با شروع کلاس آنلاین نوجوانان Draw ۲ در ساعت ۱۶:۴۵ روز چهارشنبه، همه ی زبان آموزان سلام و احوال پرسی با استاد را ده دقیقه ای مانده به کلاس شروع کردند. این میزان از شور و مهربانی در صدای هر یک به طور وصف نشدنی این احساس را به ما می داد که کلاس دارای یک جو صمیمی می باشد اما باید دید برای یادگیری چقدر آماده هستند ؟
برای همین کلاس را با تدریس مریم دهخدا برسی می کنیم.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

پس از حضور و غیاب بچه ها، کلاس زمانی شکل رسمی به خود می گیرد که اولین سوال استاد از زبان آموزان با هدف بیان انگلیسی انجام فعالیت های روزانه با جمله ی ?What are your mornings usually like پرسیده شد و بچه ها با گفتن :
(… Well it depends, ( I get up at ۰۸:۰۰ and comb my hair and
شروع به پاسخ دادند می کنند.
این سوال باعث شد تا تمام بچه ها با به زبان آوردن مهم ترین کار خود، یعنی خواندن و حل تمرین برای کلاس آنلاین زبان انگلیسی نشان دهند که هر جلسه با آمادگی در کلاس حضور پیدا می کنند. با تاکید خانم دهخدا برای زدن مثال های بیشتر، هر یک بطور غیر منتظره ای با تمام انرژی تا بیش از ده فعالیت خود را به زبان انگلیسی می گفتند. هنوز دو نفر از بچه ها ویس های خود را ارسال نکرده بودند که خانم دهخدا با فراخواندن هریک، از آن ها خواست تا با گروه برای انجام اولین فعالیتشان همراه شوند.
با مثال های بیشتر و بیشتر هر کدام به خوبی مورد تشویق استاد قرار گرفته و در نهایت همه ی بچه ها از ایشان خواستند تا درباره ی کارهای خودش به آن ها توضیح دهد. این رابطه ی صمیمانه ی استاد دهخدا با زبان آموزانش باعث شده بچه ها به ایشان به عنوان یک پارتنر حرفه ای نگاه کنند و به بخشی از دغدغه های استاد با فرزندانش که هر صبح شکل می گرفت در قالب بیان جملات انگلیسی کلی بخندند و اما با گفتن جمله ی سحر .Teacher,your mornings are busy این فعالیت به پایان نرسیده و قرار شد که این بار بچه ها با نوشتن فعالیت های استاد به صورت یک متن و تکرار درست کلمات و جملات گفته شده و ارسال ویس هایشان کار خود را تمام کنند. تلاش هر کدام برای درست نوشتن املای کلمات باعث شد تا ارسال متن ها با کمترین درصد خطا صورت پذیرد. این خود گامی بود برای ترغیب هر یک به تمرین نوشتن.

 

در گام بعد نوبت به کتاب Teen ۲ Teen ۲ می رسد که باید در صفحه ی ۵۰ با نگاه به تصاویر و استفاده از کلمات داده شده با شرط این که هیچ یک از جملات زبان آموزان نباید شبیه به جملات قبلی دیگری باشد در گروه ارسال کنند. سپس از آنها خواسته شد تا از روی جملاتی که توسط استاد ارسال می شود تکرار کرده و دقیقا به همان شکل خوانده شود. این تمرین ها به خوبی بیانگر s سوم شخص در زبان انگلیسی بودند.

 

بیشتر بخوانید:

 

S سوم شخص و نحوه ی کاربرد آن:

در زمان حال ساده برای استفاده از سه ضمیر he, she, it باید به فعل هر یک s اضافه شود.برای مثال:

She stays

He lives

اما باید دانست که اضافه کردن s در شکل نوشتاری افعال و تلفظ آن ها دارای قوانینی می باشد.

به چند قانون مهم برای درست نویسی افعال می پردازیم.

۱)افعالی که در آخر به حروف بی صدا +y ختم شده باشند باید y حذف شده و به جای آن ies قرار بگیرد.

Try = Tries

۲) افعالی که حروف آخر آن ها به sh, ch, x ختم می شوند، es اضافه می کنیم.

Fix = Fixes

Wash = Whashes

بجز دو مورد که نوشتنشان استثنا هستند.

Go = Gose

Do = Does

با پیشنهاد خانم دهخدا قرار بر این شد تا برای هر جمله ی ساخته شده یک سوال طرح شود. با این روش آموزش آنلاین در کلاس ها می توانست فهمید که اساتید تنها به چیزی که کتاب خواسته بسنده نمی کنند و اساس یادگیری را بر پایه ی تقویت خلاقیت هر شخص می گذارند.

 

بیشتر بخوانید:

 

در تمرین بعدی استاد با ارسال یک به صورت پرسش و پاسخ از همگی خواست تا پاسخ صحیح هر یک از سوالات را در دفتر خود نوشته و برای او ارسال کنند چرا که تقویت مهارت رایتینگ در کلاس های آنلاین اگر به خوبی صورت نگیرد باعث می شود تا خیلی زود برای استفاده از دانش زبانی به مشکل برخوریم و در نهایت بچه ها با شنیدن فایل صوتی ارسال شده از تمرین کتاب باید آنقدر از مهارت شنیداری خوبی برخوردار بودند که متنی را که استاد به صورت جای خالی برای آنان در نظر گرفته بود با نوشتن درست ترین واژه ها پر می کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

با توجه به این که امروزه آموزش زبان انگلیسی به صورت شیوه ی آنلاین ترمیک شکل می گیرد و با توجه به شرایط هزینه های اضافی مسیر و نبود امکانات در بسیاری از مناطق، بهتر آن است که خود و فرزندانمان در کلاس هایی شرکت داشته باشیم که با ارائه ی آموزش و یادگیری به شکل متفاوت و با بکارگیری نوین ترین سیستم آموزشی به ما جهت داده و برخودار از بهترین نتیجه خواهیم شد.
اگر شما نیز علاقه مند به شرکت در کلاس های ترمیک آموزش زبان انگلیسی هستید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و هر گونه سوال یا پرسشی در این زمینه را از این عزیزان به صورت تخصصی جویا شوید. همکاران ما در آکادمی، همه روزه بجز در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهند.