به نام آنکه جان را فکرت آموخت، چراغ دل به نور جان برافروخت. امروز  لحظاتی چند برای تامل در آنچه در کلاس های آنلاین موسسه زبان بهین دانش می گذرد وارد کلاس ۶ Movers  شدیم. مدرس کلاس، خانم رحیمی از اساتید خوشنام و با تجربه موسسه هستند. ایشان که نه تنها در تدریس کلاس های ترمیک، بلکه در تدریس دوره راکت نیز حرف هایی برای گفتن دارند، با این وجود همیشه سوق به گذران وقت با کودکان و آموزش زبان به آنان نشان می دهد. افراد زیادی به نقل قول از انیشتین می گویند: تنها زمانی میتوانی ادعا کنی موضوعی را واقعا بلدی، که بتوانی آن را به یک کودک آموزش دهی. گذراندن ده ها دوره ترمیک و راکت کودکان توسط این استاد جوان و خوشنام، گواهی بر میزان مهارت و تسلط ایشان بر زبان انگلیسی است.
برای بچه های کلاس Mov ۶  ساعت ۱۵:۰۰ زمانی طلایی است که در این روز های بهاری شنبه ها و چهارشنبه ها، از چندین ساعت قبل در کلاس حاضر می شوند و به ارسال تمرین هایشان می پردازند. امروز نیز اوضاع بر همین روال گذشت. در ابتدا محمدطاها و در ادامه بقیه بچه ها یک به یک تمرین هایشان را به گروه کلاس ارسال کردند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

در ابتدای کلاس بچه ها با یکدیگر به سلام و احوال پرسی پرداختند. سپس محمد امین از تداخل زمان کلاس با امتحان مدرسه اش اطلاع داد. و از تاخیری که به ناچار در حضور در کلاس برایش پیش خواهد آمد عذر خواهی کرد، بلافاصله کارشناس آموزش، که پشتیبانی کلاس را بر عهده داشتند وارد کلاس شده و هماهنگی های لازم را جهت بهره مندی وی از همه مطالب کلاس امروز انجام دادند. در ساعت مقرر استاد رحیمی وارد کلاس شده و بچه ها با گرمی از ایشان استقبال به عمل آوردند.
بعد از اتمام سلام و احوال پرسی، استاد تصویری از صفحه ۱۱۲ کتاب  Big English ۳ را به کلاس ارسال کردند. این بخش از کتاب که تلفیقی از  Reading و Vocabulary  با عنوان At the Museum  (در موزه) بود، به آموزش کلمات جدید درباره نقاشان و هنرمندان معروف اختصاص داشت.  بلافاصله فایل صوتی این قسمت نیز در گروه قرار داده شد.
طی اولین تمرین از زبان آموزان خواسته شد با توجه به فایل صوتی جملات را خوانده و با تقلید American Accent فایل صوتی به یک تلفظ درست از کلمات دست یافته و صدای خود را برای معلمشان ارسال کنند. زمان
انجام این تمرین ۱۰ دقیقه در نظر گرفته شد. نیما در مدت زمانی کوتاه ویس خود را ارسال کرد، و استاد رحیمی از وقت شناسی و  مسئولیت پذیری او تشکر کرده و سپس با همراهی یکدیگر به رفع ایرادات تلفظ پرداختند.

 

بیشتر بخوانید:

 

