در حالی که بسیاری از افراد با کرونا دست و پنجه نرم می کردن و بسیاری از کسب و کارها فلج شده اند اما فرودین برای مجموعه بهین دانش همان حال و هوای سابق را داشت. ما در کنار هم، با چشم اندازی وسیع، تمامی دوره های حضوری زبان خود را به شیوه راکت زبان های خارجه برگزار کرده و سعی کردیم با روش ویژه ترین دوره آکادمی زبان بهین دانش، یعنی راکت زبان انگلیسی، این دوره را به پیش ببریم.
این ماه در حقیقت برای زبان آموزان ما در واقع این شانس را ایجاد کرد تا بتوانند با روش راکت و دوره های آنلاین زبان انگلیسی ما، که با قدرت بالایی در حال برگزاری هستند، به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند و با روش های جدید آنلاین در آموزش انگلیسی بیش از پیش آشنا شوند.
این دوره، توسط استاد هاجر آقاجانی مدیریت می شود. استاد آقاجانی با بیش از ۱۲ سال سابقه تدریس، در زمینه زبان های انگلیسی و ترکی و همچنین تخصص ویژه در تدریس در تمامی رده های سنی از جمله، نونهالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان، کارنامه درخشانی را رقم زده اند و می توان به قطع گفت که توانسته اند با روش های ویژه تدریس آنلاین زبان انگلیسی و ارتباط موثرشان با نوجوانان زبان آموز ما، یک شگفتی بزرگ ایجاد نمایند و ارتباط تنگاتنگی را رقم بزنند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

ساعت برنارد!

کلاس امروز با حال و هوای خوبی آغاز شد. از آنها خواسته شد تا به معرفی خود تا جایی که به آن مسلط هستند، بپردازند و در این زمینه استاد خودشان پیش قدم شده و به معرفی خود پرداختند. همه زبان آموزان با انرژی به سلام و احوالپرسی با استاد پرداختند و سلام گرم هر کدامشان یک انرژی مثبت برای تمامی ما بود.
شروع کلاس آنلاین زبان انگلیسی ویژه نوجوانان راس ساعت همیشگی و در ساعت ۴:۴۵ دقیقه آغاز شد. استاد آقاجانی با ارسال یک عکس از زبان آموزان خواستند که در این زمینه با هم به گفتگو با زبان انگلیسی بپردازند. این دوره مزیتی که داشت این بود که زبان آموزان را بیش از سایر مواقع به صحبت کردن به زبان انگلیسی تشویق می نمود.
عکس ها درباره زمان در زبان انگلیسی بود و از زبان آموزان خواسته شد، زمان هر یک از این عکس ها را مشخص نموده و در گروه ارسال نمایند. اما بحث به اینجا ختم نشد و استاد از آنها خواست تا زمان ها را با ارسال فایل صوتی یا ریکورد، با دوستانشان به اشتراک بگذارند.
دلیل این موضوع این بود تا زبان آموزان علاوه بر تمرین نوشتن در زبان انگلیسی، مهارت مکالمه و گفتگو در زبان انگلیسی را با کمک استادشان در خود، تقویت نمایند. گفتگو به سادگی و روانی در میان آنها شکل گرفته بود و هر یک از آنها، با جملات کوتاه اما با جدیت کامل به جواب به سوالات مطرح شده می پرداختند.

 

 

?What time is it

ساعت ها و زمان در بحث امروز، با جمله پرسشی انگلیسی ?What time is it شروع شد. در جواب به این سوال، از زبان آموزان خواسته شد تا جواب های خود را بر روی کاغذ نوشته و عکسی از نوشته های خود در گروه ارسال نمایند. جمله پرسشی به موضوعات دیگر تغییر حالت داد و از آنها خواسته شد که پیرامون این که فیلم چه ساعتی است یا کلاس زبان شما در چه ساعتی برگزار می شود، صحبت کنند.
موضوعات هر قدر که متنوع تر می شد زبان آموزان را بیشتر ترغیب به مشارکت در کلاس می نمودند و ریکوردها یکی پس از دیگری ارسال می شدند. کسانی که فعالیت نداشتن یا سرعت پایین تری داشتند، از دید استاد پنهان نمانده بودند و استاد با روش های تشویقی آنها را راغب به مشارکت در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی می نمودند.
علاوه بر این جمله پرسشی که در زبان انگلیسی که برای پرسیدن زمان به کار برده می شود جملات دیگری نیز بکار برده می شود که تعدادی از آنها مانند ?What’s the time?, Have you got the right time هستند. این جملات همگی به یک معنا هستند و در یک موقعیت مشترک می توانیم با تنوع در جملات پرسشی زبان انگلیسی به مکالمه انگلیسی خود، پر و بال بدهیم.

 

 

یادگیری ساعت در زبان انگلیسی!

