جلسات کلاس های ترمیک آنلاین از نیمه گذشته و هر روز شاهد رشد بیشتر زبان آموزان در این کلاس ها می باشیم سوالی که می توان پرسید این است که این میزان از آمادگی و شور و هیجان بچه ها نشات گرفته از چیست؟
شاید این که دیگر نیازی نیست تا زمان زیادی را صرف رفت و آمد به کلاس های حضوری کنند و خستگی مسیر به انرژی آن ها غلبه نخواهد کرد و یا به راحتی در خانه های خود یا هر کجا که باشند می توانند در جمع گروهی کلاس همراه با دوستان خود و حضور یک راهبر در طول مسیر با کیفیت بیشتر آموزش و یادگیری را فراگیرند .

 

بیشتر بخوانید:

 

کلاس ۱ Set امروز با حضور استاد آقاجانی برگزار خواهد شد. راس ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه با صدای پر انرژی استاد سلام و احوال پرسی میان اعضای گروه شکل می گیرد. اولین فعالیت با ارسال یک فایل صوتی از صفحه ی ۲۶ کتابTeen to Teen ۱ شروع می شود و بچه ها باید به دقت به هر قسمت از این مکالمه گوش کرده و دقیقا مشابه همان را تکرار کنند.
بر خلاف این که تکنینک لیسنینگ و اسپیکینگ هر دو با هم شکل می گرفت، چیزی که توجه من را در این تمرین جلب می کرد این بود که هر کدام ویس های خود را بار ها و بار ها ارسال می کردند تا تمام قواعد خواندن از روی متن و تلفظ درست کلمات به خوبی رعایت شود و استاد آقاجانی با صبوری و مهربانی اشکال هر یک ویس هایشان را توضیح داده و دوباره از آنها می خواست تا این عمل را تکرار  کنند.
اما جدیت و تلاش بچه ها باعث شد تا در نهایت بدون هیچ نقضی از روی متن خوانده شود ولی تمرین فوق اینجا تمام نشده و برای اطمینان از درک مفهوم ریدینگ از همگی خواسته شد تا به متن ارسالی استاد در گروه توجه کرده و با تعین درست و یا غلط بودن متن، جمله ی درست را نوشته و ارسال کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

برای فعالیت بعدی نوبت به فونتیک کلمات می رسد اما آموزش فونتیک ها در ابتدا به این صورت شکل می گیرد که خانم آقاجانی از بچه ها می خواهد تا در ریدینگ کتاب هر کلمه ای که صدای /n/ می دهد زیر آن خط کشیده و هر کلمه ای که صدای /m/ می دهد به دور آن خط بکشند و سپس دو لغت را که دارای این دو صدا هستند انتخاب کنند و با هر کدام یک جمله بسازند.

برای مثال کلمه ی Mother و سپس یکی از بچه ها مثال می زند:

.I love my mother

 

بیشتر بخوانید:

 

در تمرین بعد بچه ها باید با شنیدن صوت مکالمه ای در صفحه ۲۷ آن را به ذهن خود بسپارند و خلاصه ای از آن را بیان کنند . خانم آقاجانی تاکید می کند که این تمرین فقط مهک زدن مهارت خودتان است و هیچ گونه نگرانی بابت اشتباه گفتن یا فراموش کردن مطالب نداشته باشید.

در کلاس های آنلاین شیوه ی آموزش اساتید به گونه ای طراحی شده که برای تمامی تمرین ها زبان آموزان الگوی آموزشی همراه خلاقیت را درک کرده و بتوانند در تمامی مراحل یادگیری از ان استفاده کنند

 

بیشتر بخوانید:

 

در نهایت با عنوان گرامری جدیدی درباره ی طرح سوالات با شروع Wh است و با توضیحات استاد هر نفر باید سوالی را طرح کرده و در گروه ارسال کند.
تعدادی از مثال های بچه ها شامل موارد زیر است .
?/Who is She/ he
? Whare are you from
?What is your job
? What is your e_mail address
? What is your phone number

wh questions در زبان انگلیسی چیست؟
سوالاتی هستند که با کلمات پرسشی wh دار شروع می شوند و به همین دلیل به آنها wh questions و یا گاهی اوقات information questions گفته می شود.این قبیل از سوالات شامل جواب های طولانی تری می باشد.
از جمله کلمات پرسشی می توان موارد زیر را نام برد What (چه چیزی), when (چه زمانی), where (کجا), who (چه کسی), whom (به چه کسی), which (کدام), whose (مال چه کسی), why (چرا) and how (چطور)  را نام برد.
گرامر مربوط به این بخش را با توضیح مختصری برایتان شرح خواهیم داد.
اولین بخش این سوالات شامل کلمه پرسشی می باشد و سپس از یک فعل کمکی در جمله اسفاده خواهیم کرد که فعل های کمکی شامل سه ریشه ی Be ,have ,do می باشند و بسته به فاعل جمله و یا زمان مورد نظر تغییر خواهد کرد.
سومین جز در سوالات از فاعل تشکیل شده است. فاعل می تواند اسم باشد Mary, Jack, … و یا ضمایر فاعلی she, he , they,….
و در آخر از یک فعل اصلی برای تکمیل سوال خود استفاده خواهیم کرد که با توجه به فعل کمکی جمله تعیین خواهیم کرد که فعل اصلی، به شکل ساده به کار رود یا نه برای مثال :
?Where did they went

 

بیشتر بخوانید:

 

هدف از تشکیل دوره های ترمیک زبان انگلیسی به صورت آنلاین این است تا در جهت توسعه ی سیستم آموزشی به سبک نوین قدمی تاثیر گذار برداشته شود و همینطور با کمک به حفظ محیط زیست در تخریب جنگل ها و آلودگی هوا بتوانیم کلاس ها را در محیط امن خانه در هر کجای این دنیا که باشید تشکیل دهیم . با شکل گیری کلاسهای آنلاین دیگر مرز ها در آموزش یک فرد معنا نخواهد داشت و آکادمی زبان بهین دانش با سیستم آموزشی رامیت بهترین کیفت را در کلاس های خود ارائه داده تا بهترین نتیجه کسب شود.