بهار ۹۹ برای همه مردم جهان با رنگ و بویی متفاوت شروع شد و بسیاری از کسب و کارها فلج شده و بسیای از مردم را خانه نشین کرد. این بهار اما زیبایی های خاص خودش را هم داشت. بسیاری در فکر انجام کارهای عقب افتاده و یا پرداختن به کارهای شخصی شان افتادند. بسیاری نیز به خلوت خانه عادت کرده و سعی کردند از این خلوت به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.
فروردین امسال اما در اجرای دوره های آموزش زبان های خارجه آکادمی زبان بهین دانش خللی وارد نکرد و بخش پررنگ و قوی آکادمی بهین دانش، که تدریس آنلاین زبان های انگلیسی، آلمانی، ترکی و … بود را بیشتر نمایان کند. آکادمی زبان بهین دانش به صورت تخصصی در زمینه دوره های آنلاین زبان های خارجه فعالیت می کند و این مهم را با برگزاری قدرتمند دوره های ۵۰ روزه زبان انگلیسی و دوره های آنلاین زبان انگلیسی به اثبات رسانده است.
مدرس دوره آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان
، سرکار خانم سمانه جعفری هستند. استاد جعفری به صورت تخصصی در زمینه تدریس آنلاین زبان انگلیسی به کودکان تخصص داشته و با داشتن کارنامه درخشان در زمینه تدریس زبان انگلیسی و اسپانیایی در هر سه رده سنی، توانسته اند سابقه درخشانی را رقم بزنند.
استاد جعفری همچنین در زمینه نوشتن متون و مقالات انگلیسی بسیار فعال بوده و در زمینه ترجمه و تحقیق مقالات علمی به صورت تخصصی فعالیت می نمایند. فعالیت این استاد گرانقدر به بیش از ۱۰ سال می رسد و این دوره افتخاری بود تا در کنار ایشان مسیری امن تر را در آموزش زبان به کودکان زبان آموزمان، طی نماییم.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

do و does های دوست داشتنی!

در این دوره کتاب Big English زبان انگلیسی به کودکان آموزش داده می شود و این کتاب با پایان این ترم به طور کامل تمام خواهد شد. استاد برای شروع کلاس، از زبان آموزان خود خواستند که به صفحه ۸۷ کتاب بیگ انگلیش، رجوع کرده و با مطالبی که در  کادر زرد رنگ این بخش قرار دارد، سوالاتی به do و does بسازند و در جواب به این سوالات به جواب کوتاه در انگلیسی، اکتفا نمایند.
زبان آموزان هر یک سوالات و جواب های خود را نوشتند و در گروه ارسال نمودند. استاد به هر بخش از نوشتن انگلیسی آنها دقت کرده و از امیر عباس خواست که به این نکته توجه داشته باشد که حروف اول کلمات در ابتدای جمله، به صورت بزرگ یا big نوشته می شود و این نکته را در نوشتن به انگلیسی باید رعایت کند.
از امیر حسین خواسته شد که به جملات خود دقت نماید و به این نکته توجه داشته باشد که همیشه برای جواب به سوالاتی که با do و does شروع می شوند باید از has و have استفاده نماید و همچنین این نکته را به خاطر بسپارد که she و he باید با has در جواب استفاده شوند.
همین نکته امیر حسین را برآن داشت تا تمرین خود را اصلاح کرده و دوباره از روی آن بخواند و کار امیرحسین و تلاش او، از چشم استاد پوشیده نماند و با تشویق جدی استاد همراه شد. پیگیری برای صحیح نوشتن، جدیت زبان آموز، در یادگیری را نشان می دهد و این می تواند یکی از نکات مثبت در یادگیری زبان انگلیسی باشد؛ استمرار و جدیت.

 

 

خوردنی های خوشمزه با انگلیسی!

امیرعباس تمرین هایش را به این شکل نوشت:
?What does she have
.he has juice
نکته این تمرین چیست؟

بله درست است. امیرعباس در جواب از حرف کوچک در کلمه ابتدایی استفاده کرده است. اما سایر نکات مانند بستن جمله با علامت های سوالی یا نقطه را به طور کامل رعایت نموده و در عین حال توانسته یک جمله درست را با یادگیری گرامر انگلیسی، در تمرین ها بکار ببرد.
محمدطاها نیز تمرین هایش را به این شکل نوشته بود:
?What does he have
.He has a hamburger
استاد از آنها خواست تا ویس جملات نوشته شده خود را ارسال نمایند تا در همین زمان بقیه دوستانشان هم بتوانند خود را با کلاس هماهنگ کرده و با هم پیش بروند. در همین حین امیر حسین تمرین خود را ارسال کرد و یکی از تمرین ها به این شکل بود:
?What does he have
.He have milk
به نظر شما ایراد جمله در کجاست؟ بلکه کاملا درست است. امیرحسین با وجود اینکه تمامی نکات نگارشی در زبان انگلیسی را به خوبی رعایت کرده بودن اما یک ایراد کوچک در پاسخ کوتاه انگلیسی خود داشتند!
امیرحسین فراموش کرده بود که بعد از کلمات he و she باید از has استفاده نماید نه have!!

