امروز قصد داریم به کلاس Draw ۲ خانم دهخدا سفر کنیم. کلاسی سراسر انرژی، نشاط، شور و شوق و هیجان. Draw ۲ دوره زبان انگلیسی ویژه نوجوانان است.در جلسه دوازدهم کلاس آنلاین Draw ۲ دقایقی قبل از آغاز کلاس، زبان آموزان یکی پس از دیگری در کلاس حاضر و به خوش و بش و احوال پرسی به انگلیسی مشغول شدند. ملیکا اولین نفری بود که حضور خود را اعلام کرد، سپس مهدیه و بعد از آن مبینا. وویس های پرانرژی بچه ها نشان از بی صبری آنها برای شروع کلاس بود. راس ساعت ۱۶:۴۵ استاد دهخدا با ارسال اولین وویس خود در گروه، اعلام حضور کرده پس از پرسیدن حال تک تک بچه ها، کلاس به صورت جدی آغاز شد.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

پس از احوالپرسی با تک تک بچه ها، درس با پرسیدن سوالی توسط معلم آغاز شد. “?Where is your father” پاسخ ها بسیار متفاوت بود. پدر یکی مشغول کمک به مادر بود، دیگری در حال استراحت و مابقی سرکار. سوال بعدی اینگونه مطرح شد،
“?What does your father do” یکی کشاورز، یکی آشپز، و راننده و… اکنون ذهن ها آماده شده بود، خانم دهخدا از بچه ها سوال کردند که آیا کلیپی که قبل از کلاس توسط وی برایشان برای آنها به صورت خصوصی ارسال شده بود را دانلود کرده اند؟ پاسخ همگی مثبت بود.( خوش به حال خانم دهخدا با این زبان آموزان فعال و اکتیو) کلیپ مذکور گویا راجع به این بود که دوست دارید در آینده چه کاره شوید؟ همگی بی درنگ اسکرین شات های مربوط به کلیپ خود را ارسال کرده و در یک جمله نوشتند که شخص داخل کلیپ دوست دارد چه کاری در آینده داشته باشد. زبان آموزان پس از ارسال جملات، با تشویق های گرم استاد روبه رو شدند و برای ادامه کلاس انرژی بیشتری نشان دادند. فعالیت بعدی، تشخیص جملاتی بود که در غالب فونتیک نوشته شده بودند و راهبر از متقاضیان خواستند که جملات را حدس بزنند. چالش بی نظیری پیش روی بچه ها بود. پنج دقیقه برای انجام این فعالیت فرصت داشتند. بدون فوت وقت استارت زدند و مهدیه اولین نفری بود که در همان دقیقه اولین جمله را تایپ و ارسال کرد. بعد از اینکه همه ارسال کردند، با اینکه فکر می کردند این اکتیویتی به پایان رسیده، جمله بعدی با همین غالب اما کمی متفاوت ارسال شد. تکاپوی دختران شگفت انگیز بود. دوباره مشغول شدند و سرگرم انجام تسک.

 

بیشتر بخوانید:

 

بعد از انجام، معلم از آنها خواست صفحه ۵۷ کتاب را باز کرده، از بین عکس های موجود ۴ تا را انتخاب کرده و سپس در مورد آنها صحبت کنند. نکته اصلی این فعالیت این بود که زبان آموزان موظف شدند وویس های خود را به صورت خصوصی برای معلم ارسال کنند نه در گروه. فعالیت بعدی جواب دادن به سوال هایی بود که به صورت تایپی توسط استاد ارسال شد و بچه ها باید با ارسال وویس در لحظه به انها پاسخ میدادند. ناگفته نماند که سوال ها مربوط به همان تصاویر صفحه ۵۷ و در راستای فعالیت قبلی بودند. سوال و جواب ها، وویس های زیاد و پی در پی بچه ها دیسکاشن جالبی را ایجاد کرده بود که نه تنها بچه ها بلکه من هم به شدت لذت بردم. دوباره به سراغ کتاب رفتیم. این بار اما صفحه ۵۶. نوبت به این رسیده بود که بچه ها شروع به سوال پرسیدن بکنند. چالش سوال کردن شروع شد و تعدد سوالات باعث شده بود که خانم دهخدا تند تند و پشت سرهم سوالات را جواب دهند. صحنه جذابی بود. مسئولیت پذیری فراگیران در عین حال که از این کار کیف میکردند، جذابیت کلاس را به حداقل رسانده بودند. آنقدر مشغول و سرگرم بودند که متوجه نشدند چند دقیقه ای از ساعت کلاس گذشته و آنها همچنان در حال فعالیت اند.

