امروز اولین جلسه از دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان برگزار شد. این دوره که در آکادمی زبان بهین دانش به عنوان Movers شناخته می شود، از دوره های پیشرفته آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان و به صورت غیرحضوری است. در واقع این دوره یکی از دوره های آنلاین ترمیک زبان انگلیسی ما است که مدرس این دوره، استاد آزاده یزدانی است.
آزاده یزدانی با داشتن کارنامه درخشان خود در زمینه تدریس زبان انگلیسی به کودکان و بزرگسالان، با بیش از ۷ سال سابقه تدریس، مسلط به زبان های ترکی و اسپانیایی نیز هست که در این زمینه نیز فعالیت های مثبتی را کرده اند. استاد یزدانی از اساتید جوان مجموعه هستند و همین موضوع باعث کشش و ارتباط عمیق تر زبان آموزان با ایشان شده است.
ایشان در تدریس دوره های راکت زبان های خارجه نیز، فعال عمل کرده و با گذراندن دوره های تربیت مدرس آنلاین زبان انگلیسی، دوره های راکت آکادمی زبان بهین دانش را هم، پشتیبانی می کنند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:
یادگیری زبان در ۵۰ روز

 

من ادی هستم توی کی هستی؟

امروز دومین روز از تشکیل کلاس های ترم بهاره آکادمی زبان بهین دانش است و این در حالی است که بیشتر مراکز آموزشی نتوانسته اند حتی کلاس های ترم پیشین خود را به اتمام برسانند. کرونا اگر چه برای همه ما یک عید متفاوت را رقم زد اما اغلب ما توانستیم با برنامه ریزی صحیح و درست، در زمان، متوقف نشده و در ادامه مسیر تعیین شده گام برداریم.
این مهم در واقع برای بسیاری از زبان آموزان ترمیک ما در آکادمی، به یک دستاورد تبدیل شد. چرا که تمامی دوره های ترمیک حضوری زبان انگلیسی، به روش راکت و تحت نظر مستقیم احمدرضا ابراهیمی برگزار شدند. این موضوع برای بسیاری از زبان آموزان که با دوره های راکت زبان انگلیسی آشنا بودند، به عنوان یک خبر خوب تلقی می شد و شوق و ذوق بسیاری را به همراه داشت.
شروع کلاس با یک احوالپرسی گرم به صورت ارسال ویس توسط استاد یزدانی شروع شد. همه با حال خوب در ادامه صحبت های استاد به سلام و احوالپرسی و همچنین معرفی خود به انگلیسی پرداختند. استاد در همان ابتدا از آنها خواست تا اسم خود را بر روی یک تکه کاغذ نوشته و در گروه ارسال نمایند.
هدف از این کار، بررسی مهارت نوشتاری زبان آموزان و همچنین سنجیدن توجه زبان آموزان، به نکات مهم نگارشی در زبان انگلیسی بود. هر یک به ارسال عکس نوشته های خود پرداختند و استاد پس از انرژی ای که به تک تک آنها داد، آنها را دعوت به بررسی بخشهای اشتباه نمود.
یکی از بچه ها اسم خود را با حروف کوچک نوشته بود که استاد با ادیت عکس نوشته، مسیر درست را به او نشان داد. عسل اما مورد تشویق بیشتر استاد قرار گرفت چرا که علاوه بر توجه به نکات نگارشی به انگلیسی به املای عبارات نیز، دقت فراوانی کرده بود.
همه جملات با …My name is شده و در ادامه این جمله اسم خود را می نوشتند. اما نکته اول شروع اسم و فامیل با حروف بزرگ بود و نکته دوم بستن جلمه با علامت نقطه!

 

بیشتر بخوانید:
معرفی به انگلیسی

 

معرفی در زبان انگلیسی اولین بخشی است که در مکالمه زبان انگلیسی مورد استفاده ما قرار می گیرد و برای همین منظور تمامی اساتید زبان انگلیسی این موضوع را در همان سطوح اولیه در آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان خود آموزش می دهند.
در دومین بخش از کلاس اما، استاد از زبان آموزان خواست که از میان اعداد ۱ تا ۳ یکی را به دلخواه انتخاب نمایند. تک تک آنها که عددشان را ارسال نمودند. سه پاراگراف برایشان در نظر گرفته شد و به هر کدام یک تایم ۵ دقیقه ای در نظر گرفته شد تا به تمرین خواندن در زبان انگلیسی بپردازند و بعد از ۵ دقیقه تمرین، بر روی متن خوانده و ویس آن را در گروه ارسال نمایند.
پس از این تمرین بخش دوم نیز با ارسال عکس و فایل صوتی انگلیسی مربوط به آن شروع شد. از زبان آموزان خواسته شد تا به خوبی به ویس ارسالی گوش داده و با تقلید درست از شکل صحیح ادای جملات انگلیسی، به خواندن هر عبارت انگلیسی بپردازند.

