ترم چهارم دوره های زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان، در آکادمی زبان بهین دانش، برگزار شد و حضور در این ترم ویژه زبان آموزانی است که قطعا از دانش زبانی خوبی برخوردار بوده اند و می توانند به زودی این دوره ترمیک را تنها با گذاراندن سه ترم دیگر به انتها برسانند.
در جمع این زبان آموزان تلاشگر بودن، برای ما یک افتخار است و خوشحال هستم که می توانم در این ترم در خدمت این عزیزان باشیم.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

جلسه اول

دقایق ابتدایی با حضور و غیاب و البته سلام و حال و احوال کردن استاد با زبان آموزانش شروع شد و استاد از آنها درباره دوستانی که در این ترم نیستند پرسید. آنها کاملا مسلط با استاد خود به مکالمه پرداختند. مکالمه تا حدودی دقایق اولیه را به خود اختصاص داده بود و همه خوشحال بودند که می توانند به راحتی با هم به تبادل بپردازند.

 

 

شروع کلاس با پخش کلیپ

استاد زبان آموزان را به دیدن کلیپی حدودا سه دقیقه ای دعوت کرد. همه به دقت به کلیپ نگاه می‌کردند. کلیپ مصاحبه های خیابانی با افراد مختلف درباره ی موضوع درس بود. پس از اتمام کلیپ زبان آموزان شروع به توصیف کردند و کم کم بحث به زندگی واقعی خودشان کشیده شد. هر یک سعی در توصیف شخصیت خود داشتند که استاد از آنها خواست تا خصوصیات شخصیتیشان را توصیف کنند. این بار نوبت آن بود که زبان آموزان خصوصیات یکدیگر را می‌گفتند. این موضوع برای تک تک آنها جالب بود.
پس از آن آنها به سراغ کتاب رفتند و کلمات جدید به همراه تلفظ و معنی در دیکشنری به حالت رقابتی در بین بچه ها چک شد.
کار با دیکشنری، اولویت آکادمی و اساتید آن است. چرا که دیکشنری می تواند سرعت در یادگیری را افزایش بدهد و در مواردی مانند تلفظ و فونتیک کلمات و ترجمه دقیق و اما به زبان اصلی به آنها کمک بکند.
دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی، آنها را از ترجمه فارسی کلمات، حتی در ذهنشان، باز می دارد و کمک می کند که کم کم انگلیسی را به صورت صحیح و اصولی فرا بگیرند.

 

 

چالش درست صحبت کردن

در این قسمت باز هم کلیپی برای زبان آموزان پخش شد که کلمات بیشتری را مربوط به مبحث درس بیان می‌کرد. زبان آموزان به چالش درست صحبت کردن دعوت شدند و این یعنی هر کدام تعداد جملات بدون غلط بیشتری می گفتند، امتیاز بالاتری را ازآن خود می کردند. تلاش آنها قابل تحسین بود. آنها علاوه براینکه در ساختن جملات صحیح خود تلاش می‌کردند به دوستانشان نیز کمک می‌کردند. و مشارکت در کار گروهی و دوستانه نیز به حد عالی در این کلاس انجام می شد.

 

 

دیکشنری

اصطلاحات زبان انگلیسی، توسط استاد روی تابلو نوشته شد که زبان آموزان باید آنها را در دیکشنری پیدا می کردند. کار سرعتی کاملا مشهود بود و علاوه بر آن استاد از زبان آموزان می خواست تا مثال هایی را خود و بدون کمک از دیکشنری یا کتاب بزنند. چنان رقابتی داخل کلاس بود که کمتر کسی متوجه گذشت زمان شده بود. انرژی کاملا بالا بود و احساس مفید بودن در همه آنها شکل گرفته بود.

 

بخش بزرگی از خوشبختی ما بر پایه حس شرافتمان بنا نهاده شده است…

 

 

فعالیت پایانی

در دقایق باقی مانده از کلاس بچه ها تمرین کتاب که مربوط به همان قسمت بود را به راحتی انجام دادند و کلاس با نوشته شدن تکالیف روی تابلو توسط استاد به پایان رسید. مکالمه به خوبی همچنان ادامه داشت و زبان آموزان از استاد خود، تمرین هایی را که باید در منزل انجام می دادند را پرسیدند.
تمامی دوره های زبان در آکادمی زبان بهین دانش استاد ابراهیمی، تحت پشتیبانی آنلاین هستند و زبان آموز می تواند در هر زمان که به کمک استاد یا همکلاسی های خود، نیاز پیدا کرد، آنها را در کنار خود احساس بکند. ارسال فایل های صوتی با هدف صحبت کردن انگلیسی، در گروه، یکی از تمرین های هر ترم است که زبان آموزان با ضبط صدای خود در واقع می توانند از مشکلات تلفظی یا ادای جملات، با خبر شوند و با کمک همدیگر به رفع آنها بپردازند.
شما درباره ضبط صدا و ارسال صدا برای دیگران، چه فکری می کنید؟ آیا یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با ضبط صدا، در یادگیری و صحبت کردن به انگلیسی تاثیری دارد؟