آموزش زبان انگلیسی ویژه خلبانی، یکی از موارد مهمی است که هر خلبان باید نسبت به آن اقدام کند. چرا که زبان انگلیسی زبان بین الملل است و این روزها به عنوان زبان اصلی برای ارتباط بین المللی شناخته شده است و تسلط کامل به آن می تواند از بروز یک فاجعه بزرگ در زمینه خطوط هوایی جلوگیری کند.
دلیل اهمیت آموزش زبان انگلیسی برای خلبانان هر کشور این است که برای پرواز در خطوط هوایی هر کشوری تنها زبان انگلیسی است که تمامی کشورها برای پرسنل فرودگاه، خلبانان و مهمانداران هواپیما به یک الزام تبدیل کرده اند و با مسلط بودن به زبان انگلیسی می توانیم بخش بزرگی از کار را به درستی انجام دهیم. پس اگر شما هم رویای خلبان شدن را در سر دارید قبل از هر چیزی اقدام به یادگیری زبان انگلیسی کنید و سعی کنید با روش های کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی ویژه خلبانی را فرا بگیرید.

اگر به دنبال ایجاد هدف در یادگیری زبان انگلیسی خلبانی هستید بهتر است به مطالب زیر دقت نمایید…

 

خلبانی رویای بسیاری از مردمی است که هر روز در مشاغل مختلف می بینیم؛ مردمی که به روزمره گی عادت کرده اند و به قول شکسپیر آرزوهایشان مثل گوشواره ای از گوششان افتاده و گم شده است و روزی در کودکی یا نوجوانی آرزوی خلبان شدن را داشته اند. اما در بسیاری از مواقع، موانع سر راه، مانع از این شده است که بتوانند به راحتی به آن دست بیابند. دشواری هایی مانند آزمایش های پزشکی بسیار پیچیده، فیزیک بدنی ویژه، هزینه های بسیار زیاد و مخصوصا تسلط بر زبان انگلیسی و مهم تر از آن، تخصص بر زبان انگلیسی خلبانی . امروزه این آرزوی محال، با روش های جدید، قابل دستیابی شده است و  اگر شما هم آرزوی خلبان شدن را در سردارید و می خواهید این کار را از صفر تا صد بیاموزید ما به شما پیشنهاد می دهیم ادامه مسیر تحصیلی تان را در رشته هوانوردی بگذرانید.
رشته هوانوردی از رشته های زیر شاخه خدمات در کار و دانش است که شامل خلبانی، مهندسی پرواز، کنترل و برج مراقبت و … می باشد. اگر می خواهید گامی بزرگ برای موفقیت در رسیدن به رویا هایتان بردارید، ما به شما پیشنهاد می دهیم با یادگیری زبان انگلیسی شروع کنید. اینکار باعث می شود بعد از آن، تمام تمرکز خود را برای گذراندن دوره های خلبانی بگذارید و هیچ دغدغه ای در یادگیری نداشته باشید. شما می توانید هم زمان با دوره دبیرستان یا هنرستان در زبان انگلیسی به تخصص برسید اما اگر طالب روشهای سریع و موثر هستید و اعتقاد دارید وقت طلا است، ما به شما دوره راکت زبان انگلیسی را پیشنهاد می دهیم. در این دوره شما ظرف مدت ۵۰ روز زبان انگلیسی را به راحتی زبان مادری، صحبت می کنید و می توانید پس از آن دوره تخصصی زبان انگلیسی خلبانی را به صورت جدی آغاز کنید. شما همچنین می توانید دوره راکت را به عنوان پله ای برای رسیدن به آرزو هایتان استفاده کنید. پرطرفدار ترین رشته های خلبانی رشته های خلبانی مسافربری و خلبانی جنگنده هلیکوپتر و هواپیما هستند ولی رشته های خلبانی دیگری هم وجود دارد مانند: خلبانی هواپیما های باربری ، خلبانی پهباد ها (که کنترل از راه دور به حساب می آید ولی نیاز به مهارت دقت و تمرکز بسیار بالایی دارد). زبان انگلیسی در هرکدام از این شاخه ها کاربردهای متفاوتی دارد اما این به این معنی نیست که وجه مشترکی با یکدیگر نداشته باشند. بلکه به این معنا است که هر کدام نیاز به تخصص ویژه تری در بخشی خاص از زبان انگلیسی دارند. زبان انگلیسی خلبانی به طور کلی شامل تسلط و شناخت کلمات و اصطلاحات تخصصی مانند خواندن سوییچ ها، دکمه ها، نمایشگرها ،کدها و نشانگرهای کابین هواپیما، خواندن و پر کردن فرم های پرواز، ارتباط با برج مراقبت هنگام پرواز و فرود، قوانین بین المللی، خواندن رادار و موارد متعدد بسیار زیادی است که تخصصی محسوب می شوند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

