در گزارش پیش رو، به توصیف رویداد کلاس آنلاین Movers ۱ به تدریس خانم آزاده یزدانی، می پردازیم. کودکان ۸ تا ۱۱ سال، با گذراندن دو دوره که Movers دومین آنهاست، مدرک دوره پیشرفته زبان انگلیسی ویژه ی کودکان را دریافت می کنند.Movers ۱ ، اولین ترم از دوره ی Movers می باشد.
کلاس، در رأس ساعت ۱۶:۴۵ با ارسال ویسی با مضمون سلام و احوال پرسی با انرژی آموزگار از زبان آموزان، شروع شد. زبان آموزان، تک به تک، با ارسال ویسی، پاسخ احوال پرسی استادشان را می دادند.
با سپری شدن ۳ دقیقه از کلاس و پایان یافتن احوال پرسی ها، مدرس کلاس، پس از اطمینان یافتن از آماده بودن زبان آموزان، تدریس را با مطرح کردن یک پرسش از Listening صفحه ی ۱۸ کتاب Big English ۲ شروع کرد و از فراگیران خواست تا در مدت ۲ دقیقه، از جواب سوال مطرح شده که در دفترشان یادداشت می کردند، عکس گرفته و در گروه ارسال کنند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 نکته جالبی که می توان در اینجا به آن اشاره کرد، این بود که اگر زبان آموزی قسمتی از پاسخ خود را اشتباه نوشته بود، استاد آن قسمت را مشخص کرده و از وی می خواست تا نوع اشتباه را یافته، سپس، پاسخ صحیح را ارسال کند. در نهایت پس از اینکه تمامی زبان آموزان پاسخ خود را ارسال کردند، استاد با فرستادن عکسی از پاسخ درست، از فراگیران خواست تا جواب خود را با پاسخ صحیح، مقایسه کرده و در پاسخ ارسالیشان، سوال دوم نیز به همین روال مطرح و پاسخ داده شد. نکته ای که مدرس کلاس، در روند پاسخ دادن به سوالات توسط زبان آموزان برآن تأکید داشت، استفاده از رنگ قرمز در نوشتن علامت ها بود که برای تقویت دقت و مهارت Writing در زبان آموزان، مؤثر واقع می شود.

 

در ادامه، استاد، با ارسال متن تکمیل شده توسط بچه ها و ویس Listening مربوط به آن، ۵ دقیقه به زبان آموزان مهلت داد تا با فراگرفتن متن، ویس پاسخ خود را با تلفظ صحیح کلمات، ارسال کنند. متن و ویس مورد نظر، در بالا ارائه شده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

پس از اینکه زبان آموان، ویس خود را ارسال کردند، خانم یزدانی، با چک کردن برخی از آن ها و یادآور شدن اشکالات، از زبان آموزان بابت پاسخشان، تشکری پر انرژی کرده و به بقیه اطمینان داد پاسخ آن ها را نیز در اسرع وقت، شنیده و نسبت به رفع اشکال آن، اقدام می کند تا بتواند با ادامه ی تدریس، بپردازد. در ادامه ی تدریس در قالب یک تکلیف، مدرس، از زبان آموزان خواست تا اعداد ۱ تا ۱۰ به زبان انگلیسی را در مدت ۱ دقیقه، همراه با آهنگ یا روندی که هر زبان آموز دوست دارد، بشمارند. می توانید نمونه ای از پیام های متنی ارسال شده در گروه، توسط زبان آموزان را، در ویدیو روبرو، مشاهده کنید.

 

بیشتر بخوانید:

 

خلاقیت در تدریس

درخواست مدرس، از زبان آموزان برای ادای اعداد ۱ تا۱۰ ، به صورتی آهنگین و مطابق میلشان، باعث جذابیت درس مورد نظر و سرعت در یادگیری و همچنین تقویت خلاقیت در زبان آموزان می شود.  این نوع تدریس که با رنگ و بوی خلاقیت های متفاوت، عجین شده است، حاصل گذران دوره ی راکت، توسط استاد و تفکر برگرفته از سیستم آموزشی رامیت است.
در ادامه، آموزگار با ارسال ویس کتاب محتوی شمارش مضارب ۱۰ تا عدد ۱۰۰، با صمیمیت، از زبان آموزان خواست تا در مدت زمان ۵ دقیقه، آن ها نیز این اعداد را با تلفظ صحیح شمرده و ویس خود را ارسال کنند. در نهایت، استاد یزدانی، طی یک پیام متنی، از زبان آموزان بابت پاسخ هایشان، صمیمانه تشکر کرد.
نکته ی جالبی که توجه بنده را به خود جلب کرد، صبور نبودن زبان آموزان برای انجام تکالیفشان در مدت کلاس بود، بدین صورت که، به محض اینکه مدرس، تکلیفی را در گروه ارسال می کرد، اولین سوال زبان آموزان این بود که “این تکلیف را چگونه انجام دهیم؟” . این اتفاق، نشان از تشنه ی آموزش بودن زبان آموزان است و چه لذت خوبیست، آن ها را از چشمه ی آموزش، سیراب کردن…لذتی که آموزشگاه زبان بهین دانش از آن بهره مند و بابت آن، خداوند بزرگ را شاکر است.

 

سپس، کلیپی حاوی شمارش اعداد ۱ تا ۱۰۰ به صورت موزیکال، توسط استاد در گروه کلاس ارسال شد تا پس از اینکه زبان آموزان کلیپ را مشاهده کردند، به بازی بپردازند!
روند بازی از این قرار بود که، طی یک پیام متنی، عددی توسط مدرس، ارسال می شد و زبان آموزان باید عدد بعد از آن را، طی یک ویس، شمرده، به گروه می فرستادند.
در آخر، آموزگار، تکلیف جلسه ی آینده را به اطلاع زبان آموزان رساند و از آن ها خداحافظی کرده و اوقات خوشی را برایشان آرزو کرد. متعاقبا، زبان آموزان، تک به تک، از ایشان تشکر کرده و خداحافظی کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

همانگونه که در گزارش شاهد بودید، برای انجام هر تکلیف، مدت زمانی معین می شد. این روند برای تقویت مدیریت زمان در زبان آموزان مؤثر می باشد. یکی از مزیت های دوره آموزش آنلاین زبان، همین مدیریت زمان است، بدین صورت که بدون صرف وقت و هزینه برای رفت و آمد، در کلاسی که متناسب با اوات فراغتمان تنظیم شده، لذت آموزش آنلاین زبان را می چشیم و این مهم میسر نیست، جز با خواستن و تلاش خودمان و همراهی راهنمایی روشن بین. آموزشگاه زبان بهین دانش، با برگزاری دوره های آنلاین آموزش زبان، همراه شما در مسیر یادگیری است.