انوره دو بالزاک می گوید: استعداد بزرگ بدون اراده بزرگ وجود ندارد. و امروز این جمله برای من نمایی از این کلاس و زبان آموزانی است که پس از مدتها تلاش توانسته اند به ترم سه از دوره پیشرفته زبان انگلیسی در اصفهان، راه پیدا بکنند.
کلاس های پیشرفته زبان انگلیسی
 ما در حالی شروع شده اند که چیزی به اتمام پاییز نمانده است. این دوره ترمیک زبان انگلیسی مختص به بزرگسالان است و امروز اولین جلسه برای زبان آموزان دوره بزرگسالان تحت عنوان، Effectual۳ در آکادمی زبان بهین دانش برگزار شده است.قطعا ایستادن در این جایگاه، نتیجه مدتها تلاش و صرف فعل خواستن است.
با ما همراه باشید تا گزارش کوتاهی از روند برگزاری این جلسه را با هم بخوانیم.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

دوره effectual مختص چه کسانی است؟

این سطح از ترم های Effectual،پس از دوره Effectual ۲ برگزار می شود و زبان آموزان که تا سطح پیشرفته ای از زبان پیشروی کرده اند،مهارت ها و اصطلاحات کاربردی تر و دل نشین تری در زبان را در کنار دستور زبان های پیشرفته فرا می گیرند.
سطح Effectual تا ۷ ترم برگزار می شود و در نهایت مدرکی مبنی بر گذراندن این دوره به هر یک از زبان آموزانی که با موفقیت هر ۷ ترم را پشت سر گذاشته باشند، اعطا می شود.

 

 

بخش ابتدایی کلاس و احوال پرسی به زبان انگلیسی!

 اولین جلسه ی کلاس در ساعت ۱۸:۳۰ و با ورود استاد، آغاز شد.پس از حضور و غیاب،آشنایی ها بین استاد و شاگردان صورت گرفت. احوال پرسی در سطح پیشرفته ای از زبان و با استفاده از اصطلاحات زیبا و قوی انجام شد.و تمامی زبان آموزان در این سطح توانسته بودند به حد قابل قبولی در آموزش زبان انگلیسی برسند. این کلاس با هدف تقویت مکالمه زبان آموزان و تمرکز بر روی لهجه هر یک از آنها، صورت گرفته است.
شروع کلاس با مطالعه صفحات اولیه درس آغاز شد و از زبان آموزان خواسته شد تا درمورد مطالب بیان شده در کتاب، به زبان انگلیسی، به بحث و گفتگو بپردازند.

 

 

نظر روان شناسان در مورد رنگ ها چیست؟

پس از مطالعه ی صفحه ی اول درس که در مورد روان شناسی رنگ ها بود، استاد و شاگردان، در مورد این موضوع با یکدیگر بحث کردند و نظرات خود رو با همدیگر به اشتراک گذاشتند.بعضی از آنها موافق این بودند که میتوان به ویژگی افراد از روی رنگ مورد علاقه شان پی برد و بعضی دیگر مخالف این نظر بودند.در تمام مدت بحث،زبان آموزان از اصطلاحات و کلماتی که تا این سطح فراگرفته بودند استفاده کردند تا هرچه زیباتر و قوی تر با یکدیگر بحث کنند.
بسیاری به یادگیری زبان انگلیسی، مبادرت ورزیده اند و بیشتر ساعات تفریح خود و را صرف یادگیری زبان به روش های گوناگون کرده اند اما در گفتن یک جمله ی ساده انگلیسی ناتوان هستند! به راستی دلیل این همه تفاوت در چیست؟ لازمه ی برقراری یک مکالمه قوی، داشتن اعتمادبنفس و شجاعتی است که تفاوت بین ما و دیگران را نشان می دهد. اگر همه عمر خود را به یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم و تمام وقت خود را صرف حل تمرین و یادگیری گرامر زبان انگلیسی بکنیم اما از صحبت کردن به زبان انگلیسی تفره برویم، در واقع باید گفت که هیچ چیزی کسب نکرده ایم!

