امروز به تماشا نشسته ایم شانزدهمین جلسه کلاس Mov ۴  که از لول های پایانی برای رده سنی کودکان محسوب و جزء سطوح پیشرفته به شمار می رود. در اینجا زبان آموزان چند پله تا مراحله آخر سطح پیشرفته کودکان فاصله دارد که پس از آن لول های بی شماری شامل ۱۶ ترم نوجوانان و ۲۱ ترم بزرگسالان است می شوند. پشت سر گذاشتن این راه طولانی احتیاز به صرف انرژی، زمان و هزینه بسیاز دارد. مجوع این سطوح که به ۵۳ لول مختلف می رسد راهی ست پیچیده که طی آن نیاز به عزمی راسخ دارد. حال سوالی که برای من به وجود آمده این است که آیا یادگیری این مهارت مانند هر کار دیگری راه ساده تری نیز دارد یا خیر؟
با اشراف به این موضوع که تنها غیر ممکن است که غیر ممکن است قطع به یقین می توانیم با کمی کنکاش راهی تازه برای دست یابی به هدف آموزش زبان پیدا کنیم.استاد رهنما که مدرس کلاس Mov ۴  هستند در ضمینه این کار یعنی آموزش فوق فشرده زبان انگلیسی و حتی زبان های دیگر تخصص دارند. حال می خواهیم با درنگ در شیوه عملکرد ایشان به راه حلی جامع برای رسیدن به این اهداف داشته باشیم.

IELTS7 Banner 01 8

هنوز چند دقیقه ای به شروع کلاس مانده بود که سبحان یکی از زبان آموزان فعال و پر انگیزه کلاس کلیپی در
گروه ارسال کرد که در ابتدا تصور می کردم یک کلیپ انگلیسی برای تمرین یا حتی  کلیپی از صحبت کردن خودش باشد. اما بر خلاف تصور متوجه شدم سبحان که نوانده گیتار است از تک نوازی خود فیلم تهیه کرده و برای دوستانش ارسال نموده است. همه با دیدن کلیپ با ذوق فراوان کلیپ را مشاهده و سبحان را تشویق می کردند. حالا باستاد هم وارد گروه شده و با مشاهده کلیپ سبحان را مورد تشویق قرار  داده و مهارتش در موسیقی را تحسین کرد. ین جو صمیمی مرا وادار به گفتن Wow به این ارتباطات خوب بین استاد و دانش آموز و همکلاسی ها کرد.
آنها آنقدر محو کلیپ سبحان شده بودند که ققراموش کردند با یکدیگر سلام و احوالپرسی نمودند. سپس با فرا رسیدن ساعت ۶:۴۵ دقیقا رسما به کار خود آغاز کردند.

اولین تمرین امروز بخشی از کتاب ۳ Big English بود که گرامر آن در جلسه قبلی دوره شده بود. حالا از بچه ها خواسته شد با کلماتی همچون You , She, He و Do , Does جملاتی ساخته و جا های خالی را پر کنندو پس از آن عکس مرتبط با این بخش را ارسال کنند. بعد از به اتمام رسیدن این بخش استاد طی ویسی سوال کردند:
?Are you ready for next part
همه بچه ها با ارسال Yes آمادگی خود را جهت ادامه با قسمت بعدی تمرین را اعلام نمودند.
زمان برگزاری یک مسابقه بزرگ فرا رسید. همه زبان آموزان باید با استفاده از متنی که از تمرین قبلی در اختیار داشتند ویسی تهیه می کردند که تا حد ممکن کمترین خطا را داشته و یا بدون خطا باشد. و نتیجه و رتبه بندی این مسابقه نیز بر اساس تعداد کمتر خطاها به اثبات می رسید.

بعد از ارائه ویس های بینظیر بچه ها استاد به همه گوش فرا داده و با توجه به اینکه باز معنایی و Accent  همه آنها به یک کیفیت بود برای همه امتیازی شبیه به یک مدال طلا فرستاد که در کتار آن اسم یک به یک زبان آموزان نوشته شده بود.  گاها مطلبی در مورد نوعی خاص از ایرادات مانند لکنت زبان وجود دارد که خوشبختانه در کلاس های آنلاین میتوان به بحث و گفت و گو بین زبان آموز و استاد در پیج خصوصی شان متنهی و مشکل حل شود. این موضوع به زبان آموزانی که دچار مشکل هستند یک انگیزه دو چندان و یک آرامش روانی هدیه می دهد. چرا که آنان نگران فاش نقاط ضعف نا خودآگاهشان در جمع را نخواهند داشت.
در فعالیت بعدی از بچه ها خواسته شد یک باز ی راه بیاندازند. در مرحله اول می باسیت کلمات به هم ریخته را مرتب کرده و با آن یک عبارت تشکیل میدادند.
kawl hte dgo
Keat tou het shart
shaw het idessh
tyusd
eedf hte tca
cceparit hte apino
در اینجا ابن متن توسط خانم رهنما ارسال شده و ایشان برای مثال توضیح دادند:کلمه tyusd پس از مرتب شدن به  study تبدیل می شود. و به این شکل بچه ها می توانند بقیه متن را نیز مرتب کنند.
در زمان مقرر شده بچه ها تصاویر نوشته های خود را به صفحه شخصی استاد ارسال کردند.
در یک جلسه کلاس آنلاین می توان تعداد بیشماری تمرین و اکت انجام داد که با استفاده از امکاناتی که زبان آموزان در دسترس دارند مثل تهیه ویس و تصویر سهولت بیشتری یافته است و عامل رشد دهنده بیش از پیش این بازدهی خلاقیت معلم و همراهی زبان آموز است. ترکیب این سه عنصر میتواند معجزه آفرین باشد. تنها با ارتباط با پشتیبانی سایت یا تماس با ما می توانید برای یک بار هم لذت یادگیری زبان به روش راکت را تجربه کرده تا هیچ گاه طعم لذت بخش آن را فراموش نکنید.