امروز نیز، مانند هر روز با ارائه ی گزارشی به شرح کلاس آنلاین Set ۱ به تدریس خانم رحیمی، با شما همراه می شویم.
حتما شما هم مانند من انتظار داشتید، اولین پیام ارسالی در گروه توسط مدرس صورت بگیرد. ولی باید بگویم این اتفاق نیفتاد و یکی از زبان آموزان، یک دقیقه قبل از شروع کلاس، پیام سلام خود را در گروه ارسال و به نوعی اشتیاق خود را برای شروع کلاس، اعلام کرد. سپس چند زبان آموز دیگر به پیروی از همکلاسیشان، پیام احوال پرسی خود را در گروه ارسال کرده و اعلام حضور کردند. بالاخره در رأس ساعت ۱۶:۴۵ ، در موعد مقرر شده برای شروع کلاس، مدرس، اولین پیام خود را ارسال کرده و با این عمل، حضور خود و شروع کلاس را اعلام کرد.
در ادامه اندک اندک با دلایل اشتیاق زبان آموزان، برای شروع کلاس، آشنا می شویم.
تقریبا با گذشت پنج دقیقه از کلاس، اولین فعالیت در گروه فرستاده شد که طی آن، زبان آموزان باید با توجه به تصویر ارسال شده، آنچه که در عکس می دیدند را بیان می کردند.

IELTS7 Banner 01 8

بیشتر بخوانید:

تمام زبان آموزان در پاسخ های خود به ساعت اشاره کرده بودند. پس از اتمام پاسخ های ارسالی، مدرس با تشویق زبان آموزان از آن ها خواست به پیام صوتی ارسال شده با دقت گوش کرده و با تلفظ درست، ویس خود را در گروه ارسال کنند.
سپس، از زبان آموزان خواسته شد که هر کدام از بین اعداد ۱ تا۱۰ ، عددی غیر تکراری انتخاب کنند. بنابراین، تک تک فراگیران با انتخاب عددی، خواسته ی مدرس را اجرا کرده و تأیید او را از انتخاب درستشان دریافت کردند. در ادامه طی اقدام جالبی، از آن ها خواسته شد، دارنده ی شماره ی ۱، طی یک پیام متنی، ساعتی را نوشته و سایرین، به زبان انگلیسی آن را اعلام کنند و در ادامه به همین ترتیب. نکته ی جالب و مورد توجه در این بخش این بود که طبق خواسته ی مدرس، هر زبان آموزی که ساعتی را در گروه، می نویسد، باید، درستی یا نادرستی پاسخ دیگران را بررسی کرده و به آن ها اعلام کند. با این عمل، مدرس به عنوان ناظر بر فعالیت، در کلاس حضور داشته و زبان آموز دارنده ی شماره ی مورد نظر، در نقش مدرس قرار گرفته و با آن آشنا می شود.
این تکنیک، علاوه بر ایجاد سرگرمی و خلاقیت در نحوه ی برگزاری کلاس، به زبان آموزان، می آموزد که هر فردی باید برکار خود ناظر بوده و از وقوع اشتباهات، جلوگیری کند.
پس از طی این مرحله، انجام قسمت سوم صفحه ی یاد شده در کتاب، به عنوان تمرین بعدی در نظر گرفته شده و مدت زمان ۵ دقیقه برای انجام آن، تعیین شد. سپس از زبان آموزانی که تصویر تمرین انجام شده را ارسال کرده بودند، خواسته شد، تمام ۶ ساعت نشان داده شده را خوانده و ویس آن را در گروه، بفرستند.

در ادامه ویس مکالمه و تصویر مربوط به آن، در گروه ارسال شده و از زبان آموزان، خواسته شد، بعد از تمرین کردن، ویس خود را ارسال کنند.
در ادامه، پیامی شامل یک متن انگلیسی در گروه ارسال شده و سوالاتی مرتبط با آن، از زبان آموزان پرسیده شد.
سپس، از بچه ها خواسته شد، مکالمه ای را مانند نمونه، طراحی کرده و در دفتر خود نوشته و تصویر آن را ارسال کنند و پس از انجام این تمرین، به سراغ قسمت دوم تمرینات داخل کتاب رفته و آن را تکمیل کنند.

بیشتر بخوانید:

در انتهای کلاس، چالش جالبی توسط مدرس ترتیب داده شد بدین صورت که، هر زبان آموز باید در طول یک ویس، یک دقیقه ای صحبت کرده و در جملاتشان از واژه ی زمان (time) استفاده کنند.
اگر همراهی کاملتان را در این گزارش از ما دریغ نکرده باشید، می دانید که در ابتدای کلاس، زبان آموزان زودتر از موعد، در کلاس اعلام حضور کردند و  قرار بر این شد که دلایل این اقدام آن ها را با هم مرور کنیم. با مطالعه ی این گزارش و کمی دقت، متوجه خلاقیتی که از سمت مدرس در نحوه ی تدریس کلاس موج میزند، خواهیم شد. در اینجا لازم می دانم علت بروز این خلاقیت را خدمت شما عزیزان عرض کنم؛ تفکر سیستم آموزشی رامیت و شرکت در کلاس راکت. بله… چنین تفکر سیستماتیکی باید باشد تا کلاسی خلاق، شاد و پربار از جنبه ی آموزشی را به نظاره بنشینیم.

نمونه ای از تدوین یک مکالمه توسط زبان آموزان

بیشتر بخوانید:

سوال و جواب های مرتبط با تصویر روبرو

بیشتر بخوانید:

آموزشگاه زبان بهین دانش، از تربیت چنین اساتیدی به خود می بالد و مفتخر است برای چشاندن لذت یادگیری به این سبک و سیاق در کلاس های آنلاین، در خدمت شما عزیزان باشد. کافیست با ما تماس گرفته و یا شماره ی تماس و مشخصات خود را در کادر زیر وارد کرده تا همکاران و مشاوران ما، شما را در تجربه ی این چنین لذتی، همراه باشند.