امروز بعد از دو هفته تعطیلی زبان آموزان در دوره نیمه خصوصی زبان ترکی استانبولی در شروع یک بعد از ظهر سرد پاییزی، گرد هم آمدند تا شروعی دوباره در کنار استاد ابراهیمی داشته باشند. این کلاس به صورت نیمه خصوصی و به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود.
زبان آموزان طبق روال همیشه می توانند به صورت آنلاین با استاد خود در ارتباط باشند و اگر در حین تمرین یا مطالعه زبان ترکی به مشکلی بر خوردند می توانند در هر ساعت از شبانه روز با کمک استاد به رفع اشکال در یادگیری زبان ترکی استانبولی بپردازند.

گزارش های مرتبط

 

IELTS7 Banner 01 8

 

ولی دلیل برگزاری این جلسه حضوری در روز شنبه به جای یکشنبه، بیشتر آشنایی زبان آموزان با اپلیکیشن زبانگرد بود. زبان آموزان در آموزشگاه زبان ترکی گرد هم آمدند تا در کنار هم و با آموزش استاد زبان ترکی با این اپلیکیشن زبان آشنا شوند و بتوانند به صورت آنلاین نیز در این اپلیکیشن در ارتباط باشند و همینطور بتوانند درس های زبان ترکی استانبولی را از طریق اپلیکیشن زبان زبانگرد در کنار آموزش های استاد فرا بگیرند.

 

اپلیکیشن زبانگرد چیست؟

به دلیل مشکلات قطع اینترنت و اینکه نمی شد کلاس ها را به صورت آنلاین برگزار کنیم، استاد ابراهیمی برای هر یک از زبان آموزان اپلیکیشن زبانگرد را نصب کرد و توانستند بر این مشکل فائق بیایند.

این اپلیکیشن آموزش زبان که مختص به آکادمی زبان بهین دانش استاد ابراهیمی است، یک اپلیکیشن یادگیری زبان است که در آن برای علاقه مندان به یادگیری زبان دوم تعیین سطحی آنلاین قرار داده شده است و اینکه می توانند در ابتدا زبان مورد علاقه خود را انتخاب کنند و به یادگیری و تبادل اطلاعات با دیگر دوستان خود بپردازند. در این اپلیکیشن به یادگیری زبان ترکی پرداختند.

 

 

نحوه طرح درس چگونه گذشت؟

بعد از آموزش و کار با اپلیکیشن استاد روی وایت برد یک سوال کاربردی نوشتند و از زبان آموزان خواستند که با هم به پرسش و پاسخ بپردازند . جمله سازی به شکل مکالمه ای و تغییر سوالات در موقعیت های متفاوت از دیگر مواردی بود که روی آن کار شد. در کل مطالب کلاس عصاره ای از چند مکالمه در کتاب ۲ ترکی استانبولی بود.

استاد ابراهیمی، مثل همیشه برای زبان آموزان یک کلیپ ارسال کرد و از آنها خواست که بدون ترس و فکر کردن در مورد کلیپ با لهجه و روان حتی به صورت جملات کوتاه و ساده صحبت بکنند. علاوه بر این زبان آموزان موظف هستند که درباره کلیپ صحبت کرده و صدای خود را برای استاد بفرستند. این کار باعث می شود که زبان آموزان کم کم بتوانند به اعتمادبنفس لازم برای مکالمه به زبان ترکی استانبولی برسند.

 

 

هدف این روش چیست؟

استاد ابراهیمی معتقد هستند که مزیت دیدن کلیپ و به این شکل کار کردن این است که زبان آموزان از ترجمه کردن دوری کنند. ترجمه کردن خود باعث می شود که زبان آموز در واژگان ترکی استانبولی دچار مشکل شود و گاها نتوانند به صورت درست و متعارف به زبان ترکی استانبولی مسلط شوند و صحبت بکنند. در کل در این روش به زبان آموزان کمک می کنند که حس و حال یک بومی را به خود بگیرند.

 

 

راکت و استاد ابراهیمی

استاد ابراهیمی در دوره هایی که تحت تدریس خود ایشان است سعی بر آن داشته تا قوانین راکت زبان انگلیسی را در کلاس های نیمه خصوصی و حتی ترمیک خود، برای یادگیری زبان آموزان به اجرا بگذارند. راکت زبان انگلیسی دوره ایست که زبان آموز را در ۲ ماه به جای ۲ سال، به سطح مورد قبول در یادگیری زبان می رساند . اما دوره ترکی با یک سری قوانین متفاوت تر و برنامه ریزی های مختص به خود برگزار می شود اگرچه نحوه تدریس به همان شکل است.

 

مهم نیست اگر زمین بخورید، مهم برخواستن است…

 

 

یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل

استاد ابراهیمی تلاش خود را بر این نهاده تا همیشه به صورت آنلاین پاسخ گوی مشکلات و مسائل زبان آموزان بوده باشد و این خود باعث می شود که زبان آموزان خارج از کلاس به حال خود رها نشده و دچار سردرگمی نشوند و همینطور مشکل ” چطور در منزل درس بخوانیم” آنها نیز حل شود.
یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل
، روش های گوناگونی دارد که می توان از جمله این روش ها به روش مکالمه کردن به زبان ترکی در جلوی آینه اشاره داشت. این روش تمام بهانه ها و توجیه ها را نقد می کند و شما می توانید حتی بدون همراه در آموزش زبان ترکی به یادگیری و مکالمه کردن به این زبان بپردازید.
یادگیری زبان دوم
 تعهد و جدیت می خواهد که امیدواریم شما عزیزان زبان آموز این دو را در کنار هم داشته باشید و بتوانیم در کنار هم ایرانی چند زبانه را بسازیم.