امروز چهارمین جلسه برای زبان آموزان دوره Grip۲ در آموزشگاه زبان بهین دانش برگزار شد. در ادامه گزارش کوتاهی از روند برگزاری این جلسه میخوانیم. با ما در این روزهای پاییزی همراه باشید…

 

IELTS7 Banner 01 8

 

شروعی غافلگیر کننده!

جلسه ی امروز نیز طبق روال در ساعت ۱۸:۳۰ شروع شد و طبق قرار قبلی بین استاد و زبان آموزان احوال پرسی بین استاد و زبان آموزان بسیار با سطح عالی و بی نقصی انجام شد(با توجه با سطح زبانی زبان آموزان) و این فعالیت و تمرین زبان آموزان باعث لبخند رضایت استاد شد.
سپس استاد به حضور و غیاب پرداخت و تمرین های آنها را بررسی کرده و به صورت یک گروه واحد به حل تمرین و رفع اشکال پرداختند. رفع اشکال بعد از هر جلسه در دقایق ابتدایی انجام می شود تا برای ادامه آموزش، زبان آموزان در همان ابتدا آمادگی های لازم را کسب نمایند.

 

 

همیشه هم سخت نگیر!

پس از رسیدگی به تمارین انجام شده، از زبان آموزان خواسته شد تا کتاب خود را باز کرده و به انجام تمرین و مرور درس های قبل بپردازند. البته این تمرین در مورد spell یا بخش کردن اسم و فامیل زبان آموزان بود و تنها جنبه ی مرور برای آنها داشت. آنها به خوبی از عهده پرسش و پاسخ بر آمدند و این احساس قدرت در آنها باعث شد تا کلاس روندی قوی تر به خود بگیرد.

 

 

اگه میتونی پیداش کن!

تمرین بعدی کتاب بچه ها، تمرینی از جنس سرگرمی همراه با آموزش بود که باعث لذت زبان آموزان شده بود. در این تمرین بعضی از کلمات کتاب به صورت بهم ریخته و همراه با تصاویری که زیر این کلمات بود، وجود داشت. زبان آموزان باید اول کلمه ی بهم ریخه را حدس میزدند و سپس صحیح طریقه صحیح آن را می نوشتند و بعد به تصویر درستش وصل می کردند. مثلا کلمه ی table به صورت bleta بهم ریخته شده بود و زبان آموزان باید اون را درست می کردند و بعد به تصویر مربوط به خودش وصل میکردند.
فکر می کنم از ابتدای کلاس تا به الان این تمرین بیشترین لذت را برای آنها رقم زده بود. چرا که همه هل شده بودند و به حدس های درست و اشتباه خود می خندیدند و … خلاصه اینکه باز این سرگرمی کلی خندیدیم و تک تک زبان آموزان هیجان زده بودند.

 

 

مروری بر ?What is it و ?What are they

تمرین آخری که استاد و زبان آموزان بر روی اون کار کردند در مورد مرور سوالات ?What is it و ?What are they بود که البته آسون نبود ولی بچه ها با همکاری هم در قالب گروه های دونفره به اون ها پاسخ دادن و همچنین از استاد خود هم کمک گرفتند.این تمرین به این صورت بود که برای هر تصویر در این تمرین باید سوال درست اون رو می نوشتند و پاسخ صحیح رو هم می‌نوشتند.مثلا اگر در تصویر یک کتاب می دیدند باید می نوشتند: ?What is it و به اون پاسخ .It is a book رو می دادند. اما اگر در تصویر چند خودکار می دیدند،باید می نوشتند: ?What are they بعد به اون پاسخ .They are pens رو می دادند‌.

 

مراقبت از ذهن و جسمتان را اولویت زندگی تان قرار بدهید…

 

 

پایان کلاس با چالش خودشناسی!

در پایان کلاس استاد از زبان آموزان دعوت کرد تا با چالش خودشناسی به زبان انگلیسی روبرو بشوند.در این چالش هر زبان آموز به نوبت باید به ۹ سوال استاد که در مورد خود و علایقش بود، به صورت صحیح پاسخ می داد و در قبال هر سوال، امتیاز آن را دریافت می کرد.با این چالش جذاب و سرگرم کننده، مطالب و سوالات ترم یک و دو برای آنها مرور شد و همینطور با پاسخ های صحیح و واقعی خود به همه آنها، از استفاده ی زبان انگلیسی، لذت بردند.در نهایت این کلاس در ساعت ۲۰:۰۰ به پایان رسید و زبان آموزان پس از یادداشت تمارین خانه از استاد خود با استفاده از جملات متنوع خداحافظی کردند.
خداحافظی به زبان انگلیسی 
یا سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی به صورت جملات متنوع می تواند ذهن زبان آموزان را در بقیه موضوعات زبان فعال کند و زبان آموزان یاد بگیرند که می شود برای یک مفهوم خاص از جملات متنوع استفاده کرد و به دنبال تنوع و بهتر کردن خود در مکالمه به زبان انگلیسی باشند.