گزارش پیش رو، به توصیف کلاس آنلاین Movers۴ به تدریس خانم رهنما، می پردازد. می خواهیم بدانیم در این یک ساعت و نیم جلسه ی دوازدهم، روند کلاس به چه صورت بوده و مطلبی نیز یاد بگیریم.
با شروع ترم Movers۴ ، کتاب Big English ۳ ، نیز آغاز به تدریس می شود که در ترم یاد شده تا یونیت ۳ آن مد نظر برای تدریس است.
کلاس Movers۴ ، روزهای شنبه و چهارشنبه در ساعت ۱۵ برگزار می گردد. امروز هم مانند جلسات پیشین، در موعد مقرر، مدرس، پیام سلام و احوالپرسی خود را که به نوعی نشان از شروع کلاس است ، در گروه ارسال کرد. زبان آموزان هم، متعاقباً در پاسخ به پیام ایشان، ویس خود ارسال کرده و در نهایت، برای شروع رسمی کلاس، اعلام آمادگی کردند. برای انجام اولین تکلیف، بچه ها باید، ویدیو ارسالی را با دقت می دیدند، سپس حداقل چهار سوال و جواب در مورد تصویر ارسالی با کلمات always, usually, some times ,never بنویسند و در چت خصوصی برای مدرس ارسال کنند.

IELTS7 Banner 01 8

برای انجام تمرین مورد نظر، ۱۵ دقیقه زمان تعیین شده بود. پس از اتمام آن، مدرس طی پیامی به زبان آموزان اعلام کرد که زمانشان پایان یافته و برای ارسال پاسخ فعالیتشان، عجله کنند. سپس، بعد از گذشت ۳ دقیقه ی دیگر، نام افرادی که تکالیف خود را ارسال نکرده بودند، اعلام کرد و از آن ها خواست حتما پاسخشان را بفرستند.
در ادامه پیامی تحت عنوان پارت اول، در گروه ارسال شد و اسامی زبان آموزان در آن نوشته شده بود. افرادی که پاسخ خود را فرستاده بودند، علامت تایید و دیگران علامت ضربدر قرمز را در جلوی نامشان داشتند.
سپس از زبان آموزان برای انجام یک بازی، خواسته شد، صفحه ی بیست و هشت کتابشان را باز کنند، ویس مربوط به تصویر صفحه ی یاد شده در گروه ارسال شد و از فراگیران، خواسته شد طی ۱۰ دقیقه ی آینده، ویس خود را بدون هیچ اشتباهی ارسال کنند، فردی که بیشترین اشتباه را داشته باشد در این بازی بازنده محسوب می شود.

پس از آن، زبان آموزان به ارسال ویس های خود پرداختند و مدرس نیز پس از تشویق آنها، اشکالاتشان را به صورت پیام متنی ارسال کرده و از ایشان خواست، تلفظ کلمات مشخص شده را بار دیگر به صورت صحیح برای او در گروه بفرستند.
در قسمت بعدی، از زبان آموزان خواسته شد، دفتر خود را باز کرده و با توجه به صفحات موردنظر کتاب، متنی که شامل جملات اشتباه است و در گروه ارسال شده، به صورت صحیح نوشته و برای مدرس بفرستند و فقط ۵ دقیقه برای انجام آن زمان دارند.
نکته ی جالب توجه، در روند کلی کلاس این بود که پس از اتمام زمان هر فعالیت، پیامی در گروه ارسال شده که شامل اسامی زبان آموزان بود. بدین صورت که افرادی که پاسخ خود را ارسال کرده اند، دارای علامت تیک و دیگران، علامت ضربدر دریافت کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

سپس فعالیت سوم، اینگونه بیان شد که بچه ها صفحه ی مورد نظر کتاب خود را باز کرده و تمرین را انجام داده و تصاویر آن را ارسال کنند.
بعد از اتمام زمان و پاسخ زبان آموزان از آنها خواسته شد، قسمت بعدی تکلیف داخل کتاب را که شامل سه سوال بود، تکمیل کنند. بدین صورت که برای پاسخ دادن به سوال اول و دوم باید به کتاب توجه کنند و در مورد سوم، فراگیران به عنوان مخاطب قرار گرفته و باید با توجه به اخلاقیات خود، پاسخ این سؤال را بدهند.
نکته ای دیگری موجود در جریان کلاس، این بود که مدرس، طی یک ویس، جواب صحیح تمرینات را در گروه ارسال کرده و علاوه بر چک کردن پاسخ زبان آموزان، از خودشان می خواست، جوابشان را با ویس ارسالی چک کنند. این تکنیک موجب می شود، زبان آموزان بهتر بر اشتباهات خود شناخت پیدا کرده و در رفع آنها بکوشند.

 

بیشتر بخوانید:

 

در ادامه زبان آموزان باید کتاب کارشان را باز کرده و تمرین مربوط به آن قسمت را انجام دهند. بدین صورت که با توجه به متن داده شده، درستی یا نادرستی جملات فعالیت را مشخص کرده و عکس آن را در گروه بفرستند.
فعالیت بعدی بدین صورت بود که با توجه به ویس مربوطه، هرتصویر باید به جمله ی مربوط به خودش متصل شود پس از این قسمت، زبان آموزان باید به ویس ارسالی، گوش سپرده و تصویر هر فعالیت را در روز مربوط به آن علامت بزنند.
پس از انجام فعالیت های مشخص شده، مدرس یک بازی را در گروه ترتیب داد، بدین صورت که سوالاتی را مرتبط با تمرین اخیر از بچه ها پرسیده و آن ها باید نهایتا تا یک دقیقه بعد پاسخ سوال پرسیده شده را بفرستند. در واقع با بازی ترتیب داده شده، حافظه ی بچه ها و همچنین تمرکزشان، سنجیده و تقویت می شود.
بعد از پرسیدن سه سؤال و پاسخ دادن زبان آموزان به آن ها، زمان کلاس به اتمام رسید و در ادامه، مدرس و فراگیران از یک دیگر، خداحافظی کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

یادگیری زبان انگلیسی به صورت آنلاین، به ما این امکان را می دهد که در زمان مورد دلخواه خود، به فراگیری زبان پرداخته و همچنین از امکانات فیزیکی مورد رضایت خودمان، استفاده کنیم. به خصوص در فصل تابستان و گرمای هوا، از رفت و آمد بی مورد جلوگیری کرده و در کلاس آنلاین مطابق با زمان فراغت و برنامه ریزی خودمان، به یادگیری زبان انگلیسی، همت گماریم.
بر همین اساس، آموزشگاه زبان بهین دانش، در پی جلب رضایت علاقه مندان به یادگیری زبان های خارجی، اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین، نموده است و در پی اثبات این جمله است؛ خواستن، توانستن است. برای تمامی افراد با هر شغل و حتی شرایط فیزیکی، در کنار و به همراهی شما، اثبات این جمله را به نظاره می نشینیم. منتظر تماستان هستیم و یا اگر بخواهید شما، می توانید منتظر تماس ما باشید، فقط کافیست مشخصات و شماره ی تماستان را در کادر زیر وارد کرده و با مشاوره رایگان همکاران ما، از چگونگی برگزاری این کلاس ها، مطلع شده و پاسخ سؤالات خود را در این زمینه، بیابید.