پس از چند مرتبه تکرار و مرور فایل صوتی، نیما توانست به یک تلفظ درست دست یابد و استاد او را صمیمانه تشویق کرد. پس از آن بقیه دانش آموزان یک به یک ویس های خود را ارسال کرده و استاد همه را بررسی نموده و به راهنمایی بچه ها برای رفع ایرادات آنها پرداختند.
بچه ها از اینکه توانستند این کلمات دشوار را تلفظ کنند بسیار خوشحال بودند و با ذوق فراوان از استاد تشکر کردند. از جایی که کلاس Mov ۶ پیشرفته ترین سطح زبان انگلیسی در رده سنی کودکان است، نسبت به دیگر دوره ها چالش بر انگیز تر بوده و از محتوای آموزشی آن به شکلی تخصصی ارائه می شود. در نتیجه زبان آموزان را به سطح حرفه ای از زبان انگلیسی می رساند.
در ادامه محمدطاها وارد کلاس شد و از تاخیر خود عذر خواهی کرد. سپس ویسی با این محتوا به کلاس ارسال نمود، ?Teacher, what’s the meaning of Museum  و به این شکل در باره معنی کلمه Museum جویا شد. در  زبان انگلیسی برای پرسش در مورد معنی یک کلمه از عبارت ?… What’s the meaning of و در ادامه کلمه مورد نظر استفاده می کنیم.
استاد با ارسال تصاویری از موزه های مشهور جهان محمد امین را متوجه معنی کلمه Museum کرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

شاید اگر به جای تفهیم معنی کلمه با استفاده از تصاویر، مستقیما معنی کلمه به محمد امین آموزش داده می شد کار بسیار آسان تری بود. اما این ترجمه زیان های جبران ناپذیری به سطح زبانی او وارد می کرد. به این شکل که ابتدا آموزش این کلمه یادگیری را مختل کرده و بعد از مدت کوتاهی از ذهن او پاک می کرد. و در نهایت اگر روزی در مکالمه یا متنی با این کلمه برخورد می کرد، باید از لیست کلماتی که حفظ کرده بود این کلمه را پیدا می کرد. به طور کلی ذهن انسان به هیچ وجه برای حفظ کردن کلمات ساخته نشده است. اگر به جای حفظ کردن معنی آنها را یادگرفته و درک کنیم نتیجه بسیار بهتری خواهیم گرفت.
برای دستیابی به معنی کلمات بهترین روش مراجعه به دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی است. شاید در شروع کار شما معنی تمام توضیحاتی که در دیکشنری برای یک کلمه آورده است را متوجه نشوید، اما اگر از ذهن خود یک ترجمه گر نسازید میتوانید به راحتی از عهده درک مطالب بربیایید.

 

بیشتر بخوانید:

 

حالا نوبت چالشی جدید فرا رسید. اینبار صفحه بعدی کتاب بود که بحث و بررسی گزاشته می شد. استاد رحیمی مثل همیشه با صدایی رسا و پر انرژی از دانش آموزان خواستند این صفحه را مطالعه کرده و آنچه در خاطرشان می ماند را به صورت یک داستان تعریف کنند، و در ادامه میتوانند در گفته هایشان از آنچه در تصاویر می بینند نیز الهام بگیرند. این تمرین باعث تقویت مهارت Speaking و تقویت ذهن در زبان آموزان می شود.
در تصاویر عکس یک تئاتر نشان داده می شد که جمعیتی در آن در حال تماشای تئاتر هستند. هر کدام از دانش آموزان برداشت خود از تصاویر و متن را به ویس تبدیل کرده و ارسال نمودند. حال نوبت مهک زدن برداشت بچه ها از محتوای کتاب بود، خطاب به همه سوالی پرسیده شد:? Is it the cinema or theatre
بچه ها در جواب گفتند: .It’s a theatre

 

بیشتر بخوانید:

 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی!

در کلاس های دوره Movers  که سطح پیشرفته کودکان به شمار میرود، بچه ها در مورد مسائل مختلفی که گاها از مسائل روز مره خارج است و بحثی تخصصی محسوب می شود زبان انگیسی را می آموزند و این یادگیری زمانی که با  تلاش همسو شود نتیجه شگفت آوری می سازد. کودکانی که در سنین پایین با تسلط کامل به زبان انگلیسی صحبت میکنند، افراد را به شروع یادگیری زبان انگلیسی ترغیب می کند.
در کنار کلاس های ترمیک دوره های ویژه ای نیز وجود دارد که به طور اختصاصی به آموزش تکنیک های مکالممه زبان انگلیسی می پردازد.
با ارتباط با پشتیبانی سایت یا ثبت نام در بخش مربوطه میتوان از این دوره ویژه یا دوره های مخصوص رده سنی کودکان اطلاعات بیشتری کسب نمود.