خلاقیت در آموزش زبان انگلیسی یک اصل اولیه در آموزش زبان انگلیسی محسوب می شود چرا که ما به شیرین کردن، جذابیت دادن و حفظ و ایجاد انگیزه در مسیر یادگیری زبان انگلیسی نیاز داریم. اگر بخواهیم با خودمان رو راست باشیم ما در هر مسیری که انتخاب می کنیم نیاز به خلاقیت برای حفظ انرژی خود داریم.

اگر در زندگی معمول نیز به دنبال راهی برای ایجاد خلاقیت نباشیم افسردگی ما را از پا در خواهد آورد. یادگیری زبان نیز یک مسیر همیشگی است؛ نه تمام می شود و نه از نیاز دنیای کنونی حذف خواهد شد پس اگر شما علاقه مند یا نیازمند یادگیری زبان انگلیسی و یا حتی  علاقه مند به تدریس زبان انگلیسی هستید باید به چند نکته کوچک توجه کنید:

IELTS7 Banner 01 8

 اگر شما از ترس مکالمه کردن به زبان انگلیسی، مکالمه انگلیسی را انجام نمی دهید یا تنها به استفاده از عبارات و لغات خاصی در زبان انگلیسی اکتفا کرده اید، به دنبال لغات مترادف و عبارات شبیه به هم باشید!
– سعی کنید برای لذت بردن از انگلیسی برای خود ایجاد سرگرمی کنید و با زبان انگلیسی برای خود یک سرگرمی یا بازی ایجاد کنید. این کار می تواند با پیدا کردن کلمات مترادف انگلیسی  همراهباشد. یخچال می تواند بهترین وسیله برای این بازی سرگرم کننده انگلیسی باشد. با کاغذهای کوچک و رنگی کلمات هم مترادف یک کلمه خاص را پیدا کنید و روزانه به در یخچال خود بچسبانید. هر روز بازی با یک لغت و کلمات مترادف آن! این سرگرمی می تواند روزانه باشد و پس از آن سعی بر این داشته باشید که این لغات را در جملات و مکالمه انگلیسی بکار ببرید.

 از همان ابتدا شروع به نوشتن و یا ترجمه کردن کنید. از یک بخش کوتاه از کتابی که دوست دارید شروع کنید، یا چند پاراگراف کوتاه از مجله مورد علاقه تان را انتخاب کنید و روزانه به ترجمه انگلیسی بپردازید.
 استفاده از کلمه not در انگلیسی را به حداقل برسانید. به طور مثال بجای اینکه برای بیان احساسات منفی یا انجام ندادن کاری دائما یک not به ابتدای کلمه انگلیسی اضافه کنید می توانید از کلمات متضاد آن استفاده نمایید. به این مثال توجه کنید: اگر می خواهید بگویید خوب نیستم همیشه از not good استفاده نکنید می توانید از عباراتی که در موقعیت خاص به کار شما می آید، استفاده کنید، به طور مثال از عبارت I am bad استفاده کنید.
– 
دوبله کردن یا تقلید کردن در زبان انگلیسی می تواند کارساز باشد. فیلم یا برنامه های انگلیسی زبان ببینید و روزانه با تقلید کردن و البته ضبط صدای خود تمرین صحبت کردن به زبان انگلیسی را انجام دهید. ضبط کردن صدای خودتان وقتی به انگلیسی صحبت می کنید یکی از مفیدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. بعد از ضبط کردن، صدای خود را گوش کنید و با صدای اصلی مطابقت دهید و سعی در برطرف کردن اشکالات لهجه ای خود باشید و چندین بار این کار را انجام دهید تا لهجه و تلفظ شما با اصل یکی شود.
در این زمینه بهتر است اول از برنامه های مورد علاقه خود شروع کنید. این برنامه ها می توانند فیلم های انگلیسی باشند یا اخبار ورزشی تلویزیونی انگلیسی؛ تمرین کنید و لذت ببرید.
 جملات مشابه و هم معنی انگلیسی را پیدا کنید. این جملات می توانند جایگزین جملات تکراری و روتین همیشگی شما بشوند. به طور مثال Hot as the sun در انگلیسی (هوا گرم است) می تواند جایگزین جمله (The Weather is hot) به انگلیسی بشود. تمرین این جملات متشابه در زبان انگلیسی می تواند به دایره واژگان انگلیسی شما و البته لذت بردن از انگلیسی کمک کند در عین حال این سرگرمی مهیج شما را از گیر افتادن در روزمرگی های تمرین انگلیسی کمک می کند.

 

در کل وقتی ما از خلاقیت در آموزش زبان انگلیسی یا موارد دیگر صحبت می کنیم همه ذهنمان به سمت کودکان می رود، اما نکته ای که در مورد خلاقیت باید به آن توجه داشت این است که خلاقیت سن خاصی ندارد و همه افراد در زمینه یادگیری همه چیزهای مورد علاقه شان می توانند راه هایی را برای یادگیری سریع تر خود خلق کنند. در نتیجه بزرگسالان نیز به خلاقیت داشتن و ایجاد سرگرمی در یادگیری زبان نیاز دارند و اگر آموزشگاه زبان انگلیسی یا اساتید زبان انگلیسی در زمینه خلاقیت نتوانند این کار را برای ما انجام بدهند، بهتر است خودمان شروع کنیم. بیش از هر چیزی این خود شما هستید که می توانید در زمینه یادگیری، علایق خود را بشناسید و این علایق را با آموزش انگلیسی همسو کنید.
با الگو گرفتن از روش های خلاقیت در یادگیری موارد مورد علاقه خود می توانیم یادگیری زبان انگلیسی را برای خودمان راحت تر بکنیم.
آموزش انگلیسی را در زندگی خود قراردادی نکنید، یادگیری را به امروز و فردا نیندازید. انگلیسی را در زندگی خود وارد کنید، گاهی با مکالمه با دوستانتان، گاهی با تمرین در آینه، گاهی با پیدا کردن کلمات مترادف، فرقی نمی کند، انگلیسی را مستمر تمرین کنید. ما همواره تلاش می کنیم که کلاس های تدریس زبان  در دوره های فشرده و فوق فشرده وبه صورت آنلاین را با بهترین کیفیت ارائه دهیم.