این روز ها کلاس آنلاینEssential ۶ از جمله کلاس هاییست که در رده ی سنی بزرگسالان با تدریس آزاده یزدانی حسابی سر و صدا به پا کرده و همگی به نحوی از جو پر شور و اشتیاق این کلاس صحبت می کنند. البته که با داشتن استادی همچون آزاده یزدانی این موضوع اصلا بعید نبوده و منتظریم که ببینیم در این جلسه، درس چگونه ارائه خواهد شد. کلاس راس ساعت ۱۵:۰۰ با ارسال اولین پیام استاد شروع می شود. پس از پرسیدن احوالات از یکدیگر، در اولین بحث امروز با گفتن کلمه Habit از زبان آموزان خواسته می شود تا درباره ی عادات انجام کارهای خود صحبت کنند. در این زمان استاد با جمله ی ارسال شده در گروه به هر یک از آن ها آموزش می دهد که باید جملات خود را با گفتن:
( I have a habit of ( doing something شروع کنند.همگی سعی داشتند تا فرم کلی جمله را به شکلی صحیح با ادای درست عبارات همراه کنند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

در مرحله ی بعد با پرسش سوال
? Do you have a habit of eating fast food
قرار شد تا همگی راجب عادت های غذایی خود بگویند. ارسال ویس های زبان آموزان مقدمه ای بود برای به چالش کشیدن هر یک از آن ها تا شکل صحیح جملاتشان را با توجه به ساختاری که در ابتدای درس در اختیارشان گذاشته شده در گروه تایپ کنند. این کار آنقدر و آنقدر تکرار شد تا بچه ها اشتباهات را خودشان متوجه شوند و فرم صحیح جمله را ارسال کنند.اما همگی با داشتن یک یا دو در مثال هایشان توسط خانم یزدانی رد می شدند. نکته ی قابل توجه این چالش این بود که استاد با صبر و انرژیی که برای این سوال می گذاشت، باعث شده بود تا درصد آزمون و خطا بیشتر و بیشتر شود و در نهایت بچه ها به تکاپو افتادند که کجای کارشان اشتباه است، همه ی آن ها به نوعی در حال تلاش بودند تا شاید یک تیرشان به هدف بخورد و مورد تشویق استاد قرار بگیرند.
گفتن قواعد درسی در کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی با ادغام سیستم راکت به شکلی تدریس شده تا زبان آموزان این بخش مهم را در انجام تمرین هایشان فرا گیرند. چرا که این امر با درگیر شدن ذهن، میزان تثبیت آن ها را افزایش داده و کمک می کند تا افراد با برخورداری از تمرکز بالا و توجه خود با شیوه ای منحصر به فرد با این قواعد آشنا شده و آن را به کار گیرند. در این میان دو نفر از بچه ها به جمله ی درست نزدیک شدند و تنها با چند اشکال جزعی تلاششان مورد تشویق استاد قرار گرفتند.

 

بیشتر بخوانید:

 

در نهایت خانم یزدانی با ارسال شکل درست جمله های مثبت و منفی از اعضای گروه خواست تا به این ترتیب مثال های خود را بیان کنند
. Yes, I do. I have a habit of eating fast food
. No, I don’t. I don’t have a habit of eating fast food
اما با این حال هنوز هم این چالش به پایان خود نرسیده بود و استاد با پرسش این موضوع که چرا از حال ساده در جمله استفاده می شود آنها را به یک بازی جدید فرا خواند. اما بچه ها از پس این سوال به خوبی برآمده و به درستی پاسخ دادند که چون عادات به طور مداوم تکرار میشوند، طبق قواعد باید جملات از حال ساده شکل بگیرند. از جواب های هر یک می شد فهمید که، یادگیری دروس گذشته به خوبی فرا گرفته شده و اما نکته ی قابل توجه در جواب ها این بود که چرا با داشتن جمله حال ساده، فعل ing گرفته است ؟ این خود باعث شد تا کلاس آنلاین ۶ Ess سمت و سوی معمایی به خود بگیرد با این حال استاد یزدانی از زبان آموزان خواست تا با دقت بیشتری افعال را بررسی کرده و دقت کنند که در واقع فعل ما در این جمله have می باشد که به شکل ساده نیز بیان شده است و همینطور بعد از حرف اضافه ی of فعل به شکل ing دار مورد استفاده قرار می گیرد. این روش آموزش به شکل نوشتاری نه تنها باعث تقویت مهارت ریدینگ در زبان انگلیسی می شد بلکه هر یک به خوبی با به کارگیری علائم نگارشی در جملات انگلیسی و نیز بزرگ نویسی حرف اول در جمله آشنا شدند.

 

بیشتر بخوانید:

 

در مرحله ی بعد استاد با فرستادن جمله ی
.I don’t have a habit of eating fast food. I avoid fast food
معنی کلمه Avoid
 را در یک جمله نشان می دهد و از بچه ها می خواهد که از این کلمه در مثال های خود استفاده کنند تا به خوبی با کاربرد آن آشنا شوند. بهترین روش یادگیری کلمات زبان انگلیسی حفظ کردن مداوم آن ها نبوده و در واقع با بکارگیری کلمات جدید در قالب یک جمله میتوان آن ها در طولانی مدت به خاطر سپرد که این شیوه ی یادگیری به خوبی در کلاس های آنلاین ترمیک زبان ارائه می شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

در تمرین بعدی برای تقویت مهارت لیسنینگ به کتاب Top notch۱ مراجعه شده و با گوش دادن به فایل صوتی مربوط به آن بخش به مدت ۵ دقیقه، باید جاهای خالی در متن های ارسال شده توسط استاد را پر می شدند، که هر کدام از زبان آموزان با این که ده دقیقه ای از پایان کلاس می گذشت اما جواب های خود را در گروه ارسال کرده و مورد تایید استاد قرار میگرفتند.