در جلسه ی یازدهم کلاس Free ۳ با تدریس استاد نگین عظیمی سعی برآن داریم تا چگونگی روند آموزشی در کلاس های نوجوانان را به عنوان یک گزارش با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.
با حضور زبان آموزان به این سطح از آموزش زبان انگلیسی در سنین نوجوانی، قدمی بزرگ در راستای رسیدن به هدف خود برداشته اند چرا که با اتمام این دوره هر چهار کتاب تین تو تین هم به پایان رسیده و زبان آموزان پس از قبولی در آزمون وارد مرحله ی جدید آموزش زبان به بزرگسالان خواهند شد استاد عظیمی نیز با داشتن مهارت و آشنایی با سیستم آموزشی راکت بچه های کلاس خود را به گونه ای آموزش داده که با توجه به خلاقیت و توانایی هر فرد امر یادگیری بسیار آسان می شود. پس با ما همراه باشید!

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

 اولین فعالیت استاد با عنوان موضوع گفتگو درباره ی اعیاد و جشن ها در ایران شروع می شود و برای مثال ایشان مثال می زنند عید نوروز و یا عید فطر نمونه هایی از اعیادی هستند که ما با آنها آشنایی داریم و سپس از زبان آموزانش خواسته تا اگر موافق هستند در ابتدا درباره ی کار هایی که در عید نوروز انجام می دهند برای استاد توضیح دهند و پس از ارسال ویس های هر یک از آنها در ادامه، سوال استاد اینگونه مطرح می شود که آیا از جشن و مراسم مردم کشور چین اطلاعاتی دارند؟ در این میان تعدادی از بچه ها دانسته های خود را با گفتن این که در جشنهایشان چه چیزی خورده می شود و نیز پوشیدن لباس هایی با رنگ قرمز برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بازگو می کنند.
تقویت مهارت اسپیکینگ
 در زبان انگلیسی با توضیح بخش هایی از اتفاق ها در دنیای واقعی، بسیار لذت بخش بوده و با این روش زبان آموزان برای صحبت کردن درباره ی آنچه در ذهن دارند بیشتر تشویق شده و  بطور ناخودآگاه این تمرین را ادامه خواهند داد .

برای تمرین بعد استاد با انتخاب بخشی از ریدینگ کتاب Teen To Teen ۴  از زبان آموزانش خواسته تا با دقت به فایل صوتی مربوط به آن گوش داده و دقیقا شبیه همان با رعایت لحجه و بالا و پایین شدن تن صدا و همینطور تلفظ درست کلمات آن را تمرین کنند به طوری که تسلط آنها به گونه ای باشد تا زمان صرف شده در ویس هایشان با زمان صوت کتاب برابر شود. با درک اهمیت این تمرین توسط زبان آموزان، انجام این فعالیت تبدیل به یک رقابت شده و همه در مدت زمان داده شده تمام تلاش خود را می کردند تا بهترین نوع صدای خود را در گروه ارسال کنند.
این فعایت بخش به بخش تکرار شده و همه ی بچه ها به خوبی از پس آن برآمند به گونه ای که هم من هم استاد عظیمی از جدیت آنها به وجد آمدیم.

 

بیشتر بخوانید:

 

و اما اینبار نوبت به یادگیری لغات در ریدینگ می رسد. با ذکر این نکته که هیچ کلمه ای در زبان انگلیسی نبایستی حفظ شده و بهترین روش یادگیری یک لغت استفاده و کاربرد آن در  جمله می باشد.
اما نکته ی قابل توجه اینجاست که راه های زیادی وجود دارد تا ما بدون استفاده از ترجمه ی فارسی پیش رویم و به هیچ عنوان این گذینه را پیشنهاد نخواهیم داد. حال باید دید که معنا و مفهوم کلمات چگونه توسط استاد درس داده می شوند.
در مرحله ی اول با ارسال تصاویر و نوشتن املای هر کلمه به شکل بصری، آموزش شکل می گیرد و پس از آشنایی با معنای کلمات از زبان آموزان خواسته می شود تا فونتیک هر لغت را در دفتر خود یاداشت کرده و سپس از روی آن بخوانند. این شیوه در بخاطر سپردن در ذهن و ماندگاری آن بسیار تاثیر گذار می باشد.

در کلاس های آنلاین ترمیک با توجه به داشتن زمان مناسب برای انجام تمامی فعالیت ها به عنوان آخرین تمرین از زبان آموزان خواسته می شود تا با انجام قسمتی از وورک بوک کتاب جاهای خالی را پر کنند که این تمرین به خودی خود باعث درک بهتر مفهوم درس بوده و همچنین تقویت مهارت رایتینگ به خوبی اجرا می شد. در این میان تعدادی از بچه ها در بزرگ نویسی حرف اول بی دقتی کرده که با تذکر کوچکی این مشکل برطرف می شد.
اما اگر با دقت برسی کنیم شاید همین موضوع که دقیقا در مدت زمانی مشابه کلاس های حضوری در کلاس های آنلاین  تعداد بیشتری تمرین و فعالیت انجام می شود باعث شده تا انگیزه و تلاش اعضای کلاس هم دو چندان شود و در نهایت میزان رضایتمندی از خود را بیشتر احساس کنند و خواستار ادامه ی کلاس های ترمیک خود به صورت آنلاین باشند.

 

بیشتر بخوانید:

 

کلاس های ترمیک از آن جهت که شما را محدود به مکانی که هستید و  نبود امکانات آموزشی نمی کند باعث شده تا شما با داشتن پارتنر هایی در سراسر دنیا از بودن در این مسیر آموزشی لذت برده و بدون اتلاف هزینه های اضافی و از همه مهمتر زمانتان ، زیر نظر برترین اساتید با بهره مندی از سیستم آموزشی رامیت ،نتایج بی سابقه ای را در طول دوره های ترمیک کسب کنید.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.