در گزارش پیش رو، به شرح کلاس Starters ۳ خانم اسحاقی، می پردازیم.
کلاس یاد شده، سومین ترم از اولین دوره، برای یادگیری زبان انگلیسی ویژه ی کودکان (سنین ۸ تا ۱۱ سال)، می باشد. پس از این، کودکان با گذراندن یک دوره ی دیگر که آن نیز شامل ۶ ترم می باشد، می توانند، مدرک زبان انگلیسی پیشرفته ویژه ی کودکان را دریافت کنند.
اکنون زمان آن رسیده که با جلسه ی نهم کلاس starters ۳ ، همراه شویم. طبق برنامه و موعد مقرر شده، این جلسه نیز رأس ساعت ۱۶:۴۵ آغاز شد. در ابتدا، مدرس، در گروه، سلام کرده و در واقع شروع کلاس را اعلام می کند. پس از آنکه زبان آموزان نیز پاسخ پیام را دادند، از آمادگی آن ها برای شروع تدریس، اطمینان حاصل شد.
مرحله ی اول تدریس، انجام تکلیفی بدین شرح بود؛ تصاویر به هم ریخته ای که زبان آموزان با شنیدن ویس مربوطه، آن ها را مرتب کرده و در گروه ارسال می کردند. داستان این تصاویر از این قرار است که؛ پسری به دنبال خواهرش، لیدیا، می گردد. در ابتدا به پیش پدربزرگش رفته و از او سراغ لیدیا را می گیرد، پدر بزرگ می گوید که از خواهر دیگرش،جوی، بپرسد. پسرک از پدربزرگ می پرسد که جوی کجاست و او در جواب می گوید که جوی در حمام است…و ادامه ی ماجرا… . در واقع در این داستان، ما با مکان های مختلف خانه به زبان انگلیسی، آشنا می شویم.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

پس از انجام فعالیت مورد نظر توسط زبان آموزان، تکلیف دیگری در گروه ارسال شد که فراگیران برای انجام آن، باید با توجه به ویس مربوطه، درست یا غلط بودن تصویر داخل کتاب را، مشخص می کردند.
در این بخش، فعالیت بدین صورت برای زبان آموزان در نظر گرفته شده بود که باید به پیام صوتی که مدرس در گروه ارسال کرده است، توجه کرده و آن را داخل دفتر، بنویسند.
همانطور که مشاهده کردیم، در بخش های قبلی، بیشتر به تقویت مهارت listening در زبان آموزان پرداخته شده بود، ولی فعالیت اخیر، علاوه بر آن، در جهت تقویت مهارت writing نیز، مؤثر بوده است.
بعد ازینکه زبان آموزان متن ویس شنیده شده را در دفتر خود نوشتند، از آن ها خواسته شد، از روی آن بخوانند و ویس خود را ارسال کنند. با انجام این تمرین، مهارتspeaking نیز مورد توجه قرار گرفته و تقویت می شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

سپس در ادامه، انجام فعالیت دیگری به زبان آموزان، سپرده شد که در طی آن باید برای ۴ تصویر داده شده، سوال و جواب، نوشته و در گروه ارسال می کردند و سپس از روی آن ها خوانده و ویس خود را نیز، می فرستادند.
در طی کلاس، شاهد این نکته بودیم که زبان آموزان پس از انجام هر تمرین، توسط مدرس مورد تشویق قرار گرفته و اگر هم اشتباهی داشتند، به آن ها یادآوری شده و باید خودشان، نوع اشتباه مورد نظر را یافته و تصحیح می کردند. به کار بردن چنین تکنیک هایی، علاوه بر ایجاد حس خودباوری در زبان آموزان، این نکته را یادآور می شود که، همیشه امکان اشتباه وجود دارد ولی با خود نظارتی در انجام کارها می توان، تعداد اشتباهات را کاهش داده و حتی از وقوع آن ها، جلوگیری کرد.
در نهایت، این جلسه نیز مانند جلسات قبل، در ساعت ۱۷:۴۵ به پایان رسید. لازم به ذکر است، مدت زمان کلاس های ویژه ی نونهالان و کودکان تا starters ۶ ،یک ساعت می باشد و از این ترم و ترم های دوره ی Movers ، مدت زمان کلاس ها به یک ساعت و نیم، افزایش می یابد.

 

بیشتر بخوانید:

 

در برگزاری کلاس های ویژه ی نونهالان و همچنین کودکان، دو فاکتور بسیار مهم برای افزایش و تثبیت یادگیری وجود دارد. اول، تشویق و دومین فاکتور، خلاقیت در تدریس است. در این رده های سنی، نیاز به تشویق و مورد توجه قرار گرفتن، نسبت به سایر مقاطع دیگر، بیشتر احساس می شود. ازین جهت، برای علاقه مند نگه داشتن نونهالان و کودکان برای یادگیری، نباید از تشویق کردن آن ها، غافل شویم. همانطور که بیان شد، یکی دیگر از مهمترین فاکتورها در امر تدریس به نونهالان و کودکان، خلاقیت است که موجب ایجاد جذابیت برای این گروه های سنی شده و کنجکاوی آنان را برای یادگیری، افزایش می دهد.

 

بیشتر بخوانید:

 

آموزشگاه زبان بهین دانش، در راستای پرورش نسلی خودباور، تلاشگر و هدفگرا، در حیطه ی فعالیت خود، همت گمارده و براین باور است که می توان برای دست یافتن به هدف تربیت اساتیدی موفق در زمینه ی تدریس، از پرورش کودکان امروز، شروع کرد. به همین دلیل، به برگزاری کلاس آنلاین آموزش زبان، همت ورزیده است چرا که در دنیای تکنولوژیک امروزه و حتما آینده، یادگیری از طریق کلاس های آنلاین، فراگیر شده و چه بسا به یک الزام، تبدیل شود. از این رو، چه بهتر و مفیدتر، که فرزندانمان، از کودکی با این محیط، آشنا شده و به یادگیری و فراگیری در آن، بپردازند چرا که همین امر باعث پیشرفت و پرورش آن ها در آینده ای نه چندان دور خواهد شد. مشاوران و همکاران ما، برای ارائه ی خدمت در راستای این رسالت، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. همگی برای داشتن ایرانی موفق و سربلند، در کنار هم، تلاش کنیم.