برای تهیه گزارش حدود یک ساعت قبل از شروع امتحانات در جلسات حضور یافتیم.

گزارش های مرتبط

 

 

راستش دلیل حضور ما زودتر از ساعت مقرر، برمی گشت به بررسی عوامل و مشکلات زبان آموزان پیش از شروع امتحان. همه زبان آموزان حدود یک ساعت تا نیم ساعت قبل از شروع جلسه در آکادمی حضور یافتند و این باعث شد که ما برآن شویم که علاوه بر تهیه گزارش درباره مشکلات و مسائل قبل از شروع امتحان نیز با شما صحبت کنیم. و راه هایی را برای کاهش استرس و اضطراب به شما زبان آموزان عزیز شرح دهیم. اما پیش از آن بیاید شما را با نحوه برگزاری آزمون زبان در آکادمی زبان بهین دانش آشنا کنیم. و کمی درباره شرایط و قوانین این آزمون با هم صحبت کنیم.

IELTS7 Banner 01 8

 

ساعت و نحوه برگزاری امتحان به چه شکل بود؟

امتحانات در سه روز متوالی، و در سه قسمت برگزار شد. اولین امتحان در ساعت ۱۶:۴۵ آغاز شد. واحد دخترانه و پسرانه هر کدام به صورت جداگانه در سه بخش آزمون خود را برگزار کردند. واحد دخترانه در این ساعت در چهار کلاس جداگانه امتحان خود را آغاز کردند. در ابتدا هر یک از اساتید برای زبان آموزان از نحوه برگزاری به صورت دقیق و جامعه توضیحی دادند.
امتحان شفاهی حدود ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت به طول انجامید. در این زمان به زبان آموزان برگه هایی داده شد تا از روی کلمات آن بخوانند. این برگه شامل کلماتی بود که پیش از این زبان آموزان در کلاس با معنی و تلفظ آنها آشنا بودند. این کار برای سنجش مهارت تلفظ و درست خوانی آنها بود.
بخش دوم با برگه هایی شروع شد که هر یک از زبان آموزان خود با توجه به شانس انتخاب می کردند. این از زبان آموزان می خواست که به صورت دو به دو یا گروهی از هم سوال پرسیده و البته به صورت نیتیو صحبت کنند.
این بخش گویا برای زبان آموزان استرس بیشتری را به وجود آورده بود. اما همگی به اتفاق می گفتند که این بخش بارها و بارها در کلاس تمرین شده است. و بیشتر آنها با موفقیت این بخش را نیز پشت سر هم گذاشتند.
در بخش بعد استاد از زبان آموزان خواست که به ویسی که از سیستم پخش می شود خوب گوش داده و به سوال های مربوط به آن بخش نیز پاسخ بدهند. بخش listening خود دارای ۳ بخش بود که با توجه به شنیده هایی که دوبار پخش می شد باید جواب داده می شد.
اما بخش پایانی امتحان با درک مطلب و آشنایی با فونتیک ها و مطالب مهم تر دروس، در ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه به اتمام رسید.

 

 

پس از پایان امتحان با زبان آموزان

در پایان همه زبان آموزان در لابی آکادمی جمع شدند و مثل همیشه به مرور هر آنچه که در آزمون زبان، اتفاق افتاده بود، پرداختند.
و با برای ثبت نام ترم بعد درخواست دادند. ترم زمستان در تاریخ ۱۳آذر ۱۳۹۸ شروع می شود.
اما بیایید درباره راه های مقابله با استرس پیش از شروع امتحانات را با هم بررسی کرده تا بتوانیم با استفاده از این اطلاعات، با اعتماد بنفسی بالاتر و فارغ از استرس ترم جدید را شروع کنیم.

 

 

راه های کاهش اضطراب قبل از شروع امتحانات چیست؟

همه ما کم و بیش با استرس ها و اضطراب های پیش از شروع امتحانات دست و پنجه نرم کرده ایم و می دانیم که اگر با یان عومل مقابله نکرد چه پیشامدهایی، گریبان ما را می گیرد.
اما راه های مبارزه و مقابله با این عومل چیست؟ چطور می توانیم با استرس های خود به روش های منطقی و بهبودی سر کنیم؟ آیا راهی برای کاهش استرس قبل از امتحان هست؟
در این گزارش ما به صورت کوتاه از عوامل به وجود آمده این استرس ها صحبت کرده و دربراه کاهش یا ریشه کن کردن این موضوع می پردازیم.
از عواملی که می شود به عنوان عوامل تشدید کننده استرس نام برد شاید، عواملی همچون انتظارات بیش از حد والدین از فرزندانشان، مقایسه آنها با غیر از خود، عدم وجود اعتماد بنفس و خود باوری در شخص، نا مشخص بودن از شیوه امتحان و قوانین برگزاری آن و همینطور ترس دانش آموز یا زبان آموز از فراموش کردن مطالبی که از قبل خوانده است، باشد.

 

 

اما آیا راه هایی برای مبارزه با این عوامل هست؟

در ادامه باید گفت: بله! ما در ادامه برای شما راه هایی را شرح داده که شاید شما را در غلبه بر استرس کمک کند و استرس شب قبل از امتحان شما را کاهش دهد.
این عوامل مثل خوابیدن در ساعات اولیه شب ، خوردن یک شام سبک، بودن در فضایی آرام و به دور از استرس، جمع کردن وسایل مورد نیاز برای حضور در جلسه امتحان و پرهیز از خواندن و مرور کردن مطالب در ساعات پایانی است.

 

چیزی که دائماً تکرار می‌کنیم، زندگی ما را می‌سازد…

 

 

آمادگی برای امتحان در فرجه ها

بهتر است برای اینکه برای امتحانات خود را آماده کنید، به یک سری اصول کلی نیز توجه داشته باشید. این اصول به شما کمک می کند تا در ساعات پایانی سردرگم به دنبال جواب سوالاتی که فکر می کنید شاید سرجلسه فراموش کنید، نباشید.
این عوامل شامل موارد زیر می باشند:
لطفا در طول مطالعه به هدفی که در ارائه این مطلب است پی برده و از مفهوم کلی پی ببرید. نکته برداری کرده و همراه با خواندن هر پاراگراف یا صفحه، سوالاتی را از آن بخش طرح کنید. ترس از فراموش کردن مطالب را به کلی فراموش کرده و سعی کنید بیشتر بر مطالبی که فکر می کنید در سوالات امتحانی از آنها استفاده می شود تمرکز کنید. برای تقویت اعتماد به نفس خود بهتر است سوالاتی را که بنظر آسان می آید را مرور کرده و همینطور از محیط هایی که اضطراب شما را بیشتر می کند بپرهیزید.

 

راه های تمرکز بر سرجلسه امتحانات چیست؟

• با نمونه سوالات گذشته برای آشنای با نحوه طرح درس و برگزاری کلاس ها آشنا شوید.
• قبل از شروع امتحان از برخورد با همه چیز دان ها، دوری کنید.
• از آوردن وسایل مورد نیاز خود سر جلسه امتحان اطمینان حاصل فرمایید.
• تمرکز خود را بر روی مطالبی بگذارید که مطالعه کرده اید.
• نفس عمیق و تاکید بر روی جملات مثبت را دست کم نگیرید.