در آخرین روز های خرداد ماه، در یک عصر دلپذیر بهاری که گرمای سوزانش نوید آمدن تابستان را می دهد، خیره به ساعت به انتظار نشستم تا شاهد یک رکورد باشم. چرا که نه! هر انسان باید هر روز رکوردی از خود شکسته و خود را ارتقاء دهد. در هر جلسه از کلاس های آنلاین شاید این موضوع بوده ام و همچنان به قوت سابق هستم که نو آوری در سبک آموزش چه استعداد هایی را که بروز نمی دهد و چه رکورد هایی که نمی شکند. ما هر روز صدها باز شاهد این اتفاق در یکایک زبان آموزان موسسه هستیم. لیکن به دلیل آنکه این ثبت رکورد آهسته و پیوسته رو به جلو حرکت می کند این تغییر گاهی به سختی قابل لمس است. حال با اشراف کم بودن شدت این تغییر بچه ها کم کم برای تغییر شگرف آماده می شوند.
آنها مهارت هایی از یادگیری می آموزند که محدود به یادگیری زبان نیس و فردا روز برای هر موضوعی به آنها کمک خواهد کرد. شیوه آموزشی راکت کم کم در بزرگ و کوچک نهادیه شده و از آنها انسان هایی سخت کوش، پر تلاش و موفق می سازد.

IELTS7 Banner 01 8

کلاس چند ساعتی زود تر از ساعت مقرر با ارسال تعدادی عکس ک نوشته هایی نیز به همراه داشت آغاز شد. بچه ها در ارتباط با درس قبلی کتاب از تعدادی از وسایل نو و قدیمی شان عکس تهیه کرده و با نوشتن صفت های Old و New قبل از اسم آنها جدید یا قدیمی بودن آن را مشخص می کردند. مثلا شاهرخ عکس مربوط به جملات:
.It is an old bike
.It is a new bike
.s it an old phone
.It is a new phone
را از وسایل خود تهیه و ارسال کرد. استاد نیز آنها را مورد تشویق و راهنمایی قرار دادند. حالا درست در زمان وعده همیشگی یعنی ساعت ۱۵:۰۰ استاد آقاجانی وارد شده و با یک سلام آتشین کلاس را غرق در شور و شادی کرد.بچه ها نیز یکی یکی وارد شده و با استاد و دوستانشان به سلام و احوال پرسی پرداختند.

 

بعد از سلام و احوال پرسی خانم آقاجانی جهت ثبت حضور همه زبان آموزان کلاس خود همان جمله معروف همیشگی شان که تاثیر گذاری بسیار ی از شور صدایشان داشت را بیان کردند:
Please Introduce your self
حالا بچه ها یک به یک ویس هایی برای معرفی خود ارسال کردند.
حامد، متین و مریم با صدایی پر انرژی و شاد برای ارسال ویس از بقیه پیشی گرفتند و جویای حال استادشان نیز شدند. حالا از بچه ها خواسته شد دفنر و کتابشان را باز کرده و با رجوع به صفحه ۳۸ کتاب Big English ۲  به تصاویر نگاه کنند و جملاتی در ارتباط با آن بنویسند. این درس در باره ضمایر ملکی بود که به بچه ها آموزش داده می شد که مروری بر درس قبلی و ارائه این نکته بود که با افزودن آپاستروف اس (s’) به اسم می توانیم مالکیت چیزی را به آن نسبت دهیم.
.It’s Alice’s bagIt’s
Dave’s bag

 

به این علت که تمرین دشوار بود و احتیاج به بررسی مرحله به مرحله داشت بچه ها ابتدا محتوا آن را در دفترهایشان نوشتند و اقدام به ارسال ویس از خواندن جملات شان کردند. حالا قرار برآن شد که همین جملات تغییر شکل داده و به صورت سوالی درآیند.  برای انجام این کار کافی بود جای It و Is تغییر یابد. حالا جملات به این شکل در آمد.
?It is Alece’s bag
?It is Dave’s bag
تمام جملات مانند مثالی که استاد آقاجانی ارائه دادند  تبدیل و مجددا ویس مرتبط با آن ارسال شد. در هر مرحله استاد پاسخ ها را بررسی و اگر به ندرت ایرادی وجود داشت با رسم روی تصویر به بچه ها توضیح داده می شد.

 

در Activity بعدی استاد در اولین مرحله چند سول ارسال کردند و در مورد آن بدین شکل توضیح ارائه دادند. با توجه به وسایل خانه خودو نگاه ریز بینانه به اطراف به این سوالات پاسخ دهید لطفا سوال و جواب ها را در دفتر خود نوشته و تا ۱۰ دقیقه دیگر تصویر آن را ارسال کنید. سوالات بدین شرح بود:
Where is your bed
?Where are your pencils
?Where are the toys
?Where is the sink
?Where are you
در مدت زمان کوتاه تری نسبت به زمان در نظر گرفته شده تمرین انجام و تصاویر مرتبط با آن به گروه کلاس ارسال شد. بچه ها تمرین های خود را مرتب و خوش خط نوشته و گاها با نوشتن اسم خود روی تصویر و قرار دادن یک استیکر زیبا روی آن تصویر را تزیین می کردند.

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

در مراحل بعدی به بحث و بررسی همین بحث و بررسی نکات گرامری مرتبط با ضمایر ملکی پرداخته شد. در رده سنی کودکان لزوم تکرار و تمرین این است که تنوع و تداوم داشته باشد. لازم است مرور یک مهارت به روش های مختلف صورت گیرد تا کلاس را دچار جوی خسته کننده و فشار آور نگرداند. شاید در یک کلاس آنلاین هر جلسه ۱۰ تمرین پردازش شود که شرح جزییات آن در این مقال نمی گنجد. حالا با استفاده از تکنولوژی روز توانسته ایم این امکان را فراهم کنیم تا بنا به اقتضا از اتلاف وقت و انرژی صرفه جویی به عمل آوریم. این عمل موجب می شود با استفاده بهینه از زمان بهترین بهره وری را از زمان داشته و خود و فرزندان خود را از رفت و آمد طی سالهای طولانی به کلاس زبان بی نیاز ساخت. با شرکت در کلاس های آنلاین زمان و مکان بسته به انتخاب شماست و علاوه بر تمامی این امکانات با کاهش رفت و آمد به کاهش هزینه ها و حفظ محیط زیست خود کمک می کنید. همین حالا می توانید با ارتباط با پشتیبانی سایت شماره تلفن خود را قرار داده تا همکاران ما برای ارائه اطلاعات بیشتر درباره دوره های آنلاین ۷ زبان با شما تماس بگیرند.