کلاس Evtntual ۷ از آن دسته کلاس ها است که به دلیل وجود زبان آموزان فعال و با نشاط و یک معلم پر انرژی هر بار که جلسه ای با آن همراه می شویم می بینیم که ماجرا های تمام نشدنی و جذابی اتفاق می افتد. استادیزدانی با شور نشاطی که تنها منحصر به خودشان است به شکلی جو کلاس را مدیریت می کنند که هیچ خستگی یا فشاری توسط زبان آموزان احساس نشود. Eve ۷ پیشرفته ترین سطح در رده سنی بزرگسالان برای آموزش زبان انگلیسی است که پس از گذراندن آن دوره ترمیک به پایان رسیده و به زبان آموزان این دوره مدرک پایان دوره تعلق می گیرد. وجود این مدرک میتواند به منزله موفقیت در آیلتس یا سطوح تخصصی باشد.
شروع کلاس مثل همیشه با صدای گرم و پر انرژی استاد یزدانی آغاز شد. ?Hi every body, how are you doing
بچه ها یکی پس از دیگری اعلام حضور کرده و به گرمی با استاد احوالپرسی نمودند. سپس خانم یزدانی از بچه ها خواستند از کار هایی که انجام داده اند تعریف کنند. این درخواست با بیان جمله OK guys pleas send voices and tell me haw you are today اعلام شد.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:چطور انگلیسی فکر کنیم؟

 

در وهله اول خانم یزدانی از بچه ها خواستند Definition کلمه Culutre shock (به معنی شوک فرهنگی) را  از کتاب Summit ۲  پیدا کرده و ارسال کنند. بعضی از بچه ها توضیحات را به صورت تایپی به کلاس ارسال کردند. اما استاد از آنها خواستند این مطالب را به صورت ویس برایشان بفرستند. پس از دریافت ویس ها بپه ها یک به یک مورد تشویق قرار گرفته شده و در مورد خطا هایی که در تلفظشان وجود داشت، راهنمایی شدند. این بررسی ریز بینانه نشان از آن بود که خانم یزدانی توجه ویژه ای به کیفیت تلفظ و لهجه زبان آموزان نشان می دهند.
پس از آن از بچه ها خواسته شد با استفاده از این کلمه مثال هایی که در زندگی خودشان تجربه کرده اند را بیان کنند.

 

 

برای چالش بعدی استاد یزدانی از بچه ها خواستند درباره تصاویر صفحه ۱۱۸ در حد یک دقیقه توضیح دهند. و بگویند این تصاویر چه موضوعاتی را به آنان یاد آور می شود. پس از آنکه همه زبان آموزان ویس های خود را در رابطه با این تصاویر ضبط و ارسال کردند، استاد فایل صوتی این بخش از کتاب Summit ۲ را که مربوط به Conversation همان تصاویر بود را به گروه کلاس فرستادند.
پس از مرور فایل صوتی حالا نوبت مهک زدن میزان دریافت مطالب از این قسمت فرا رسید. طی این چالش جدید و هیجان انگیز استاد سوالاتی را از این متن مطرح میکردند که همه باید ظرف یک دقیقه به آن پاسخ می دادند.
این زمان محدود رقابت هیجان انگیزی بین زبان آموزان به راه انداخته بود. اما در نیمه راه مسیر تغییر یافته و اینبار قرار شد بچه ها از خانم یزدانی طرح سوال کرده و ایشان پاسخ دهند.

 

 

پارت بعدی به این صورت آغاز شد که خانم یزدانی یک زمان ۱۵ دقیق ای در اختیار زبان آموزان قرار داده و از آنها خواستند مکالمه را یکبار دیگر مرور کنند. این مکالمه دارای چهار Stage بود. قرار بر آن شد که نام این ۴ Stage  نوشته و قسمت های مختلف آن را تجزیه و تحلیل کرده و خلاصه برداشت خود را به شکل نوشتاری ارائه دهند. سپس حاصل انجام این تمرین را به صورت خصوصی برای راهبر کلاس ارسال کنند.
بعد از گذشت ۱۵ دقیقه خانم یزدانی پایان فرصت ارائه تمرین را اعلام کردندو از بچه ها خواستند برای ادامه بحث به کلاس بازگردند.

 

 

تمرینی که اینبار برای زبان آموزان در نظر گرفته شد در جهت تقویت مهارت Listening بود. در طی این تمرین بچه ها می بایست فایل صوتی بخش Interview را با دقت تمام گوش فرا می دادند و با توجه به مفهوم آن هر کدام ۹ سوال از متن این قسمت استخراج می نمودند و بر اساس گفته های موجود در فایل صوتی پاسخ دهند . برای این تمرین نیز مدت زمان ۱۵ دقیقه در  نظر گرفته شد.
زهرا اولین زبان آموزی بود که موفق به اتمام این تمرین شده و بلافاصله عکس مربوطه را به گروه کلاس ارسال کرد و توسط استاد یزدانی مورد تشویق قرار گرفت.
در پایان تمرین صفحه ۱۱۸ کتاب تبدیل به حسن ختام تمرین های امروز شد. بچه ها با انجام این تمرین و پاسخ به پرسش های آن از مطالبی که در درس جدید فراگرفته بودند، استفاده کرده و خانم یزدانی با بررسی آن با از یادگیری زبان آموزان اطمینال یافتند.
و حالا با وجود یک جو صمیمی در کلاس، بحث و گفت و گو در مورد موضوع درس امروز آغاز شد. هریک از حاضرین با شور و شوق فراوان ویسی ارسال میکرد و از تجربه و مشاهدات خود در مورد موضوع درس امروز به زبان انگلیسی صحبت می کرد.

 

 

زبان آموزانی که در این سطح در کلاس Eve ۷ شرکت می کنند، راه طولانی و پر پیچ و خمی را طی مدت ۲ سال یا گاها بیشتر از آن پشت سر گذاشته اند.
اما امروزه با وجود امکانات بی شمار آموزش زبان نیز در زمره اموری قرار دارد که بسیار سهولت یافته. تنها با در دست داشتن تلفن همراه هوشمند و اتصال اینترنت میتوان در یک کلاس آنلاین زبان شرکت کرد و این راه طولانی را با سهولت بیشتری پشت سر گذاشت.
کافیست با ما از طریق پشتیبانی سایت یا شماره های تماس در ارتباط بوده و پا در عرصه یادگیری زبان بگذارید. دیری نخواهد پایید که تحولی شگرف در موقعیت اجتماعی، دیدگاه و زندگی خود احساس خواهید کرد.