کلاس Draw ۲ انگلیسی ویژه نوجوانان، در ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می شود. این دوره از دوره های متوسطه برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی است که زبان آموزانی که به این سطح از زبان می رسند، در واقع با هدفی مشخص در این مسیر گام نهاده اند.
زبان آموزان کلاس استاد دهخدا، به شکل ویژه ای، فعال، پر انرژی و خستگی ناپذیر هستند.
این ویژگی ها در یادگیری زبان، بسیار حائز اهمیت است. در این مسیری که آنها قرار گرفته اند، جسارت و حال خوب باید همراه با آنها بوده تا بتوانند به مقصد خود براحتی دست یابند. زبان آموزان شجاع، جسور و هدفمند، از اشتباه کردن نمی ترسند و اشتباه را جزیی از مسیر یادگیری می دانند.
استاد دهخدا نیز در این مسیر همراه آنهاست و انرژی های لازم را در روند یادگیری، با تشویق و ترغیب هایی که صورت می دهد، به آنها خواهد داد. شرکت در دوره های آنلاین با روش راکت، در واقع نکته مثبتی که دارد، تشویق زبان آموزان به آزمون و خطا کردن و تمرین روزانه است. این روش مکالمه آنها را به خودی خود تقویت می نماید و همین موضوع می تواند بخش مثمر ثمر آن باشد.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

کلاس بعد از یک مکالمه شسته رفته و حال و احوال کردن عالی، به شکل رسمی و با تمرکز بر مکالمه انگلیسی برگزار شد. در این مکالمه در واقع نکات گرامری نیز به شکل ناخودآگاه به زبان آموزان آموزش داده می شد.
استاد از آنها پرسید که معمولا در طول روز چه کارهایی می کنند و این شروعی بر مرور درس های قبل، یعنی کاربرد usually/ always و … بود. در این بخش به تمامی فعالیت هایی که در طول روز انجام می دهیم مانند تلویزیون دیدن، مسواک زدن، پختن شام و … پرداخته شد و در نتیجه برای مرور بهتر، تمرین های مرتبط با آن در کلاس انجام شد.
چیزی که در این مکالمه مهم بود، استفاده از قیدهای تکرار در زبان انگلیسی بود، که در این رده به ۵ تای آن، بیشتر پرداخته نمی شود. با ما همراه باشید با معرفی قیدهای تکرار در انگلیسی و همچنین تلفظ صحیح آنها:

/always   ˈ/ɒːlweɪz همیشه
/often      /ˈɒːfən اغلب
/usually   ˈ/juːʒuəli معمولا
/sometimes  /ˈsʌmtaɪmz گاهی
/never   /nevər هرگز

قیدهای تکرار معمولا جایگاهی که در جملات دارند قبل از افعال اصلی در جمله هستند و اصولا به این روش از آنها استفاده می شود. اما قطعا روش های دیگری نیز برای استفاه از آنها وجود دارد که در ادامه این موضوع به آنها نیز می پردازیم. در واقع چیزی که مهم است به آن توجه کنیم این است که معمولا برای سوال درباره موضوعی که به دفعات تکرار می شود از عباراتی مانند  how often در جمله استفاده می کنیم. این عبارت با مثال های زیر در کلاس ارائه شدند: 

?How often do you go to the book store
هر چند وقت یکبار به کتابفروشی می روید؟

همانطور که می بینید قید تکرار در جمله سوالی به این شکل در ابتدای جمله پرسشی بکار برده می شود اما بعضی از قیدهای تکراری که دو کلمه ای هستند گاهی در بخشهای پایانی جمله سوالی نیز بکار برده می شوند. بخش قیدهای تکرار بسیار متنوع است و برای همین منظور ما گام به گام با کلاس های استاد دهخدا به این بخش می پردازیم.

 

 

نکاتی که باید در یادگیری قیدهای تکرار مورد استفاده قرار داد این است که، آنها اصولا در جملاتی که فعل های to be استفاده می شوند، بعد از این افعال می آیند. مانند:
.It is usually black
برای سوالی کردن این جمله اما تنها کافی است که جای فعل و فاعل را عوض کنید. مانند:
?Is it usually black
برای منفی کردن جملاتی که از قیدهای تکرار استفاده کرده اند نیز، تنها کافی است که از یک not قبل از قید تکرار استفاده نمایید. مانند:
.It is not usually black

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی

 

