گزارش مورد نظر امروز، بررسی و توصیف برگزاری کلاس آنلاین Starters ۶ با تدریس خانم جعفری می باشد.
کودکان از سنین ۸ تا ۱۱ سال، می توانند با شرکت در دوره ی Starters که شامل ۶ ترم می باشد، برای شروع یادگیری زبان انگلیسی، اقدام نمایند که در این بین، اهمیت قائل شدن خانواده ها برای این موضوع، نقش ویژه ای را در شروع و ادامه ی این مسیر توسط کودکان، و آینده ی آن ها، ایفا می کند.
آغاز کلاس در ساعت ۱۶:۴۵، با ارسال پیام صوتی خانم جعفری، شامل سلام و احوال پرسی، صورت گرفت. پس از آن، زبان آموزان هر کدام با ارسال یک پیام صوتی، علاوه بر پاسخ سلام مدرس و احوال پرسی از ایشان، اسم خود را نیز بیان می کردند که انجام این کار، علاوه بر سهولت در حضور و غیاب، نظم ملموسی به کلاس می بخشید.
سپس، یک تصویر به همراه یک پیام صوتی در گروه ارسال شده و از زبان آموزان خواسته شد با شنیدن ویس فرستاده شده، جملات در هم ریخته ی داخل تصویر را به ترتیبی که در ویس می شنوند، مرتب کنند.
در این بین، پس از گذشت حدودا ۱۰ دقیقه، مدرس به زبان آموزان یادآور شد که ۲ دقیقه ی دیگر بیشتر فرصت ندارند تا تکلیف داده شده را انجام دهند. با اجرای این تکنیک، فراگیران مدیریت زمان را در کلاس آنلاین فرا گرفته و همیشه مد نظر قرار می دهند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

همچنین در ادامه، پیامی در گروه ارسال شد که شامل اسامی زبان آموزانی بود که فعالیت داده شده را به درستی انجام داده بودند. این امر، به فراگیران اطمینان می دهد که فعالیتشان مد نظر قرار گرفته و مورد توجه است و به همین دلیل به فعالیت بیشتری در گروه تشویق شده، با انرژی بیشتری به کلاس ادامه می دهند.
سپس فایل فعالیت بعدی در دسترس زبان آموزان قرار گرفت، بدین صورت که تصویری شامل جملاتی که طبق صحبت مدرس، حاوی کلمات اشتباهی است، فرستاده شده که زبان آموزان با شنیدن ویس مربوط به آن، باید شکل صحیح جملات را در دفترشان نوشته و سپس تصویر آن را در گروه ارسال کنند. برای انجام این فعالیت نیز ۱۰ دقیقه زمان، به زبان آموزان داده شد.
در ادامه پیامی در گروه ارسال شد با این مضمون که زبان آموزی که تکلیفش را انجام داده از روی آن خوانده و ویس خود را ارسال کند. در این قسمت شاهد تقویت مهارت های listening ، writing و speaking ، به طور همزمان بودیم.

 

بیشتر بخوانید:

 

سپس، مدرس، پس از مشاهده و شنیدن تکالیف بچه ها، همچنین تشویق آن ها، فعالیت بعدی را در گروه ارسال کرد به این صورت که ۴ دسته از کلمات، در تصویری دیده می شد و زبان آموزان باید برای هر دسته از این کلمات، یک سوال و جواب، می نوشتند.
مانند فعالیت قسمت قبلی، به زبان آموزانی که تکلیف خود را نوشته بوده و ارسال کرده بودند، وظیفه ی خواندن از روی تکلیفشان و ارسال فایل صوتی آن، سپرده شد.
نکته ی قابل توجی که تا بدین جای کلاس، شاهد آن بودیم، مدیریت زمان و انجام هر سه فعالیت listening ، writing و speaking بود که یکی از مزیت های کلاس آنلاین است چرا که همه ی زبان آموزان به طور همزمان، می توانند صحبت کرده و تکالیف خود را ارائه دهند.
پس از این قسمت، یک فالیت دیگر در گروه قرار داده شد که تصویر آن در ادامه، آورده شده است بدین صورت که برای جملات داده شده، سوال نوشته شود که زبان آموزان تک به تک، پاسخ های خود را ارسال کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

در نهایت، کلاس با مشخص شدن تکلیف جلسه ی آینده، بدین مضمون که زبان آموزان، هر آنچه در ویس ارسالی می شنوند در دفتر خود یادداشت کنند و در گروه بفرستند.
با همراهی کلاس یاد شده، دریافتیم، که آموزش آنلاین می تواند بسیار مفید واقع شود اگر و فقط اگر، در مسیر درست قرار داشته باشیم و همراهی دانای راه، ما را یاری کند. استفاده از سیستم آموزشی رامیت و دریافته ها از دوره ی راکت، می تواند شاخصه های این مسیر درست باشد که آکادمی زبان بهین دانش در آن گام نهاده است تا شما را همراهی کند. شما نیز می توانید برای بهره مندی از این همراهی، با مشاوران بهین دانش تماس گرفته و پاسخ تمام پرسش های خود را در زمینه ی برگزاری کلاس و آموزش آنلاین زبان انگلیسی، بیابید. اگر جایی را که ایستاده اید نمی پسندید، عوضش کنید! شما درخت نیستید! “جیم ران”