امروز در این ساعات زیبای یک عصر دلپذیر بهاری بر آن شدم که بازهم سری به کلاس Mov ۶  استاد رحیمی بزنم و مشتاقانه این همراهی را از چند دقیقه قبل از کلاس آغاز کردم. انرژیجاری در کلاس های خانم رحیمی خارج از دایره لغاتی است که می توان با آن چنین حالتی را وصف کرد. ایشان با علاقه قلبی به زبان آموزان و تدریس هر روز در این راستای انرژی بیشتری از جان و دل می گذارند. با این وجود که ایشان از استید برجسته دوره راکت هستند این آخرین جلسات کلاس های ترمیک دوره های آنلاین را نیز با تسلط کامل و دقت زیاد پشت سر می گذارند.
حالا در پانزدهمین جلسه کلاس بچه ها ارتباط بسیار خوبی با استاد و همکلاسی های خود گرفته اند و علاوه بر روابط صمیمی رقابت بر سر یادگیری بهتر نیز بین آنها به چشم می خورد. اگر بگویم آنقدر غرق شور و هیجان بودم که به ساعتی که اولین ویس خانم رحیمی که شروع کلاس را آغاز می کرد توجهی نداشتم شاید به نظر اغراق آمیز باشد. اما زمانی که من هم زبان آموز دوره راکت ایشان بودم این اتفاق بار ها و بار ها می افتاد و شاید در یک روز حدود ۵ ساعت به تمرین می پرداختیم.

IELTS7 Banner 01 8

با رجوع به عقب همانطور که حدس میزدم اولین  ویس در ساعت ۱۵:۰۰ ارسال شده بود. بله خانم رحیمی هرگز خصلت خوب  On time  بودن خود را ترک نمی کنند. محتوای ویس را اما به خوبی به یاد داشتم.
?Hi dear my student. Haw are you doing today
ابوالفضل و نیما بلا فاصله  حاضر شده و با تعریف از احوالات خود جویای احوال استادشان شدند. ایشان نیز با تشکر از آنها جویای  احوال بقیه زبان آموز شدند. حالا با اتمام احوال پرسی ها این سوال مطرح شد:
?Are you ready to start our practicing
.OK✅
.Yes✅
.Sure✅
پاسخ هایی بود که بچه ها در پاسخ به این سوال دادند.

 

حالا زمان آن فرا رسید که به اولین تمرین این جلسه پرداخته شود. این تمرین که ادامه تمرین جلسه قبل بود که مرتبط با بخش Reading کتاب Big English ۳ بود. در این تمرین بچه ها باید تعدادی جمله از متن استخراج می کردند، سپس با حذف یکی از کلمات آن جای خالی قرار دهده و جمله را در گروه کلاس تایپ و ارسال نمایند. روال انتخاب این کلمات برای حذف کردن، این بود که اصولا آن هایی که بچه ها بر تلفظ آن مسلط نبودند باید انتخاب می شد.
بچه ها برای درک بهتر تمرین سوالاتی در مورد نحوه انجام آن پرسیدند و راهنمایی های لازم را دریافت کردند.
نیما اولین جملات را بلافاصله ارسال کرد.
In………… there’s an interesting kind of theater called Mau Roi Nuoc
Flamenco is a………… performance from Spain
. ……..Flamenco is a kind of…………….from
حالا هر کس برای خود یک پارتنر انتخاب کرد تا جملاتش را کامل کند و همچنین همین جملات را با شکل صحیح تلفظ کلمه جا افتاده ارائه دهد.

 

این تمرین بسیار برای بچه ها چالش برانگیز بود. چرا که برای هر مرحله لازم بود فایل صوتی کتاب چک شود تا تلفظ صحیح کلمه جا افتاده از یک منبع نیتیو بدست آید و سپس با چند بار تمرین و تسلط به صورت ویس ارسال گردد. هر کدام از بچه ها با ریپلای زدن جملات پارتنر خود ویس مرتبط با جمله را ارائه دادند. از جایی که Movers ۶  آخرین سطح از دوره پیشرفته رده سنی کودکان است. تمامی مهارت ها در بچه های این کلاس در سطح پیشرفته تقویت یافته است و آنان با تسلط بر مهارت های یادگیری خیلی سریع راهکار و جواب را پیدا میکنند و از طرفی لهجه ای بسیار نزدیک به افراد نیتیو لایک دارند.

 

چالش eat و eats !

حالا از همه بچه ها خواسته شد با استفاده از نمونه و فرم جملات در صفحه بعدی کتاب آورده شده بود و جای گذاری فعل eat  جملات جدیدی بسازند. این تمرین ناخودآگاه به شوخی و شیطنت بچه ها ختم شد که هرکدام غذای مورد علاقه خود را در مثال کتاب گنجانده و بیان می کردند.
طاها نوشت:
My mother eat rice
She dose not eat soda
محمد امین نوشت:
My sister eat chicken
She does not meet
حالا همه اقدام به ازسال ویس از نوشته های خود کردند. سپس طبق مرحله بعدی این تمرین به مثال های کتاب دقت کرده و با بررسی آنها صحیح و غلط بودنشان را با علامت های ❌ و ✅ و ارسال آن به گروه اعلام نمودند.

 

آنچه از تجربه شخصی من در مورد شرکت در کلاس های آنلاین حاصل شد این بود که از نظر راندمان یادگیری و کاری هر جلسه معادل پنج جلسه یا حتی در دوره های راکت معادل یک ترم پیش می رود. این راندمان باور نکردنی تنها حاصل استفاده از تکنیک های ویژه این دوره هاست. به  جرئت می توانم بگویم تحولی که در نوع نگاه شما در یادگیری یک مهارت جدید ایجاد می شود شما را به طور کلی از هر اهرم کمکی برای یادگیری بی نیاز می سازد و به نوعی موتور مغزتان را روشن می کند. به این شکل که متوجه خواهید شد تمام این مدت مغزتان را با توانایی های شگرفش هل داده بودید.
روشن کردن این موتور تنها به کلیدی به نام راکت امکان پذیر است. شما می توانید با ارائه شماره تماس و اطلاعات خود در فرم زبر با امکانات فراوانی از جمله پشتیبانی آنلاین، مشاوره و دو اپ اختصاصی این کلید را بدست آورید .