بهار همیشه برای ما نوید اتفاق های خوب است. در اوایل سال تصمیم به انجام کارهایی که دوست داریم می گیریم و خود را برای یک سال خود آماده می کنیم. اگر صاحب سبک و برنامه ریزی باشیم که دیگر برنامه بهار را از همان زمستان چیده ایم و تنها دل دل می کنیم که زمان موعود برسد.
ما نیز در آکادمی این حال و هوا را داشتیم. از مدتها پیش با برنامه ریزی های جامع و حال خوب منتظر اتمام ترم زمستان زبان انگلیسی و شروع ترم بهار زبان انگلیسی بودیم. دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه نوجوانانمان را با روش راکت زبان انگلیسی برنامه ریزی کردیم و دوره های ترمیک زبان انگلیسی این بخش که به صورت حضوری برگزار می شد را به صورت غیر حضوری برگزار نمودیم.
استاد اشرف دهخدا، در این ترم تدریس دوره های غیرحضوری زبان انگلیسی ویژه نوجوانان ما را عهده دار شدند. استاد دهخدا یکی از اساتید خلاق مجموعه است که خلاقیتش زبان آموزان بسیاری را به سمت خود کشانده است. ایشان در زمینه تدریس تخصصی انگلیسی به نوجوانان فعالیت داشته و با بیش از ۱۰ سال سابقه تدریس از اساتید کارکشته مجموعه محسوب می شوند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:
مقالات آموزش زبان انگلیسی

 

دوره Draw ۲ یکی از دوره های Draw زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش می باشد، که در واقع زبان آموزان شرکت کننده در این دوره، از سطح متوسطی در زبان انگلیسی برخوردار هستند. کتاب تدریس شده در این دوره، کتاب انگلیسی Teen ۲ Teen ۲ هست که در این دوره به عنوان کتاب اصلی شناخته می شود.
کتاب ارائه شده در این بخش، سه مجموعه دارد که در هر دوره به آموزش یکی از آنها پرداخته می شود. از ویژگی های کتاب Teen ۲ Teen ۲، می توان به موارد زیر اشاره داشت:
– Student Book وWork Book در یک جلد و هر دو گلاسه رنگی
– این مجموعه ۴ سطحی آمریکایی، توسط نویسندگان کتابهای تاپ ناچ طراحی شده است،
– برای نوجوانان دوره متوسطه بوده و با ارائه یک برنامه درسی منظم، آیده‌ال برای استفاده زبان آموزان نیز می‌باشد.

علاوه بر کتاب های آموزش زبان انگلیسی، استاد با تاکید بر اینکه کتاب آکسفورد انگلیسی به انگلیسی، مختص به سطح زبان آموزان یک نیاز محسوب می شود. روش استفاده از کتاب های آکسفورد را به زبان آموزن خود، در دوره های پیشین به صورت گام به گام، آموزش داده بودند. به همین جهت تنها به استفاده از آن در هنگام تلفظ یک لغت انگلیسی، معنی انگلیسی به انگلیسی آن لغت و … اکتفا کردند.
استاد با ارسال یک عکس از موارد غذایی به زبان انگلیسی، از زبان آموزانش خواست که با گوش دادن به تلفظ دقیق آن، هر یک از کلمات انگلیسی را تلفظ کرده و صدای خود را در گروه بفرستند. در ادامه خود به تلفظ این واژگان پرداختند تا همه با تلفظ صحیح واژگان انگلیسی مربوط به این درس، به خوبی آشنا شوند. این کار زبان آموزان را بر آن داشت تا به تکرار و تقلید در ادای درست تلفظ کلمات انگلیسی بپردازند.
فونتیک کلمه soda به انگلیسی
 نوشته شد تا دقت در تلفظ بهتر این واژه به زبان آموزان گوشزد شود و پس از آن همگی به تلفظ دوباره این کلمه پرداختند و فونتیک در واقع در این راستا کار مثبت خود را به انجام رسانید. فونتیک های انگلیسی می توانند سرعت در روند یادگیری انگلیسی را بالاتر برده و احساس رضایت بیشتری را در خوب تلفظ کردن شما رقم بزنند.

