امروز، چهارشنبه سیزدهم آذر ماه، برای تهیه گزارشی از روند برگزاری اولین جلسه از دوره Aim۳ به همراه زبان آموزان در محل آموزشگاه زبان بهین دانش حاضر شدیم.
در ادامه گزارشی کوتاه از روند برگزاری این کلاس به شما عزیزان تقدیم می کنیم.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

توضیحاتی در مورد سطح Aim ۳

سطح Aim ۳بعد از سطح Aim ۲ هست و زبان آموزان با تکیه بر مهارت های متفاوتی که در ۴ بخش زبان یعنی listening، reading، writing و speaking فرا گرفته اند، پا به این دوره می گذارند. در سطح Aim۳ زبان آموزان به دانسته های قبلی خود بخصوص در بخش Grammar، مطالب متنوع تری اضافه میکنند.
آموزش زبان انگلیسی این سطح برای زبان آموزان این دوره، قطعا شیرین تر است. چون در این سطح از اطلاعات قبلشان بهتر می توانند استفاده نمایند و بهتر می توانند توانایی های خود را محک بزنند.

 

 

اولین جلسه

امروز اولین جلسه ی کلاس Aim ۳ بود و زبان آموزان در کلاس خود منتظر دیدن استاد خود برای ترم جاری بودند.با ورود استاد به کلاس درس در ساعت ۱۸:۳۰،کلاس رسما شروع شد.
اصولا در آکادمی زبان بهین دانش، اساتید هر ترم با ترم دیگر فرق می کنند. نظر شما درباره این اتفاق چیست؟ خوب است یا بد؟
دلیل این کار در آکادمی زبان بهین دانش این است که ما می خواهیم زبان آموزان تنها با یک متد آموزشی و شنیدن listening یک استاد به یادگیری زبان نپردازند. اینکه تنها یک استاد خاص برای آموزش زبان آموزان انتخاب شود باعث می شود که آنها نتوانند در موقعیت های متفاوت واکنش های متفاوتی نشان بدهند چرا که قدرت شنیداری آنها تنها از کانال یک استاد، خوب شده است. دلیل دیگر این است که بتوانند خود را در موقعیت های واقعی محک بزنند و در موقعیت های حضوری با اشخاص مختلف دچار سردرگمی نشوند و خوب شنیدن و خوب جواب دادن را با افراد مختلف تجربه بکنند.
گاها نیز زبان آموزی نمی تواند ارتباط خوبی با استاد خود بگیرند و ادامه این روند شاید باعث دلزدگی زبان آموز از ادامه یادگیری زبان باشد. البته ما می دانیم در این مورد شاید عکس قضیه نیز صورت بگیرد و برای همین در ترم های بعد این امید را به زبان آموزان خود می دهیم که استاد مورد علاقه شان را در کنار خود داشته باشند.
زبان یک پیام اجتماعی است پس ما نیاز داریم با انسان های متفاوت برخورد کنیم و تنها به یک استاد متکی نباشیم.

 

 

روند کلاس در ۳۰ دقیقه ابتدایی

در این ۳۰ دقیقه و پس از آشنایی استاد با زبان آموزان و حضور و غیاب،از زبان آموزان خواسته شد تا متن های موجود در اولین صفحه از درس جدید را مطالعه کنند و آماده ی کار کردن بر روی آن به همراه سی دی شوند.سپس به سی دی گوش دادند و با استاد خود در مورد مطالب جدید موجود در دو متن ابتدایی درس بحث کردند.پس از آن به کمک سی دی ،با کلمات جدید درس آشنا شدند و بر روی نحوه ی صحیح خواندن آن ها کار کردند.
فایل صوتی اصولا تا هر جایی که زبان آموز احساس نیاز بکند، تکرار می شود. شنیدن فایل صوتی مخصوصا اگر تنها به کلاس درس محدود نشود بسیار برای تقویت قدرت شنیداری و البته تلفظ و ادای کلمات مفید است.

 

 

ادامه کلاس در ۳۰ دقیقه دوم

در این سی دقیقه، ابتدا بر روی کلمات جدید مربوط به آب و هواهای متفاوت کار شد و با تکرار آنها، مطالب جدید توسط زبان آموزان فرا گرفته شد. در صفحه ی بعد زبان آموزان با اصطلاح های جدید که مربوط به شرایط متفاوت جوی و حوادث بود آشنا شدند و با سی دی بر بروی صحیح خوانی آن ها کار کردند. پس از آن از زبان آموزان خواسته شد تا با مکالمه با هم، مطالب جدید رو با مثال های واقعی و کاربردی که در زندگی هم با آن ها رو برو میشوند، تمرین کنند.

 

چیزی که دائماً تکرار می‌کنیم، زندگی ما را می‌سازد…

 

 

۳۰ دقیقه پایانی و کتاب کار

در ۳۰ دقیقه پایانی، استاد از زبان آموزان خواست تا با کار بر روی صفحه ی اول کتاب کار مربوط به درس، مطالب جدید را که یاد گرفته اند، تمرین بکنند. سپس با کمک استاد، تمارین حل شده مورد بررسی قرار گرفت تا سوالات احتمالی هم برطرف شوند. در پایان کلاس، زبان آموزان با دیکشنری خود مشغول کار بر روی کلمات جدید درس شدند. در نهایت و در ساعت ۲۰:۰۰ با به صدا در آمدن زنگ، زبان آموزان از استاد خود خداحافظی کردند و از کلاس خارج شدند.
آموزش زبان انگلیسیباید متناسب با نیاز زبان آموزان باشد و صرفا یک روش آموزشی که در یک دوره جواب داده است نمی تواند بهترین روش آموزش زبان در تمامی دوره های دیگر باشد. برای این کار باید استادان ما همواره بیاموزند و با روش های آموزشی نوین و به روز، یادگیری زبان را برای شاگردان خود، لذت بخش بکنند.
زبان آموزان به محیط آموزشی ای امن، شاد و به روز نیاز دارند و تامین این محیط وظیفه ماست. امیدوارم در کنار هم بتوانیم از تجربیات همدیگر استفاده نماییم و البته آموختن در هر برهه را فراموش نکنیم. خدا را شاکریم که استادان ما با شرکت در دوره های مختص به خود، هر روز بر این شناخت اصرار می ورزند و توانسته ایم تا کنون اساتید خلاقی را در کنار خود داشته باشیم.
این روزها با تهیه گزارش، بیش از پیش از روند آموزشی اساتید آکادمی زبان بهین دانش آشنا شده ایم و توانسته ایم در کنار تهیه گزارش از روش های خلاق و همراه با سرگرمی آنها در زمینه یادگیری زبان انگلیسی، استفاده نماییم و این خود ارتباطی درون سازمانی بهتر برای بیان تجربیات همکاران را فراهم کرده است. امیدواریم شما نیز از تهیه این گزارش ها لذت برده و ما بتوانیم سهمی هر چند کوچک را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی شما  داشته باشیم.