 

 

کدومو بدم؟ آبی شو بدم؟ قرمزشو بدم؟!

در ادامه زبان آموزان به همراه استاد بر روی مکالمه ی جذاب و خواندنی بین زن و شوهری کار کردند که در حال بررسی رنگی مناسب برای رنگ آمیزی اتاق خانه شان بودند.در نهایت به این نتیجه رسیدند که رنگ سفید را انتخاب کنند و البته با دلایل روان شناسانه و این دقیقا نکته ی آموزشی این مکالمه بود که زبان آموزان با درک این مطلب، توانایی صحبت در مورد رنگ ها در سطح پیشرفته را پیدا می کردند. سپس از آنها خواسته شد تا دو به دو مکالمه ای جدید بسازند و در آن در مورد رنگ ها به همراه دلایل انتخابشان و استفاده از اصطلاحات و کلمات جدید یادگرفته شده صحبت کنند.سپس هر گروه مکالمه ی ساخته شده رو برای دیگر هم کلاسی های خود، در کلاس اجرا کردند.
این روش آموزشی، به دلیل به چالش کشاندن زبان آموزان در صحبت کردن، می تواند یکی از بهترین روش های آموزش زبان در اصفهان و دیگر مناطق باشد.

 

وقتی به چیزی می رسید، بنگرید که در ازای آن از چه گذشته اید!

 

 

کتاب کار

استفاده از کتاب کار، می تواند از نظر تمامی زبان آموزان بخش خوب آموزشی باشد. چرا که با حل تمرین، تازه به مشکلات و اشکالات خود در آموزه های جدید بر می خوریم و حل کردن آن به صورت گروهی و در حالی که استاد خود را در کنار خودمان داشته باشیم می تواند یک نقطه امن برای همه ما باشد.
پس از حل تمرین و جواب دادن به سوالات این بخش، در مورد مشکلات گرامری به بحث و گفتگو پرداختند و استاد در رفع اشکالات ریز و درشت زبان آموزان تلاش کردند.

 

ابزاری به اسم دیکشنری!

یکی از قوانین آکادمی داشتن کتاب دیکشنری و آموزش نحوه استفاده از انواع دیکشنری های آکسفورد انگلیسی به انگلیسی، متناسب با هر سطحی که در آن قرار دارید،است. به طوریکه هر زبان آموز باید دیکشنری مختص به خود را داشته باشد و بتواند معانی لغات را با توجه به توضیحات نوشته شده در کتاب های آکسفورد پیدا بکند. در صورتی که متوجه موضوع کلمه نشوند می توانند از مثال های ساده ای که برای هر فعل و اسم در دیکشنری زده شده است، استفاده نمایند.
در پایان کلاس استاد از زبان آموزان خواست تا با استفاده از دیکشنری،کلمات و اصطلاحات متن جدید درس را بررسی بکنند و از نظر معنی و تلفظ به نتیجه ای برسند که خود با تلاش به دست آورده اند و در نهایت یافته های خود را با کلاس و استاد خود به اشتراک بگذارند.
در نهایت در ساعت ۲۰:۰۰ و با صدا در امدن زنگ، استاد تمربن خانه را روی تابلو نوشت و زبان آموزان پس از یادداشت آن، با استاد خود به انگلیسی به خداحافظی پرداختند. جملات واصطلاحات متنوع در خداحافظی هر یک موج می زد و می توانستیم میزان تسلط هر یک از آنها را متوجه بشویم.
در نهایت باید بگویم که آسان ترین راه برای فرار از مشکل، حل کردن آن مشکل است! پس برای مواجهه شدن با ترس مکالمه برقرار کردن، شجاعت به خرج بدهید و این مشکل را در همین ابتدای راه حل کنید.