 

 

در ادامه استاد دهخدا از شاگردانش خواست تا مثال های متفاوت از صدای /aʊ/ در زبان انگلیسی بیاورند. مهدیه کلمه loaf را مثال زد و ادامه همکلاسی های او از کلماتی مانند، Kilo و Loaves نیز استفاده کردند. مثالها همراه با تلفظ دقیق در نوت بوک ها نوشته شد و در ادامه در گروه ارسال شد.
پس از آشنایی با صدای /aʊ/ در انگلیسی، خانم دهخدا با ارسال چند ریکورد و تلفظ کلمات جدید انگلیسی، از زبان آموزان خواستند تا تلاش خود را کرده و پس از گوش دادن به فایل های صوتی، پس از ۴ دقیقه شبیه به او کلمات را تلفظ نمایند. در واقع این کار ایشان با موفقیت فوق العاده ای همراه بود و زبان آموزان بسیاری نزدیک به چیزی که استاد تلفظ کرده بودند، کلمات را ادا کردند.
بعد از این کار یک عکس ارسال شد و از آنها خواسته شد درباره این عکس صحبت کنند…

 

بیشتر بخوانید:
اصطلاحات انگلیسی

 

تفاوت How much و How many!

با ارسال عکس، استاد در واقع در صدد داشتند تا تفاوت دو عبارت پرسشی How much و How many را برای زبان آموزان مشخص نمایند. عکس ها یکی پس از دیگری ارسال شد و از آنها خواسته شد تا با این عبارات پرسشی انگلیسی، یک جمله انگلیسی با مفهوم بسازند.

– ?…How much
much در انگلیسی فقط با اسمهای غیر قابل شمارش و با فعل مفرد انگلیسی همراه می شود و همچنین در جملات مثبت، منفی و سوالی بکار برده می شود. بهتر است که در جملات مثبت از کلمات (plenty of) و یا (a lot of ) استفاده نمود.

– ?…How many
many اما فقط با اسمهای قابل شمارش انگلیسی و با فعل جمع همراه می شود و در جملات مثبت، منفی و سوالی نیز، بکار برده می شود. بهتر است در جملات مثبت از کلمات (a lot of) استفاده کرد.

این توضیحات در واقع تفاوت و کاربرد بین much و many را مشخص می کند و شناخت این موضوع می تواند شما را در مسیرهای بعدی و اینکه بعد از این کلمات پرسشی انگلیسی، از چه نوع واژه هایی می توان استفاده نمود، کاربرد دارد.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی 

 

مثال هایی برای How much و How many!

– ?…How much
۱- ?How much water do you need ( به چه قدر آب نیاز داری؟)
۲- ?How much is it ( چقدر میشه؟ )
۳- ؟How much milk does he want ( چقدر شیر می خواهد؟ )
۴- .I don’t have much free time ( وقت زیاد آزادی ندارم. )

– ?…How many
۱- ?Got any money ( هیچ پولی داری؟ )
۲- ?How many buses are there in the street ( چند اتوبوس توی خیابان هستند؟ )
۳- ?How many friends do you have ( چند تا دوست داری؟)

 

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

تفاوت این دو عبارت در زبان انگلیسی به مراتب مهم است. گرامر انگلیسی علاوه بر درست نوشتن در زبان انگلیسی شما را در مکالمه انگلیسی نیز قویی تر خواهد کرد و فراگیری تمامی مهارت های اصلی در زبان انگلیسی را برای شما راحت تر خواهد کرد. دوره های آنلاین زبان انگلیسی مزیتی که دارند این است که همزمان با یادگیری گرامر انگلیسی و کسب مهارت های مهم، مشکل نبود پارتنر را برای شما حل کرده و شما می توانید همه روزه و در هر جلسه، در گروه های ایجاد شده با همکلاسی ها و استاد انگلیسی خود، به چت انگلیسی یا مکالمه زبان انگلیسی بپردازید.
در عین حال مزیت دیگری که دارد این است که با تاکید ارسال فایل صوتی، علاوه بر ایجاد اعتمادبنفس در یادگیری زبان انگلیسی، شما با گوش دادن به صدای خود و همکلاسی هایتان، به ضعف های مهارتی خود واقف و می توانید زودتر به حل آن بپردازید. دوره های آنلاین زبان انگلیسی، قوانین مختص به خود را دارد که اگر شما عزیزان با این چهارچوب حرکت کنید، در واقع با سرعت و کیفیت بیشتری از دوره های حضوری زبان انگلیسی، پیش خواهید رفت.

برای شرکت در دوره های آنلاین و غیرحضوری زبان انگلیسی و همچنین آشنایی با دوره های ویژه زبان انگلیسی، از جمله دوره راکت انگلیسی، می توانید با شماره ثبت شده تماس حال کرده، از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور آکادمی زبان بهین دانش،بهره مند شوید.
کارشناسان ما همه روزه به جز در ایادم تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود. تمامی دوره های حضوری و غیرحضوری زبان انگلیسی، دارای پشتیبانی آنلاین است.