آموزش زبان انگلیسی روزمره در صورتی کارآمد خواهد بود که به صورت پی در پی و مستمر انجام شود. استمرار در یادگیری قطعا نتایج لذت بخشی دارد. تمرین و تکرار در یادگیری زبان بیش از هر چیزی اهمیت دارد که البته داشتن دفتر برنامه ریزی در روند یاد گرفتن زبان می تواند این موضوع را راحت تر کرده و مسیر را برای ما روشن تر کند.
البته نکته مهمی که نباید فراموش کنیم، مکالمه کردن روزانه با استفاده از لغات انگلیسی و اصطلاحات جدید آن است. اگر ما تمامی کلمات و عبارات را به خوبی بشناسیم اما نتوانیم در راه یادگیری انگلیسی از آنها استفاده کنیم یا شجاعت استفاده از آنها را نداشته باشیم همه آموزش هایی که دیده ایم و برایش وقت و هزینه صرف کرده ایم پس از مدتی از بین خواهد رفت.
زبان انگلیسی و هر زبان دیگری فرار است لذا نیاز به تمرین و تکرار مداوم دارد. پس اگر علاقه مند به آموزش زبان انگلیسی هستید مکالمه روزانه انگلیسی را در برنامه های هر روزه خود قرار بدهید.

IELTS7 Banner 01 8

 

به نظر شما چرا مکالمه انگلیسی سخت است؟ چرا اکثر ما نمی توانیم به خوبی مکالمه انگلیسی انجام دهیم؟

– یکی از دلایلی که می توان در این باره به آن اشاره کرد این است که، ما همیشه موقعیت مناسب برای مکالمه کردن را نداریم. کسانی که به کشورهای انگلیسی زبان سفر می کنند این مشکل گریبان گیرشان نمی شود چرا که تمامی کسانی که در اطراف آنها هستند به زبان انگلیسی صحبت می کنند و آنها هم در عمل انجام شده قرار می گیرند و مجبورند برای ارتباط موثر از دانسته های انگلیسی خود استفاده نمایند. اما این مشکل برای کسانی قابل هضم است که در ایران زندگی می کنند و تنها زمانی می توانند به خوبی و مکرر انگلیسی صحبت کنند که در کلاس زبان انگلیسی با دوستان خود به مکالمه بپردازند.
– مشکل دیگری که می توان از آن نام برد، نداشتن اعتمادبنفس و خودباوری درآموزش زبان انگلیسی است. همین موضوع مهم باعث می شود که بسیاری از ما از دانش زبانی خود نتوانیم به خوبی استفاده کنیم و تنها به گوش کردن در کلاس درس یا جمع های دوستانه ای که به انگلیسی مسلط هستند بپردازیم.

 

برای اینکه بتوانید به این مشکلات فائق آیید بهتر است به چند نکته توجه کنید:

– در یادگیری زبان از لوازمی مانند موبایل، تلویزیون یا رادیو استفاده کنید. این وسایل می توانند مسیر یادگیری را راحت تر کنند. به طور مثال شما می توانید از موبایلتان برای چت آنلاین یا ارسال وویس برای دوستانتان استفاده کنید و این کار می تواند به تقویت انگلیسی شما کمک کند.
– از خاطره نویسی به زبان انگلیسی در صفحات شخصی تان استفاده کنید. در ابتدا این کار سخت و اذیت کننده است اما زمانی که گام های کوچک بر می دارید و موفقیت های کوچک خود را می بینید مصمم تر می توانید به ادامه راه بپردازید.
– یادگیری زبان انگلیسی را با سرگرمی همراه کنید. اجازه ندهید یک روش خاص در یادگیری زبان انگلیسی شما را از ادامه مسیر دلسرد و ناامید کند.ما با بهترین کیفیت در کلاس های آموزش زبان  در دوره های فشرده و راکت که به صورت آنلاین برگزار می شود گامی بلند در عرصه آموزش زبان برداشته ایم.