 

بیشتر بخوانید:
خواندن به انگلیسی

 

در لحظه با افعال ing دار!

?What is she doing این سوال بخش دوم کلاس را به خود اختصاص داد و همزمان کلیپ های آموزشی ای توسط استاد یزدانی ارسال شدند که زبان آموزن را با توجه به مونث یا مذکر بودن شخصی که در حال انجام کار مورد نظر بود، بر آن داشت تا به جواب انگلیسی به این پرسش ها بپردازند.
نکته مهمی که در این بخش باید در نظر گرفته می شد بحث داغ افعال ing دار بودند. اما ing نشان دهند چیست و در چه جملاتی بهتر است از آن استفاده نماییم؟ ing در پایان افعال، نشان دهنده زمان حال استمراری در زبان انگلیسی است و کاربرد زمان حال استمراری در زبان انگلیسی در دو شکل انجام می پذیرد:

–  بیان کاری که در همان لحظه در حال انجام است.
این مورد می تواند از کاربردی ترین موقعیت برای استفاده از زمان حال استمراری باشد. به این جمله پرسشی توجه نمایید: ?What are you doing در جواب به این سوال می توانیم بگوییم،  .I am working on my computer این جمله به معنی این است که دارم با کامپیوتر کار می کنم.

– برای بیان تغییرات و تحولات در حال جریان
.The internet are making almost everything easier for people در این جمله به این موضوع اشاره داشته ایم که اینترنت بسیاری از کارها را برای مردم آسان تر کرده است.

– بیان قرارهای قطعی در آینده نزدیک
?What are you doing this Friday  در این جمله پرسشی پرسیده می شود که این جمعه می خواهی چه کار کنی و در پاسخ به آن می توانیم از این جمله استفاده نماییم: .I am going to the bookstore with my family می خواهم با خانواده ام به کتابفروشی بروم.

– بیان کاری که این روزها به طور موقت در حال انجام است اما حتما در آن لحظه، مشغول به انجام آن کار نیستیم.
?What are you doing these day این روزها چکار می کنی؟ در جواب به این سوال از افعال ing دار استفاده میکنیم و می توانیم بنویسیم،  .I am teaching English انگلیسی تدریس می کنم یا مشغول تدریس انگلیسی هستم.

 

 

سوال و پرسش !

زبان آموزان پس از ارسال هر کلیپ آموزشی انگلیسی توسط استاد یزدانی، باید علاوه بر اینکه با تلفظ درست بیان می داشتند که آن فرد در حال انجام چه کاری است، متن نوشتاری آن را به انگلیسی نیز می فرستادند. استاد با دقت غلط های نگارشی و املایی آنها را بررسی کرده و تصحیح آنها می پرداخت.
در ادامه چند عکس دیگر ارسال کرده و از آنها خواسته شد در زمان ۲ دقیقه، یک سوال و یک جواب برای هر یک از عکس ها بنویسند. در نهایت به تصحیح هر یک از سوال و جواب ها پرداخته شد و زبان آموزان را ترغیب به تصحیح ایرادات گرامری انگلیسی، ایرادات نگارشی انگلیسی و سایر موارد دیگر نمودند.
تکالیف در منزل برای زبان آموزان به طور دقیق توضیح داده شد. چهار تکلیف مختلف برای تقویت هر چهار مهارت انگلیسی در نظر گرفته شده بود. این تکالیف شامل موارد زیر بودند:
 ساختن جملات پرسشی و جواب به سوالات
 ساخت سه کلیپ کوتاه از انجام یک کار توسط خود یا افراد خانواده و نوشتن سوال و پاسخ به آن سوال
 نوشتن Home work کتاب انگلیسی Big English

 

 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی در واقع مسیری مثبت در زمینه آشنایی زبان آموزان در به کار بردن روش های یادگیری زبان انگلیس در منزل است. این روش به شما کمک خواهد کرد که به خوبی با این روشها آشنا شده و در موقعیت درست از آنها استفاده نمایید.
ساختن کلیپ های آنلاین آموزش زبان انگلیسی 
و همچنین استفاده از دیکشنری های آنلاین زبان انگلیسی، می تواند هر کدام در زمینه یادگیری انگلیسی به شما کمک بسزایی بنماید. لزومه هم گام پیش رفتن با کلاس درس و استاد انگلیسی، شناخت روشهای یادگیری زبان انگلیسی است.
اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید می توانید با به کاربردن این نکات در برنامه ریزی های شخصی خود؛ این مسیر را هموارتر نموده و با فراغ بال به تمرین مهارت های خود بپردازید. در این زمینه کارشناسان مشاور ما می توانند به شما کمک کرده و از مشاره رایگان آنها در انتخاب دوره های آنلاین انگلیسی متناسب با خود، بهره ببرید. همکاران ما همه روزه بجز در روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.