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان انگلیسی

 

پاسخ کوتاه در زبان انگلیسی!

پاسخ های کوتاه در زبان انگلیسی بیش از پاسخ های بلند مورد استفاده قرار می گیرند و نکات مهم در این جملات کوتاه در انگلیسی وجود دارد که ما برآن شدیم تا به این موضوع نیز بپردازیم و کلاس امروز استاد جعفری را به صورت خلاصه شده در این بخش بیاوریم.
پاسخ کوتاه معمولا با سه کلمه به کار خود خاتمه می دهد و جمله تنها با یک فاعل و فعل کمکی تکمیل می شود. این در حالی است که در پاسخ کوتاه به صورت منفی در انگلیسی، یک کلمه not نیز به جمله و در کنار فاعل و فعل کمکی در انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد.
به این مثال توجه کنید: اگر کسی از شما بپرسد حال شما خوبه؟ در انگلیسی این عبارت به شکل Are you OK نوشته می شود و در پاسخ به این سوال به یک جمله کوتاه انگلیسی نیاز داریم و اگر جواب ما مثبت باشد می توانیم بنویسیم، .Yes، I am  و اگر جواب ما منفی باشد به این شکل پاسخ می دهیم: .NO, I am not
در این صورت اگر دقت نموده باشید در پاسخ مثبت به سوال پرسیده شده، اول فاعل نوشته می شود و پس از آن، فعل کمکی اما در جواب منفی پس از فاعل انگلیسی و فعل کمکی انگلیسی از کلمه not نیز استفاده می نماییم.
در پایان استاد جعفری به این نکته نیز اشاره کردند که در پاسخ به سوالات این چینی تنها استفاده از کلمه YES یا NO کافی نیست و حتما باید جمله کامل شود چرا که به این شکل پاسخ دادن در زبان انگلیسی، بی ادبی تلقی می شود.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی

 

پاسخ بلند در زبان انگلیسی!

پاسخ بلند بسیار کمتر از جواب کوتاه در زبان انگلیسی، مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در پاسخ بلند همان جمله سوالی انگلیسی را به صورت غیر سوالی و با حالت تائید تکرار می کنید. یا اگر جواب منفی باشد همان جمله را به صورت غیر سوالی و منفی و با حالت رد تکرار می کنید. (معمولا از این روش برای جواب دادن به سوال بله و خیر استفاده نمی شود).
به مثال های زیر توجه کنید:
?Is she a doctor
در پاسخ به این سوال اگر بخواهیم از جملات کوتاه انگلیسی استفاده نماییم پاسخ خود را به این دو شکل می دهیم:
– در حالت مثبت:
.Yes, she is
– در حالت منفی:
.No, she is not
اما اگر بخواهیم در پاسخ به این سوال از جمله بلند در زبان انگلیسی استفاده نماییم می توانیم پاسخ انگلیسی را به این دو شیوه بکار ببریم:
– حالت مثبت:
.Yes, she is a doctor
– در حالت منفی:
.No, she is not a doctor
مثال ها چطور بود؟ آیا شما هم توانستید به مانند امیرحسین، امیرعباس و محمدطاها به نکات امروز مسلط شوید؟

 

بیشتر بخوانید:
راکت زبان انگلیسی

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد و وقفه هر چند  کوتاه می تواند تمرین های چند مدت طولانی شما را خراب کرده و تمام آنچه را که تا کنون آموخته اید یا کم و بیش از یاد ببرید یا کلا نیاز به مرور دوباره داشته باشید. برای این منظور دوره های آنلاین با توجه به شرایط پیش آمده باعث شد تا زبان آموزان بتوانند با استمرار قبلی به یادگیری انگلیسی مشغول شده و از وقت های خالی خود بهترین استفاده را ببرند.
در پایان کلاس نیز با تمرین هایی که استاد به زبان آموزان خود می دهد، آنها را در روز تعطیل و ما بین جلسات بین دو کلاس، درگیر زبان انگلیسی می کنند و در واقع یادگیری زبان در خانه را با این تمرین ها به صورت ناخودآگاه آموزش می دهند.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.