امروز  تصمیم گرفتیم بین کلاس های رده سنی نوجوانان سری به کلاس Draw ۲  خانم دهخدا بزنیم، Draw ۲ هشتمین سطح از دوره نوجوانان است و جزء سطوح متوسطه محسوب می شود. در ساعت ۱۶:۳۰روز شنبه بی صبرانه منتظر شروع کلاس بودم، خانم دهخدا چند ساعت قبل یک فایل صوتی از کتاب Teen ۲ Teen ارسال کردند تا همه به آن گوش داده و بتوانند با آمادگی کامل در کلاس حاضر شوند. مزیت مهم تمرین با فایل صوتی کتاب، آشنایی با لهجه American و نحوه صحیح تلفظ کلمات است.
نرگس، یکی از زبان آموزان کلاس که ذوق زیادی برای شروع کلاس داشت، ۵ دقیقه قبل از فرا رسیدن ساعت رسمی کلاس، سکوت را شکسته و با صدایی رسا و پر انرژی، سلام کرد.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

زبان آموزان دیگر نیز که گویا منتظر چنین حرکتی بودند سریعا اعلام حضور کرده و به سلام و احوالپرسی با یکدیگر پرداختند. لحظاتی بعد خانم دهخدا نیز به آنها پیوسته و با وجود اینکه هنوز چند دقیقه ای به زمان شروع مانده بود، کلاس رسما آغاز شد.
جو صمیمی کلاس من را به تعجب و تحسین وا داشت . چرا که صمیمیت بین همکلاسی ها با گذراندن چند ترم کلاس آنلاین به حدی زیاد بود که گویی سالهاست یکدیگر را می شناسند.
بعد از احوالپرسی ها، استاد چند تصویر ارسال کرد. روش انجام تمرین بدین شکل بود که زبان آموزان با توجه به مفهوم جملات باید تصویر مرتبط با آنها را پیدا می کردند.

 

جملات بدین شرح بود :

.When they see each other, they cheer up
آنها وقتی یکدیگر را می بینند، خوشحال می شوند.

.She is jealous of her little sister
او به خواهر کوچکتر خود حسادت می کند.

.He has an idea
او یک ایده دارد.

 

بیشتر بخوانید:

 

زبان آموزان در مدتی کوتاه جملات و تصاویر را با هم تطابق داده و به کلاس ارسال کردند. استاد نیز با بررسی پاسخ ها بچه ها را به نزدیک شدن به جواب درست راهنمایی کردند.
در ساعت ۱۷:۰۲ با ارسال ویسی با محتوای Finish پایان زمان این تمرین اعلام شد. و بلافاصله چالش جدیدی به این صورت طرح ریزی شد که زبان آموزان جملات را بیان کرده و ویس خود را تا پنج دقیقه دیگر ارسال کنند.
از همین لحظه زبان آموزان شروع به ضبط صدای خود و تلاش برای تلفظ صحیح کلمات کردند. خانم دهخدا با بیان جملات به شکل صحیح و ارسال ویس یک نمونه از  تلفظ صحیح کلمات در اختیار زبان آموزان قرار داد.

 

بیشتر بخوانید:

 

تلفظ در زبان انگلیسی

همیشه بهترین روش برای یادگیری صحیح لهجه محلی یک زبان خارجی بهتر است از یک نمونه برای الگو برداری استفاده کرد ، این نمونه می تواند یک فیلم، صحبت کردن شخصی که لهجه بومی دارد، یا حتی یک فایل صوتی معتبر از کتابی که نویسنده آن شخصی با لهجه محلی است باشد. راه معتبر تر در بین این روش ها استفاده از دیکشنری هایی است که علاوه بر توضیح متنی تلفظ کلمات را نیز ارائه می دهند است.
برای دستیابی به این منابع راه های بسیاری وجود دارد. امروزه تنها با دسترسی به یک شبکه اینترنتی میتوان به منابع نامحدود و معتبری از زبان انگلیسی دست یافت و در طی چند دقیقه از صفر تا صد یک جمله اعم از تلفظ نحوه جمله بندی، نکات دستور زبان و گرامر را آموخت.

 

بیشتر بخوانید:

 

با ارسال هر ویس، زبان آموزان به تلفظ صحیح نزدیک تر و انرژی مثبت و تشویق بیشتری دریافت می کردند. گویا تمام انرژی و حواس متمرکز بر ادای صحیح کلمات بود به شکلی که افراد متوجه گذشت زمان نبودند. ویس ها همچنان در حال ضبط شدن بود که متن Time up توسط استاد تایپ شد و به این چالش هیجان انگیز پایان داد.
و اما چالش بعدی، همانطور که تصور می کردیم به مراتب پیچیده تر بود. این بار قرار بر آن شد که جملات قبلی برای فاعل متفاوت تخصیص داده شوند، مثلا جمله
.She is jealous of her little sister
او به خواهر کوچکتر خود حسادت می کند.
با توجه به این تصویر تغییر کرده و به شکل مذکر درآید.

.She is jealous of her little sister او به خواهر کوچکتر خود حسادت می کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

آنچه امروز در کلاس Draw ۲ مشاهده کردیم. تنها بخشی از فعالیت های بیشماری است که میتوان در غالب یک کلاس آنلاین انجام داد و در حین لذت از هیجان آن به یادگیری پرداخت.
آنچه میتوان به عنوان مزیت اساسی کلاس آنلاین نام برد، استفاده برابر از زمان توسط همه دانش آموزان است: بر خلاف کلاس های حضوری میتوان در کلاس آنلاین از تک تک زبان آموزان فعالیت دید و با برسی آنها به رفع ایرادات و تقویت نقاط ضعف پرداخت.