلی این دوره آوزش روش تدریس زبان، بر روی دقیق دیدن، دقیق خواندن و بی تفاوت رد نشدن، بر روی مباحث در حال تدریس اساتید است.

احمدرضا ابراهیمی در کلاس آموزش Proficiency هم همچون کلاس های قبلی با مطالبی کاربردی و جذاب و البته سورپرایزهای ویژه به میان دوستداران یادگیری اصول تدریی آمده و برایشان حرف‌های تازه دارد.

استقبال از این کلاس خوشبختانه آن‌قدر زیاد بود که یک کلاس، کفاف میزبانی از همه شرکت کنندگان را نمی‌داد؛ بنابراین کلاس در دو نوبت صبح و بعدازظهر ۳۰ آبان ماه (پنج شنبه) از ساعت ۸ و نیم تا ۱۱ صبح و ۳ بعدازظهر تا ۷ و نیم عصر برگزار شد.

 

 

شروع رسمی کلاس «proficiency» با ورود احمدرضا ابراهیمی

کلاس proficiency رأس ساعت ۸ و نیم صبح با حضور آقای احمدرضا ابراهیمی به کلاس آغاز شد.

استاد براهیمی در این جلسه نیز شبیه به جلسات دیگر از آنها خواست که در برگه هایی نظرات و پیشنهادات خود را بنویسند و در کل هر چه که ذهن آنها را به خود درگیر کرده است را بر روی کاغذ آورده تا در پی حل این مسائل کلاسی پربار را رقم بزنند.یکی یکی این دست نوشته ها خوانده شد و همه درباره آن به بحث و گفت و گو پرداختند و برای هم پیشنهاداتی را ارائه دادند.

 

 

سه پایه آموزش!

آقای احمدرضا ابراهیمی در ابتدای صحبت‌های خود در مورد ۳ اصل پایه آموزش زبان صحبت کرد.

آموزش ۳ رکن اصلی دارد.

رکن اول دقیق دیدن، رکن دوم دقیق خواندن و آخرین رکن بی تفاوت رد نشدن!
به همراه مثال و شرح و بسط  هرکدام از این ارکان اصلی به تفکیک توضیح داده شد.

همچنین در قسمت‌های پایانی کلاس، این سه پایه توضیحات بیشتری را شامل حال خود کرد.

دقیق دیدن به دقت آموزش داده شد.

دقیق خواندن که باعث بالا رفتن درک می‌شود.

بی تفاوت رد نشدن که رکن سوم است و از جمله مهم ترین ارکان آموزش زبان به حساب می آید.

 

 

در ادامه بر روی مباحثی همچون «proficiency چیست؟»، «چرا proficiency مهم است؟» صحبت‌هایی انجام شد.

انگیزه، اراده یا پشت کار؟

مطابق صحبت‌های آقای ابراهیمی، منابع اصلی آموزش زبان ما در سه مورد خلاصه می‌شوند:

اراده، انگیزه و پشت کار.

اگر می‌خواهید در این مورد بیشتر یاد بگیرید، حتماً به لینک زیر مراجعه کنید و مقاله زیر را بخوانید:

اراده، انگیزه و پشت کار؟ مسئله این است.

 

 

عادت‌ها مهم‌ترند یا اهدف؟

اگرچه تعیین هدف و به قول معروف هدف گذاری موضوع بسیار مهمی است، اما قدرت عادت‌ها بسیار بیشتر از هدف گذاری است.

همان‌طور که می‌بینیم ممکن است بسیاری از افراد موفق، حتی اهداف مشخصی ندارند؛ اما به دلیل پیروی از یک سبک زندگی فوق‌العاده، توانسته‌اند موفقیت‌های بی شماری کسب کنند.

 

در دنیا جای خالی برای همه هست؛ پس به جای اینکه جای کسی را بگیری سعی کن جای خود را بیابی…

 

 

بحث‌های پایانی و پایان کلاس proficiency

مباحثی که در مورد proficiency بیان شد، کاملاً کاربردی، با مثال و داستان و شرح و بسط بود و گسترده‌تر از آن بود که بتوان آن را در یک کلاس ۴ ساعته خلاصه کرد؛ اما آقای ابراهیمی مفیدترین و ضروری‌ترین‌های مسائل را گردآوری کرده بود و در اختیار شرکت کنندگان عزیز قرار داد.

ما در دوره Proficiency شاهد رضایت اساتید و دیگر زبان آموزان مشتاق به امر تدریس، از این دوره هستیم. این دوره که شبیه اکثر دوره ها به صورت رایگان برای اساتید مجموعه و زبان آموزان و با هدف بهتر شدن سیستم آموزشی و به روز شدن اساتید ماست، یک جلسه کاملا دوستانه و خودمانی است و ما شاهد روابط گرم و صمیمی اعضا و اساتید و استاد ابراهیمی هستیم که مصاحبه با چند تن از شرکت کنندگان پس از پایان کلاس، نشان از رضایت بالای آنان از محتوای کلاس داشت.

همچنین آقای ابراهیمی شخصاً بعد از پایان کلاس proficiency، به سؤالات حضار پاسخ داد.

کلاس پرهیجان و پرانرژی «proficiency»، حوالی ساعت ۱۲ ظهر ۳۰  آبان ماه ۱۳۹۸ به پایان رسید. به این امید که مردم سرزمینمان ایران، با ایجاد «عادت‌های پایدار و مفید و عالی»، بتوانند کشورمان را جای زیباتر و بهتری برای زندگی کنند.

خدا را شاکر هستیم که برای دغدغه خود که ساختن یک سیستم آموزشی قدرتمند و درست است در ابتدا از خود شروع کرده و به دنبال رفع ایرادات خود و شناخت زبان آموزان خود بوده و هستیم. و امیدواریم در این مسیر ثابت قدم بمانیم.