آموزش زبان انگلیسی در بزرگسالان سه سطح، مقدماتی، متوسطه و پیشرفته تقسیم می شود. در اینجا میخواهیم به  کلاس Eve ۶  دوره پیشرفته زبان انگلیسی بزرگسالان داشته باشیم.
استاد جعفری راهبر کلاس با تجربه چشمگیر در تدریس و مهارتی که در برقرار ی ارتباط با زبان آموزان دارند  به خوبی از عهده اداره این کلاس بر می آیند. ساعت شروع کلاس ۱۵:۰۰ است و تا ساعت ۱۶:۳۰ ادامه دارد.
خانم جعفری  با انرژی هرچه تمام تر کلاس خود را آغاز کردند. این انرژی مظاعف زمانی که با تک تک زبان آموزان به سلام و احوالپرسی می پرداختند کاملا قابل لمس بود. برخی بر این باورند که یک ارتباط خوب تنها در کلاس های رده سنی کودکان و نوجوانان بر کیفیت یادگیری موثر است. اما دیدگاه تخصصی و تجربی این امر را ثابت می کند که به طور کلی ارتباط انسان ها با یکدیگر می تواند از هر نظر در شکوفایی آنان تاثیر مثبت دارد.
از اساسی ترین نکات موفق بودن آموزش و یادگیری میتوان به ارتباط خوب اشاره کرد. به طور کلی تا زمانی که زبان آموزان فضای آموزشی را محیطی امن و لذت بخش احساس نکنند، نمی توان انتظار داشت که از با کلاس از صمیم قلب همراهی کند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

طبق قراری که از قبل بین استاد و زبان آموزان گذاشته شده بود. شرکت کنندگان در کلاس امروز باید برای دو صفحه آتی از همه جوانب مثلا تلفظ کلمات، مکالمه و نکات گرامری آماده می شدند. اما گاها در کلاس ها مخصوصا رده سنی بزرگسالان مشغله زیاد باعث می شود زبان آموزان نتوانند آمادگی لازم را جهت شرکت در کلاس کسب کنند. با این وجود اساتید با دلسوزی و حمایت راهبرانه مسیر درست هماهنگ شدن با کلاس را به آنها می آموزند. و با ارائه این روش و بیان دقیق و واضح مطالب درسی  و پس از آن بررسی و مهک زدن زبان آموز به کلاس برای شرکت در فعالت ها انگیزه ای دوچندان می بخشند.
زمانی که زبان آموزان از  توجه و علاقه معلم به خود آگاه می شوند انگیزه ای مضاعف برای تلاش بیشتر می یابند.

 

بیشتر بخوانید:

 

مطالبی که در کلاس آموزش داده می شود لازم است توسط زبان آموزان تمرین و تکرار شود و هرچه بیشتر به کار گرفته شود. به همین خاطر عنصر خلاقیت میتواند کاتالیزگر موثری در روند یادگیری به حساب می آید. هر چقدر زبان آموز بیشتر با جملات و عبارات درس ارتباط برقرار کرده و درگیر شود. مطالب در ذهن او به شکل پایدار تری می ماند.
بخش اول کلاس به Reading  اختصاص یافت که علاوه بر کلمات و عبارات  جدیدی که معرفی میکرد نکات گرامری جدیدی نیز در بر داشت. استاد از بچه ها خواستند با استفاده از باکس کلمات که در پایین صفحه وجود داشت را بخوانند و بعد از آن همین متن را با مثال های Real درباره خودشان به انتخاب خود در شکل دست نویس یا تایپی به کلاس ارسال کنند.
دادن حق انتخاب در شیوه حل تمرین به زبان آموزان میتواند در تمرکز بیشتر کمک کند و در مقابل تعیین یک روش به اجبار ممکن است با عده ای سنخیت نداشته باشد و در ادامه ارتباط موثر شخص با مطالب درسی را دچار صدمه و خدشه کند.
شاید این نکته کوچک تاثیری شگرف در انگیزه زبان آموزان و لذت بردن از یادگیری داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

 

حالا زمان استفاده از نکات آموزش داده شده فرا رسیده است. پس تمرین امروز با حل بخشی از قسمت Work book کتاب Summit ۲b که مرتبط با Reading آغاز شد. در این قسمت تمرینی  وجود داشت که بر اساس Reading کتاب باید صحیح یا غلط بودن جملات تشخیص داده می شد. زمان انجام این فعالیت ۱۰ دقیقه اعلام شد. شاید حل این تمرین زمانی کمتر از مدت تعیین شده لازم داشته باشد اما استاد با این زمان بندی فرصت بیشتری برای تجزیه و تحلیل متن در اختیار بچه ها قرار دادند. در برخی از قسمت های این سوالات نکاتی نیز وجود داشت که باید با توجه به گرامر درس جدید پاسخ داده می شد.
در هر مرحله از تمرین استاد ابتدا سعی در کمک به رفع ایرادات نوشتاری یا تلفظی بچه ها و در ادامه نزدیک کردن آنها به جواب درست و پس از آن به تهیه لیستی می پرداختند که زبان آموزان را از روند فعالیت خود در کلاس آگاه سازند.

 

بیشتر بخوانید:

 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان!

به طور کلی دوره های آنلاین زبان انگلیسی در موسسه بهین دانش برای همه رده های سنی طبقه بندی شده است. بر فرض مثال در رده سنی بزرگسالان در قالب دوره های ترمیک، فشرده و فوق فشرده برگزار می شود که هرکدام شامل تعدادی زیر مجموعه هستند، می شود. مثلا دوره ترمیک خود در برگیرنده دوره ویژه شاغلین، دوره های عادی و خصوصی هستند که میتواند نیاز همه اقشار را برطرف کند.
شما میتوانید با پر کردن فرم ثبت نام زیر یا از طریق پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته سایت، به کسب اطلاعات بیشتر و یافتن دوره ویژه خود بپردازید.