امروز در یک عصر دلپذیر بهاری به همراه بچه های کلاس Ess ۴ با اشتیاقی بی نظیر، منتظر فرا رسیدن ساعت کلاس بودیم. خانم جعفری چند ثانیه قبل از ساعت رسمی کلاس وارد شدند و خطاب به ما ویسی با محتوای? Hello every body. Haw are you  ارسال کردند با دریافت این ویس زبان آموزان به این نتیجه رسیدند که کلاس آغاز شده و بدون فوت وقت پیام های سلام و احوالپرسی خود را با مضامینی همچون
?Hi.I’m great. What do you do today
?Thanks to you teacher. Haw about you
.Hello teacher. Hello my friends
.Hi every body good afternoon
خطاب به استاد و همکلاسی ها ارسال کردند.
در کلاس های آنلاین رده سنی بزرگسالان صمیمیت و علاقه در بین همکلاسی ها به به شکلی قابل توجه زیاد است. گویی  نه تنه ارتباط غیر بصری میان همکلاسی ها مانعی برای ایجاد ارتباط اجتماعی نشده بلکه به استحکام و عمق این ارتباط افزوده است.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

Introduce

پس از یک احوالپرسی گرم، وجود انرژی مثبت در اتمسفر کلاس نمایان بود. در ست در همین فضا است که میتوان به یک یادگیری موثر پرداخت، بنابر این استاد جعفری اولین چالش را با حل یک تمرین در مقابل زبان آموزان قرار دادند.
انجام تمرین به این شکل بود، یک جدول با عناوینی همچون
Name(اسم)
Nationality(ملیت)
Age (سن)
Occupation(شغل)
Family members (اعضای خانواده)
در اختیار زبان آموزان قرار گرفت. حال آنان باید با توجه به یک فایل صوتی این جدول را در مورد پنج نفر پر کنند.
تمرکز اصلی این تمرین بر تقویت مهارت Listening است، اما به افزایش دایره لغات نیز تاثیری بسزا دارد.
در اینجا ایمان، یکی از زبان آموزان کلاس با تاخیر وارد شده و اعلام حضور کرد. استاد ضمن ابراز دلتنگی، تلاش کردند تا ایمان را به بقیه کلاس برسانند.
پس از گذشت ۱۰دقیقه همه تمرین را ارسال کرده و با بررسی آن به رفع ایرادات پرداخته شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

حالا نوبت تمرین بعدی فرارسید این تمرین بسیار جامع بود و علاوه بر درگیر کردن مهارت Reading و Accent  ، مرور ی بر آموخته های گرامری قبلی و ارائه یک نکته جدید را با خود به همراه داشت.در این تمرین صفحه ای از کتاب TOP NOTCH ۱ معرفی شده و تصویر آن به گروه کلاس فرستاده شد. در این قسمت ضمایر ملکی متناسب با فاعل آموزش داده شده بود
I ➡️ my
you ➡️ your
he ➡️ his
she ➡️ her
it ➡️ its
we ➡️ our
they ➡️ their
حالا حاضرین باید به Audio مرتبط با این صفحه گوش فرا داده و با تقلید تلفظ ها به خواندن صفحه بپردازند. بچه ها مثل آب خوردن این تمرین پیچیده را انجام داده و بلافاصله ارسال کردند. در وهله بعد باید با اطلاعات دریافت شده جمله سازی کرده و ویس آن را به گروه ارسال کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

ضمایر ملکی در زبان انگلیسی

در یک متن رسمی یا یک محاوره روز مره بین دو دوست به زبان انگلیسی کمتر با جمله ای برخورد می کنیم که فاقد یکی از این ضمایر باشد. بنابر این یادگیری این اصل میتواند نقش کلیدی در کیفیت Speaking یا بقیه مهارت های زبان انگیسی ایفا کند. کاربرد Possessive Pronouns یا همان ضمایر ملکی نسبت دادن مالکیت چیزی به یک شخص یا یک مکان است. نسبت دادن مالکیت در زبان انگلیسی به دو شکل انجام می شود. تصور کنید می خواهیم مالکیت یک کتاب را به جک نسبت دهیم و بگوییم:
این کتاب متعلق به جک است .
حالت اول:
This is Jack’s book  در این جمله به جای استفاده از ضمیر ملکی سوم شخص مذکر از آپاستروف اس استفاده کردیم.
حالت دوم:
This is his book در این حالت از ضمیر ملکی سوم شخص مفرد یعنی his استفاده شده است.
به جملاتی که نادیا برای انجام این تمرین نوشت توجه کنید.
His name is Felipe. His is a student
His nationality is British
.His family is big
.Her name is Nadiya
. His name is Felipe. He is a student

 

بیشتر بخوانید:

 

آزمون و خطا

حالا بعد از انجام تمرین و رفع اشکالات زمان آن فرا رسید تا آنچه با تمرین و تکرار به یادگیری ختم شده بود را محک بزند. استاد جعفری دو جمله نوشتند ،
He is a student
His a student
و از حاضرین خواستند از بین آنها جمله صحیح را پیدا کرده و دلیل تشخیص خود را بیان کنند.
ایمان کامل ترین جواب را ارائه داد. او جمله اول را صحیح دانست و توضیح خود را به این شکل ارائه داد:جمله اول درست است، چون طبق نمونه ای که در قسمت گرامر بوستر کتاب آورده شده بود کاربرد his زمانی است که مالکیت چیزی را به کسی نسب میدهیم اما He is توصیف کننده استو اگر میگفتیم His job is student  شکل درستی از این مفهوم ارائه می داد.

 

بیشتر بخوانید:

 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان

همانطور که در روایت قسمتی از کلاس Ess ۴ سطح مقدماتی بزرگسالان مشاهده کردیم بازدهی یک کلاس آنلاین به حدی بالاست که میتوان در یک جلسه به تدریس، تمرین و آزمون در موازات یکدیگر پرداخت. علاوه بر آن این امکان نیز برای همه فراهم است که تمرین های تلفظ یا نوشتن خود را به سمع و نظر استاد رسانده تا از اشتباهات خود آگاه شوند و با دریافت راهنمایی از استاد به تقویت نقاط ضعف خود بپردازند.
موسسه زبان بهین دانش با برگزاری کلاس آنلاین برای همه رده های سنی و در همه سطوح این انکان را فراهم آورده که با کمترین هزینه، کمترین اتلاف انرژی و کمترین زمان بازدهی دوچندان نسبت به کلاس های حضوری در اختیار همگان قرار دهد. اگر مدتهاست شروع یادگیری زبان انگلیسی را به تعویق انداخته اید، یک کلیک و وارد کردن مشخصات خود در فرم ثیت نام کافی ست تا یادگیری را از همین لحظه آغاز کنید .