 

بیشتر بخوانید:

 

پاسخ کوتاه در زبان انگلیسی!

پاسخ های کوتاه در زبان انگلیسی بیش از پاسخ های بلند مورد استفاده قرار می گیرند و نکات مهم در این جملات کوتاه در انگلیسی وجود دارد که ما برآن شدیم تا به این موضوع نیز بپردازیم و کلاس امروز استاد جعفری را به صورت خلاصه شده در این بخش بیاوریم.
پاسخ کوتاه معمولا با سه کلمه به کار خود خاتمه می دهد و جمله تنها با یک فاعل و فعل کمکی تکمیل می شود. این در حالی است که در پاسخ کوتاه به صورت منفی در انگلیسی، یک کلمه not نیز به جمله و در کنار فاعل و فعل کمکی در انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد.
به این مثال توجه کنید: اگر کسی از شما بپرسد حال شما خوبه؟ در انگلیسی این عبارت به شکل Are you OK نوشته می شود و در پاسخ به این سوال به یک جمله کوتاه انگلیسی نیاز داریم و اگر جواب ما مثبت باشد می توانیم بنویسیم، .Yes، I am  و اگر جواب ما منفی باشد به این شکل پاسخ می دهیم: .NO, I am not
در این صورت اگر دقت نموده باشید در پاسخ مثبت به سوال پرسیده شده، اول فاعل نوشته می شود و پس از آن، فعل کمکی اما در جواب منفی پس از فاعل انگلیسی و فعل کمکی انگلیسی از کلمه not نیز استفاده می نماییم.
در پایان استاد جعفری به این نکته نیز اشاره کردند که در پاسخ به سوالات این چینی تنها استفاده از کلمه YES یا NO کافی نیست و حتما باید جمله کامل شود چرا که به این شکل پاسخ دادن در زبان انگلیسی، بی ادبی تلقی می شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

پاسخ بلند بسیار کمتر از جواب کوتاه در زبان انگلیسی، مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در پاسخ بلند همان جمله سوالی انگلیسی را به صورت غیر سوالی و با حالت تائید تکرار می کنید. یا اگر جواب منفی باشد همان جمله را به صورت غیر سوالی و منفی و با حالت رد تکرار می کنید. (معمولا از این روش برای جواب دادن به سوال بله و خیر استفاده نمی شود).
به مثال های زیر توجه کنید:
?Is she a doctor
در پاسخ به این سوال اگر بخواهیم از جملات کوتاه انگلیسی استفاده نماییم پاسخ خود را به این دو شکل می دهیم:
– در حالت مثبت:
.Yes, she is
– در حالت منفی:
.No, she is not

 

بیشتر بخوانید:

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد و وقفه هر چند  کوتاه می تواند تمرین های چند مدت طولانی شما را خراب کرده و تمام آنچه را که تا کنون آموخته اید یا کم و بیش از یاد ببرید یا کلا نیاز به مرور دوباره داشته باشید. برای این منظور دوره های آنلاین با توجه به شرایط پیش آمده باعث شد تا زبان آموزان بتوانند با استمرار قبلی به یادگیری انگلیسی مشغول شده و از وقت های خالی خود بهترین استفاده را ببرند.
در پایان کلاس نیز با تمرین هایی که استاد به زبان آموزان خود می دهد، آنها را در روز تعطیل و ما بین جلسات بین دو کلاس، درگیر زبان انگلیسی می کنند و در واقع یادگیری زبان در خانه را با این تمرین ها به صورت ناخودآگاه آموزش می دهند.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.