امروز با روایتی از آنچه در کلاس Movers ۴ با راهبری خانم رهنما در جلسه چهاردهم گذشت با شما همراه خواهیم بود. بیش از نیم ساعت پیش از شروع کلاس. سبحان، یکی از زبان آموزان اکتیو کلاس در گروه حاضر شده و اعلام کرد: Hi, I’m Sobhan ready for class . چندثانیه بعد یک ویس از طرف سبحان به کلاس ارسال شده که با صدایی رسا و سرشار از انرژی گفت: Hi, I’m sobhan. در این لحظه مرضیه و حسین به سبحان پیوسته سپس بقیه بچه ها یکی یکی در کلاس حاضر شده و به گفت و گو با یکدیگر پرداختند.
راس ساعت ۳ خانم رهنما وارد کلاس شده و با صدای پر انرژی خود همه توجه بچه ها را به خود معطوف کردند. آنها نیز با یک معاشرت صمیمی از خانم رهنما اسنقبال گرمی به عمل آوردند. اولی سوالی که مطرح شد، توسط حاضرین با قاطعیت زیاد و در لحظه پاسخ داده شد.
?Are you ready for class
.Yes, I’m ready for class
به این شکل همه آمادگی خود را برای شروع کلاس اعلام کرده و فعالیت های اصلی رسما آغاز شد.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

آغاز با یک گام بزرگ

بچه ها حالا صفحه ۳۳ کتاب را باز کنید. اینجا در قسمت Reading سه کادر رنگی وجود داره. ازتون میخوام اون هارو بخونید و  دور هر کلمه ی جدیدی پیدا کردید که تلفظش رو نمیدونید خط بکشید، بعد تصویرش رو برای من ارسال کنید. این گفته استاد بود که در قالب یک ویس با همان شور و نشاط همیشگی ایشان در کلاس ارسال شد.
این تمرین که نوعی خودآزمایی بود با صداقت مثال زدنی بچه ها به شکلی باور نکردنی عجین شد.از طرفی اعتماد استاد به دانش آموزان بیان می شد که برای اثبات تسلط خود بر کلماتی که دور آن خط نکشیده اند نیازی به ارسال ویس نیست. آنها پس از گذشت ۵ دقیقه این تمرین انجام داده و عکس های خود را ارسال کردند. استاد پس از بررسی هر عکس بلا فاصله کلماتی که دور آنها خط کشیده شده بود را در یک جمله به کار برده و برای دانش آموزان به صورت مجزا ارسال می کردند.
وقت شناسی متقابل بین حاضرین در کلاس باعث افزایش بازدهی و تقویت روحیه همکاری بین دانش آموزان شد.
حالا زمان رجوع به یک منبع معتبر بود. Audio یا همان فایل صوتی این صفحه به گروه کلاس ارسال شد تا با برسی آن بتوان به تلفظ به شکل کاملا صحیح نزدیک شد.بچه ها بعد از بررسی فایل صوتی باید کلماتی که دور آن خط کشیده بودند تلفظ و برای بررسی بیشتر ارسال می کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

تمرین بعدی یک بازی با سه مرحله هیجان انگیز بود. از جایی که صفحه ۳۳ کتاب دارای ۳ قسمت مجزا بود برای اجرای این بازی ۳ یازه زمانی ۱۰ دقیقه ای تنظیم شد. مرحله اول Blu part  نام گرفت. حالا بچه ها باید از قسمت آبی رنگ کتاب جملات را به شکل صحیح خوانده و ویس مربوط به آن را برای استاد ارسال می کردند.
زبان آموزان از این ۱۰ دقیقه اول نهایت استفاده را بردند مرضیه ویس خود را پس از گذشت تنها یک دقیقه ویس خود را بدون هیچ مشکلی در تلفظ کلمات ارسال کرد. بلافاصله حسین و ابوالفضل نیز به همین شکل این مرحله را به پایان رساندند استاد از تلاش و وقت شناسی بچه ها یک به یک تشکر کردند. هنوز چند دقیقه ای تا پایان فرصت مرحله اول باقی مانده بود  که بچه ها ویس قسمت دوم را نیز با کیفیت عالی ارسال کردند. استاد رهنما از این حرکت شگفت زده شدند و از بچه ها خواستند تا پایان این مرحله صبر کنند.
مراحل بعدی بازی یعنی Green part و Orange part نیز توام با شور و هیجان بچه ها و تشویق و راهنمایی های معلم به پایان رسید.

 

بیشتر بخوانید:

 

کارشناسان آموزشی موسسه زبان بهین دانش بر این باورند که بهترین شیوه دستیابی به تلفظ صحیح یک کلمه یا عبارت جدید این است که از یک منبع معتبر تقلید کنیم. اما این منبع معتبر چیست ؟
– دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی

این دیکشنری ها معمولا دارای فونتیک کلمات هستند که در صورت شناخت علائم شناخت فونتیک مارا به تلفظ کاملا صحیح می رسانند. اما نسخه اندروید، IOS یا ویندوز آن امروزه به راحتی قابل دسترسی است که علاوه بر فونتیک  صوت تلفظ را نیز ارائه میدهد.
-اشخاص نیتیو
بومیان یا افرادی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری صحبت میکنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

عکس ها و کلمات

در این لحظه استاد چند عکس  به گروه ارسال کرند تا تمرین بعدی برای بچه ها زمینه چینی شود. عکس ها دقیقا مرتبط با کلمات جدیدی این قسمت از کتاب Big English ۴ آموزش داده شده بود، همخوانی داشت. حالا طی این تمرین ازبچه ها خواسته شد تا با مشاهده دقیق هر عکس کلمه مرتبط با آن را پیدا کنند. سپس با درک کلمه مرتبط با عکس یک برای هر کدام یک جمله نوشته و عکس دست نوشته های خودشان را برای کلاس ارسال کنند.
مدت زمانی که برای این تمرین در نظر گرفته شد ۵ دقیقه بود که قبل از اتمام آن همه عکس ها را فرستاده و با تشویق و تمجید و البته رفع ایرادات استاد مواجه شدند. حالا باید در ۵ دقیقه آینده جملات خود را به شکل سوال تغییر داده و اینبار به طور خصوصی برای  راهبر کلاس ارسال می کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

در قسمت آخر  نوبت به یک Discussionهیجان انگیز رسید.  که بازی وار بین معلم و بچه ها رد و بدل می شد. به این شکل که سوالاتی از بچه ها پرسیده می شد که در زمان یک دقیقه باید به آن پاسخ می دادند. بچه ها با شور و شوق فراوان، همگی حتی در زمانی کوتاه تر سوالات را با لهجه های اصیل  و درست پاسخ می دادند.
زمانی که در سنین کودکی به  یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم، مهارت هایی مانند تقلید لهجه، تفهیم کلمات و جملات بدون ترجمه و .. بسیار راحت تر از سنین دیگر در ذهنمان نهادینه می شود.
کلاس امروز با چالش های این چنین بسیاری رو به رو بود، تا نهایتا مهارتReading  و Accent را در بچه های کلاس Movers ۴ تقویت کرده و ارتقاء بخشد.یادگیری زبان انگلیسی در زندگی کودک شما می تواند بسیار اثر بخش باشد چرا که در زندگی امروز  یادگیری زبان انگلیسی به منزله داشتن سواد محسوب ده و تا حدودی انسان را به خودکفایی نزدیک میکند. برای باز کردن این روزنه نور به آینده کودک خود کافیست با پشتیبانی سایت ارتباط بر قرار کرده یا مشخصات کودکتان را در فرم زیر وارد کنید.