زبان انگلیسی خلبانی برای هواپیما و هلیکوپتر نظامی

خلبان جنگنده یک شخص نظامی محسوب می شود. برای آموزش های نظامی به طور کلی در همه دسته ها، دانش زبان انگلیسی الزامیست، اما در مورد پرواز نیروی هوایی کشورمان، دانشجویان پس از گذراندن آزمون های ویژه، ابتدا آموزش نظامی و سپس آموزش خلبانی می بینند. شرط موفقیت در این آزمون ها، تسلط بر زبان انگلیسی است چرا که دانشجویان خلبانی در این مراحل با اصطلاحات ، کتاب ها و اساتید انگلیسی زبان مواجه اند و گاهی برای فراگیری دوره ای ویژه، به کشورهای دیگر فرستاده می شوند.

 

کاربرد زبان انگلیسی خلبانی برای هواپیما مسافربری

International Civil Aviation Organization یا سازمان بین المللی هوانوردی تسلط بر زبان انگلیسی را برای تمامی کادر پرواز ضرروری اطلاق کرده است، در این رشته پروازی، علاوه بر تخصص زبان انگلیسی خلبانی، نیاز جدی به تسلط بر مکالمه به زبان انگلیسی را دارید زیرا که اکثرا این نوع خلبان ها پرواز های بین المللی را تجربه میکنند و نیاز دارند با هواپیما های دیگر در خطوط هواپیمایی بین المللی ، برج مراقبت (Control tower) ارتباط برقرار کرده و صحبت کنند و به همین دلیل این موضوع، از اهمیت زیادی برخوردار است تا جایی که در سال ۲۰۰۱ نداشتن تسلط کافی یک خلبان و مسئول برج مراقبت بر زبان انگلیسی، باعث رخداد یک سانحه هوایی و مرگ ۱۵۹ نفر شد. چرا که خلبان بویینگ ۷۵۷ شرکت خطوط هواپیمایی آمریکا نتوانسته بود با یک خلبان ایرلاین کلمبیایی ارتباط برقرار کرده و به او هشدار دهد.

 

کاربرد زبان انگلیسی خلبانی برای هواپیما باربری

دانش زبان تخصصی خلبانی انگلیسی در رشته هوانوردی، با رشته هواپیماهای مسافربری تفاوت زیادی ندارد، شاید تنها تفاوت جدی نیاز به ارتباط با طرف های تجاری در کشور های دیگر است. چرا که هواپیما های باربری اکثر مواقع در زمینه های تجاری فعالیت می کنند.

 

کاربرد و ضررورت دانش زبان انگلیسی خلبانی برای کادر پرواز

کادر پرواز از جمله مهماندار ، مامور أمنیت پرواز ، کمک خلبان و کادر مهندسی پرواز، تعمیر کارها در هواپیما های سوخت رسان و باربری، نیز طبق قانون سازمان بین المللی هوانوردی موظفند، بر زبان انگلیسی خلبانی تسلط داشته باشند. شرکت های مختلف، آزمون های گوناگونی از جمله آیلتس، تافل و یا سایر آزمون های تخصصی برای استخدام این افراد در نظر می گیرند.

شما عزیزان اگر علاقه مند به گذراندن دوره های زبان انگلیسی خلبانی هستید، جهت مشاوره با کارشناسان ما، می توانید با تکمیل بخش زیر، از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. در این راستا، همکاران ما، در تمامی روزهای هفته، بجز روزهای تعطیل پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود. اگر شما می خواهید در دوره های فشرده و فوق فشرده که به صورت آنلاین برگزار می شود شرکت کنید راهی دیگر برای ثبت نام در این دوره ها شمامی توانید با کارشناسان ماتماس بگیرید ودر  این دوره ها شرکت نمایید.