امروز نیز مانند روزهای گذشته، با ارائه ی گزارشی از کلاس Starters ۶ به تدریس خانم جعفری، همراه شما هستیم.
اولین پیام ارسالی در گروه توسط یکی از زبان آموزان در ساعت۱۶:۴۴ فرستاده شد که نشان دهنده ی اشتیاق فراگیران برای شروع کلاس است. سپس، استاد نیز، پیام خود را مبنی بر سلام و احوال پرسی، در گروه ارسال کرده و به نوعی، کلاس شروع شد. از آن پس، زبان آموزان یکی پس از دیگری سلام کرده و نام خود را نیز اعلام می کردند. انجام عمل یاد شده، باعث سهولت در فرآیند حضور و غیاب و همچنین، ایجاد نظم در کلاس می شود.
سپس، اولین فعالیت، در گروه ارسال شد. بدین صورت که زبان آموزان باید، با گوش سپردن به پیام صوتی ارسال شده و توجه به صفحه ی مورد نظر کتابشان، ویس خود را ارسال می کردند. برای انجام این تمرین، ۱۵ دقیقه، زمان در نظر گرفته شده بود. همانطور که می دانیم، اولین تمرین، تقویت مهارت های لیسنینگ و اسپیکینگ را مد نظر قرار داده است.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

در این قسمت، مدرس، اشکالات موجود در ویس بچه ها را نام برده و علاوه بر تشویق آن ها، از زبان آموزان خواست پس از رفع اشتباهاتشان، ویس خود را بار دیگر ارسال کنند. این نکته، نشان از اهمیت مهارت اسپیکینگ در یادگیری زبان انگلیسی دارد، چرا که اولین مورد قابل توجه در یک مکالمه، که تبحر شخص را در زبان مورد نظر نشان می دهد، لحن و نوع تلفظ کلمات، توسط شخص گوینده است.
پس از ارسال پاسخ تمرین اول توسط تمامی زبان آموزان، مدرس فعالیت دوم را برای آن ها توضیح داده و از ایشان خواست، به دلخواه خود، ۵ جمله ی کامل، از تصاویر داده شده داخل کتاب که مربوط به تمرین اول نیز بود، بنویسند و در گروه ارسال کنند.
پس ازاینکه تمرین های یاد شده توسط زبان آموزان انجام شد، از آن ها خواسته شد که برای هر کدام از ۵ جمله ای که در قسمت قبل نوشته اند، دو سوال، یکی با “is” و دیگری را با “what” بنویسند، مثالی نیز برای زبان آموزان در گروه ارسال شد تا بهتر بتوانند به انجام تمرین بپردازند.
اینگونه تمرینات زنجیروار، علاوه بر اینکه، به درک بهتر زبان آموزان از فرآیند یادگیری کمک می کند، به تقویت و کسب تمام مهارت های موجود برای یادگیری زبان توسط آن ها، منجر می شود.

نمونه ای از پاسخ زبان آموزان

 

بیشتر بخوانید:

 

سپس، مدرس طی پیامی صوتی، علاوه بر تشکر از زبان آموزان بابت تلاششان برای انجام تمرینات، فعالیت بعدی را اینگونه توضیح داد که با توجه به صفحه ای از کتابشان، از ۶ تصویر موجود، ۴ عدد از آن ها را انتخاب کرده و در ارتباط با هر کدام، سوال بپرسند. در ضمن، سوالات می تواند با “is” یا “are” و یا “what” ، پرسیده شود. علاوه بر این، طی پیام صوتی دیگری، به زبان آموزان یادآوری شد که پاسخ خود را در قالب یک ویس، ارسال کنند.
در این جلسه هم، مانند جلسات گذشته، لیستی از اسامی زبان آموزان توسط مدرس، در گروه ارسال شد، مبنی بر اینکه کدامیک از آن ها، کدام تکلیف را درست انجام داده است که این موضوع، علاوه بر اطلاع رسانی به زبان آموزان در مورد درستی یا نادرستی تمرین انجام شده، این اطمینان را به آن ها می دهد که تلاششان مورد توجه است. همچنین عمل انجام شده، فرآیند نمره دهی در کلاس آنلاین را برای مدرس، تسهیل می کند.
زبان آموزان با تلاش مستمر خود، پاسخ فعالیت اخیر را نیز ارسال کرده و پس از آن، پیامی دیگر شامل تکلیف بعدی در گروه دریافت کردند. انجام تمرین جدید، شامل گوش کردن به ویس مدرس با توجه به متن ارسال شده همراه آن، بود.

 

بیشتر بخوانید:

 

زبان آموزان پس از انجام فعالیت اخیر، باید خود را برای تمرین جدید، آماده می کردند. تکلیف پیش رو، شنیدن ویس ارسال شده در گروه و شماره گذاری تصاویر مربوط به آن، در داخل کتاب بود که باید عکس صفحه ی مورد نظر، فرستاده می شد.
در ادامه، متنی شامل جاهای خالی در گروه ارسال شده و از زبان آموزان خواسته شد جملاتی از متن را که دارای جای خالی هستند، در دفترشان نوشته و کامل کرده، عکس آن را در گروه بفرستند.
در نهایت، با به اتمام رسیدن زمان کلاس، مدرس تکالیف جلسه ی بعد را به صورت فایل صوتی برای زبان آموزان، توضیح داده و سپس، خداحافظی کرده و اوقات خوشی را برای فراگیران، آرزو کرد.
با مرور شرح وقایع این جلسه از کلاس آنلاین Starters ۶ ، به این نتیجه می رسیم که برنامه ریزی برای زمان و نحوه ی تدریس، تا چه اندازه می تواند در بهره مندی از آموزش آنلاین، مفید واقع شود. چرا که نظم و برنامه ریزی حاکم بر کلاس، علاوه بر منظم کردن ذهن زبان آموزان، از استرس آن ها کاسته و اوقات خوشی را برای ایشان، در کنار مدرسشان و در فضای مجازی، رقم می زند.

 

بیشتر بخوانید:

 

زندگی نیز مانند یک کلاس درس، به برنامه ریزی و زمان بندی احتیاج دارد. بنابراین ما نیز با به کاربردن این شیوه، می توانیم از این کلاس، لذت ببریم. از این رو، آموزشگاه زبان بهین دانش، با برگزاری کلاس های آنلاین، مطابق با برنامه ریزی شما، برای لذت بردن مشتاقان یادگیری زبان های خارجی از این کلاس درس، همت گمارده است. اگر شما هم می خواهید از یادگیری، لذت ببرید، کافیست شماره ی تماس و مشخصات خود را در کادر زیر وارد کرده تا مشاوران و همکاران ما در رقم زدن این مهم، شریک شده و در راهنمایی و پاسخ به سوالاتتان، خدمتگزار باشند.