در یادگیری ساعت در زبان انگلیسی، باید به چند نکته دقت کنیم. توجه به عقربه ها می تواند سرعت یادگیری زمان ها در زبان انگلیسی را بیشتر کند. یادگیری ساعت چند حالت کلی دارد که اگر این حالات را به خاطر بسپاریم به راحتی می توانیم به این موضوع مسلط شویم. پرداختن به چند نکته کوچک در حین درس زبان انگلیسی، زبان آموزان را به سرعت بیش تری دعوت کرد. این نکات عبارتند از:

–  اگر عقربه بزرگ ساعت در سمت راست ساعت باشد از کلمه “past” به معنی “گذشته از” در زبان انگلیسی، استفاده می کنیم و اگر عقربه بزرگ در نیمه سمت چپ ساعت باشد از کلمه “to” به معنی “مانده به” استفاده می کنیم.

–  کلمه half در انگلیسی معادل thirty و کلمه a quarter در زبان انگلیسی، معادل fifteen می باشد که می توان آنها را بجای هم به کار برد.

زبان آموزان با یادآوری این نکات به شکل بهتری از عهده جواب سوالات استاد خود بر آمدند و در عین حال گفتگوی بهتری را ارائه دادند. این مورد به خودی خود می توانست علاوه بر یادگیری گرامر انگلیسی به صورت آنلاین، به مهارت مکالمه انگلیسی، تلفظ دقیق عبارات انگلیسی و موارد دیگر نیز بپدازد.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان انگلیسی

 

استاد در ادمه زمان های متفاوتی را تایپ کرده و برای زبان آموزان فرستادن و از آنها خواستند چهار عبارتی را که به آنها داه می شود را روبروی هر یک از زمان ها بنویسند. این عبارات Good morningGood eveningGood afternoon و Good night بودند.
هدف از استفاده این عبارات انگلیسی، شناخت زمان از روی p.m و a.m و یادگیری ساعت در زبان انگلیسی بود. تمرین به خوبی پیش رفت و یکی پس از دیگری به ارسال عکس نوشته های خود پرداختند و استاد با انرژی تمام یک به یک به تشویق آنها پرداخت.
ادامه کلاس با یک سرگرمی و یک عکس دیگر از کتاب Teen ۲ Teen انگلیسی آغاز شد. در این صفحه یکسری کلمات بودند که از زبان آموزان خواسته شد به سی دی و تلفظ استاد با دقت گوش داده و از روی کلمات بخوانند و صدای خود را ارسال نمایند. در ادامه خواسته شد تا با این کلمات، جمله انگلیسی بسازند و سرعت در این بخش در یادگیری آنلاین زبان انگلیسی، به خوبی پیش می رفت. جملات نوشته شد و زبان آموزان از روی جملات خود خواندند و صدای خود را برای استاد آقاجانی ارسال نمودند.

 

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی به دبستانی ها

آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان، به شکل های متفاوتی در نظر گرفته شده است. یکی از این دوره ها، دوره مکالمه آنلاین زبان انگلیسی ویژه نوجوانان است. در این دوره تمرکز اصلی بر مهارت مکالمه آنلاین زبان انگلیسی به شیوه غیرحضوری است. اما چیزی که این دوره را از دوره مکالمه آنلاین انگلیسی، متمایز می کند، یادگیری تمامی مهارت های اصلی زبان انگلیسی در دوره غیر حضوری است.
تمامی مهارت ها در این دوره به صورت کاربردی به زبان آموزان آموزش داده می شوند و در عین حال مهارت مکالمه و مهارت نوشتن در زبان انگلیسی به خودی خود و با سرعت بیش تری از سایر مهارت های دیگر، تقویت می شود. همه مهارت ها در ادامه یکدیگر در این مسیر به جرکت در می آیند و بدون اینکه استاد یا زبان آموزی بخواهد به تقویت این مهارت ها بپردازد، به صورت ناخودآگاه، همگی در کنار هم رشد می کنند و زبان آموز در مدت زمان کمتری نسبت به دوره های حضوری، به زبان انگلیسی مسلط می شود.
به طور مثال، یکی از مهارت های مهمی که در کنار مهارت نوشتن در انگلیسی تقویت می شود، مهارت جمله سازی در زبان انگلیسی، مهارت گرامر در زبان انگلیسی، مهارت گوش دادن به زبان انگلیسی و … هستند. همانطور که می بینید تک تک این مهارت ها در ادامه هم به حرکت در آمده اند و هیچ کدام با تقویت یکی دیگر، متوقف نخواهد شد.
استاد آقاجانی در پایان کلاس تمرین هایی به زبان آموزان دادند، تا با تمرین انگلیسی در منزل، روش های یادگیری زبان در منزل را نیز بیش از سابق تمرین کرده و سرعت مسیر یادگیری انگلیسی خود را بالاتر ببرند. این کلاس در روزهای زوج برگزار می شود و برای همین منظور این وقفه یک روزه باید جوری توسط استاد برنامه ریزی شود تا زبان آموزان را راغب به تمرین و تکرار کرده و خود را برای جلسه بعد کلاس زبان، آماده سازند.
خداحافظی در پایان کلاس با جملات متنوع صورت گرفت و استاد را به تشویق وا داشتند. زبان آموزان با اشتیاق تمام به تمرین ها و فعالیت های غیرحضوری کلاس زبان پرداختن و اولین جلسه از ترم بهاره آنها به بهتری شکل ممکن به انجام رسید.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های غیرحضوری زبان انگلیسی هستید و تمایل دارید در دوره های آنلاین زبان انگلیسی شرکت نمایید، می توانید با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما بهره ببرید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.