با سلام و آرزوی کامیابی برای شما عزیزان.
زبان های ترکی, انگلیسی, آلمانی, اسپانیایی, چینی, عربی در موسسه ی احمدرضا ابراهیمی به صورت فشرده (راکت) و خصوصی با مدیریت آقای ابراهیمی و تیمی از اساتید مجرب آموزش داده می شوند.
آقای احمدرضا ابراهیمی سالهاست که آموزش آنلاین را با زبان آموزان خود از شهر های مختلف شروع کرده اند. ایشان همچنین دوره ی راکت را که بر پایه ی سیستم آموزشی رامیت است و ریشه در تجربیات ایشان در طی سالها آموزش دارد بنیان نهادند و در این دوره تا کنون صدها زبان آموز آموزش دیده اند.

IELTS7 Banner 01 8

زهرا متنی کامل با استفاده از جملات الگویی که بر آنها تسلط پیدا کرده بود در مورد ایران و اصفهان نوشته بود و صبح برای آقای ابراهیمی در گروه ارسال کرد.در اینجا بعضی از جملات را می بینیم:

İran’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehirlerde birisi olan İsfahan pek çok tarihi ve doğal güzelliğe sahip

این متن از یک متن به زبان ترکی در مورد کشور ترکیه و بعضی از شهرهای دیدنی آن نوشته شده بوده است که زهرا به کمک استاد جملات را مو شکافی کرده و الان توانسته این جملات را برای هر مکانی بنویسد. این یکی از تکنیک هایی است که در دوره های آموزش فشرده برای زبان های مختلف از جمله زبان ترکی آقای احمدرضا ابراهیمی به کار می گیرند و بسیار کارآمد و نتیجه بخش بوده است.
بدون توجه به این تکنیکها آموزش به روش سنتی در کوتاه مدت کار آسانی نخواهد بود و نتیجه ی دلخواه حاصل نخواهد شد.در یادگیری زبان مادری نیز کودک روزانه چندین جمله را به عنوان الگو البته به طور غیر مستقیم دریافت می کند و در ذهن خود به نتیجه گیری هایی دست می یابد که نتیجه ی آن کاربرد صحیح جملات و بیان کردن آنها به شکل درست می باشد.

پس از اینکه متن زهرا توسط استاد احمدرضا ابراهیمی چک و بررسی شد زهرا جملاتش را با تمرکز بر تلفظ صحیح می خواند و صدای خود را برای استاد ارسال می کند.
ساعت چهار و پنجاه دقیقه است که استاد لینک سایتی به زبان ترکی را برای زهرا ارسال می کنند تا قبل از شروع کلاس فرصت داشته باشد آن را دانلود کرده و آمادگی اولیه را برای کار کردن پیدا کند.
استاد از زهرا می خواهند تا متن را مطالعه کند و یک پاراگراف کوتاه از خلاصه ی آن را به زبان ترکی بنویسد. ایشان زهرا را راهنمایی میکنند تا موضوع را دریابد و چطور به فهم متن دست پیدا کند و خلاصه ی آن را بنویسد.آقای ابراهیمی یک فرصت حدودا ده دقیقه ای به زهرا می دهند و به این ترتیب زهرا نکاتی را که متوجه شده می نویسد و ارسال می کند و مورد تشویق قرار میگیرد.
هدف استاد در این قسمت کار کردن روی جملات مجهول به زبان ترکی است که بعد از این فعالیت زهرا را دعوت به تماشای کلیپی به زبان ترکی می کنند و از زهرا می خواهند تا جملات این کلیپ را که به صورت زیرنویس هستند با دقت نگاه کند و بعد به افعال استفاده شده که به مجهول تغییر پیدا می کنند را پیدا کند و با این افعال جملاتی که می تواند بنویسد.

در روش آموزشی راکت آموزش با ظرافت های خاصی صورت می گیرد به طوری که ممکن است جایی محتوای آموزشی از صفر تا صد با تمام جزییات در یک مدت زمان خاص کار شود یا اینکه برعکس باشد یعنی ده ها کلیپ یا متن در اختیار زبان آموز قرار گیرد و از هر کدام هدف آموزشی خاصی مد نظر استاد باشد و جزییات خیلی بررسی نشود که مسلما دلایل اصولی خود را دارد و بیان جزییات آسیب هایی را در بر خواهد داشت, مثلا زبان آموز احساس کند که از پس یادگیری برنمی آید یا مطلب گیج کننده است یا… .
هرچند جاهایی هم بنا به درخواست زیان آموز و به این دلیل که ارتباط خوبی بین او و محتوای آموزشی برقرار شده است با در نظر گرفتن هدف آموزشی تصمیم گیری انعطاف پذیر باشد.

استاد برای زهرا کلیپهای دیگری هم می فرستند که تمرکز روی افعال است و شکل مجهول افعال به زبان ترکی هدف آموزشی است.

زهرا با تلاش و انگیزه این افعال را پیدا می کند و یکی یکی با استاد چک می کند و آنها را در جملاتی که واقعی و مربوط به زندگی روزمره هستند می نویسد. این کار تا پایان وقت کلاس انجام می شود.

دوره های فشرده ی زبان ترکی بسیار پر طرفدار در بین بزرگسالان است و نزدیکی فرهنگی کشور ما با ترکیه حس خوبی را به علاقه مندان به این زبان القا می کند.
وقتی که زبان آموزان با کلماتی که ریشه ی فارسی دارند  برخورد میکنند و معانی آنها برایشان قابل حدس است با ذوق و علاقه ی بیشتری در یادگیری این زبان قدم بر می دارند.شما چطور؟ آیا علاقه مند به یادگیری زبان ترکی استانبولی یا یکی از دیگر زبانهای خارجی هستید؟ امیدوارم گامی در جهت تحقق آرزوهای خود بردارید و از زنگی خود همراه با یادگیری و پیشرفت لذت ببرید.شما می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های ایشان در این زمینه بهره مند شوید.