مثال کاملی که استاد دهخدا برای زبان آموزانشان زدند به این شکل بود:
.She usually does her homework before dinner, but she sometimes helps her mom or dad

they always .have dinner at ۸:۰۰
مهارت ریدینگ انگلیسی
 نیز، از جمله مهارت های مهمی بود که در کلاس به آن پرداخته می شد. برای تقویت این مهارت، بخشی از کتاب به سه قسمت تقسیم شد و از زبان آموزان خواسته شد که یک قسمت را انتخاب کنند و به خوبی به آن مسلط شوند. در نهایت هر یک از آنها باید از روی بخش انتخابی خود می خواندند.
این فعالیت به آنها کمک می کرد تا با توجه به فایل صوتی کتاب، با شکل صحیح ادای عبارات و جملات انگلیسی و همچنین تلفظ صحیح واژگان انگلیسی آشنا شوند و همچنین بتوانند به خوبی از روی متن بخوانند. تمرینی که بعد از این بخش در نظر گرفته شد در واقع تکمیل کنند این فعالیت بود.
استاد خواستند که به سوالاتی که برای هر پاراگراف مشخص شده است، پاسخ دهند و در واقع با این کار مهارت درک مطلب انگلیسی زبان آموزان نیز، سنجیده می شد. مهارت درک مطلب بخش مهمی در یادگیری زبان انگلیسی است و در بسیاری از مواقع بخش مهمی را در آزمون های زبان انگلیسی ازآن خود می کند.
کلاس مکالمه محور امروز، به خوبی پیش رفت و در واقع بدون استفاده از حتی یک کلمه فارسی، زبان آموزان توانستند به خوبی از مهارت جدید خود بهره ببرند. اینکه بتوانیم زبان را در زندگی واقعی خود وارد کنیم و از مهارتی که کسب می کنیم، استفاده کنیم، می تواند از فراموش کردن آن جلوگیری کرده و باعث شود که لذت استفاده از آن را بیشتر احساس کنیم.
فراگیری زبان انگلیسی
 نیاز به تمرین و تکرار دارد و برای جلوگیری از دلزدگی در این راهی که انتخاب کرده ایم، بیش از این که اساتید سهیم باشند، این خود ماییم که سهم بیشتری را ادا می کنیم.

 

 

به تمرین نوشتن در زبان انگلیسی نیز،در ادامه سایر مهارت ها در کلاس امروز پرداخته شد. این مهارت از مهارت های اصلی است و اگر به درستی به آن پرداخته نشود، در واقع امکان این موضوع وجود دارد که ما دو کلمه نزدیک به هم را اشتباه نوشته و در عین حال مفهوم جمله به کلی تغییر کردند
تمرین نوشتن علاوه بر اینکه به املای درست لغات می پردازد، بخش نگارشی و گرامری را نیز در بر می گیرد. اگر شما به گرامر به خوبی مسلط نباشید نمی توانید به خوبی جمله درستی را بسازید و در نتیجه مخاطب خود را دچار سردرگمی خواهید کرد.
استفاده بجا از علامت های نگارشی نیز، بخش مهمی در فراگیری زبان انگلیسی است. به طور مثال، اینکه بعد از پایان یافتن جمله از نقطه استفاده کنیم، از آداب نگارشی در زبان انگلیسی است و همچنین استفاده درست از کاما، علامت هایی مانند نقل قول یا گیومه نیز، به طور صحیحی، مفهوم جمله شما را به مخاطب می رساند و این موضوع بر توانایی های شما در شغل آینده یا ارتباطاتتان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

 

دوره های آموزش آنلاین انگلیسی مسیری نو برای آموزش زبان است. این مسیر برای همه به یک شکل طراحی شده است و همه افراد می توانند بدون دغدغه از مسائلی مانند دوری راه و هزینه های بیهوده ای مانند هزینه رفت و آمد و هزاران موارد دیگر، در کلاس های آنلاین خود در کنار سایر افراد حضوری یابند و به یادگیری بپردازند.
بسیاری از افراد در جای جای ایران و سایر کشورها هستند، که از نبود امکانات آموزشی رنج می برند و گاهی بخاطر مشکلاتی که به دلیل زندگی در شهرها و روستاهای دور افتاده به آنها تحمیل شده است، از یادگیری منصرف شده و یا تغییر مسیر می دهند. این موضوع اما با دوره های غیرحضوری زبان انگلیسی کاملا حل شده است و شما می توانید در هر کجای این زمین خاکی هستید، تنها با یک کلیک ساده بر روی دیتای گوشی خود، در کلاس حضور یافته و از آموزشهای لازم، بهره مند شوید.
دوره های غیرحضوری افرادی را نیز که دغدغه محیط زیست دارند را برطرف نموده و در واقع با کمتر شدن رفت و آمدها، زمین نیز نفس راحتی را می کشد که این موضوع اگر در تمامی مشاغل به صورت تفکر شده به اجرا در آید می تواند ادای دینی برای همه ما باشد.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش آنلاین انگلیسی به شیوه ترمیک یا فشرده هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان آنها، در زمینه انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود، بهره مند شوید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.