امروز هم در ساعات اولیه صبح طبق روال پنج شنبه ها زبان آموزان دوره پروفیشنسی راس ساعت ۷ صبح در کلاس حاضر شدند.
این همه انرژی و جدیت برای رسیدن به هدف برای ما همیشه قابل ستایش بوده و هست. در این دوره که هم زبان آموزان علاقه مند به تدریس و هم اساتیدی که تمایل برای بهتر شدن در روند تدریس خود دارند شرکت می کنند، شما می توانید خود را برای شرکت در آزمون های بین المللی تربیت مدرس زبان انگلیسی آماده کنید. مدرس این دوره استاد احمدرضا ابراهیمی است. رابطه گرم استاد با زبان آموزان، زبان آموزان را در همان ابتدا سر کیف آورده بود.
ما خوشحالیم که با یک گزارش دیگر از دوره پروفشنسی در کنار شما هستیم. در ادامه با ما همراه باشید…

همانطور که گفتیم همواره یکی از ویژگی های جالب توجه زبان آموزان این دوره برای من شور و شوق فراوان آن ها و جو صمیمانه حاکم بر کلاس درس بوده است که باعث شده آینده بسیار روشنی را برای یکایک آن ها متصور شوم. قطع به یقین تلاش های استاد ابراهیمی را در این مورد نمی توان نادیده گرفت. زبان آموزان و اساتید مکمل هم هستند بی شک استاد خوب زبان آموزان خوبی را تحویل جامعه می دهد و زبان آموزان خوب نیز دلیلی برای بهتر شدن اساتید خود هستند.
زبان آموزان مشتاق اساتید خود را مشتاق به بهتر شدن روند آموزشی خود می کنند و این رابطه دو طرفه باعث بهبود کیفیت سطح آموزشی زبان دوم در کشور عزیزمان می شود.

IELTS7 Banner 01 8

شروع کلاس

کلاس امروز هم با احوال پرسی گرمی مابین استاد احمدرضا ابراهیمی و زبان آموزان مثل هر جلسه به صورت رسمی آغاز شد. پس از آن بی درنگ وارد مبحث درسی شده و برگه هایی بین زبان آموزان دست به دست و پخش شد. این برگه ها تمریناتی بود که آقای ابراهیمی برای این جلسه در نظر گرفته بودند.
از زبان آموزان خواسته شد پیش از همه یک راست بروند سراغ تمرین پنجم، ۲ دقیقه ای را در مورد آن فکر کنند و سپس هر یک نظرات و برداشت خود را به صورت کاملا صریح برای همکلاسی های خود بیان کنند. موضوعی که باعث شد بحث و گفت و گوی بین زبان آموزان در همان ابتدا بالا بگیرد.

 

 

تشکیل گروه های دو نفره

پس از صحبت های استاد که در بردارنده نکات آموزشی در یادگیری زبان بود، زبان آموزان به گروه های دونفره تقسیم شدند، هر گروه پاسخی برای سوال طرح شده در تمرین پنجم زبان انگلیسی یافتند و سپس به توضیح دلیل انتخاب پاسخ هایشان پرداختند. در این بین سوالاتی که از روی کنجکاوی زبان آموزان مطرح می شد توسط احمدرضا ابراهیمی با دقت و حوصله، همراه با مثال هایی شفاف پاسخ داده میشد.
یادگیری زبان انگلیسی
 این روزها برای هر فردی که تمایل به پیشرفت دارد، یک امر مهم و الزامی شده است ولی نکات مهمی در یادگیری بهتر زبان انگلیسی وجود دارد که یکی از این نکات داشتن استادی همدل در آموزش کاربردی زبان انگلیسی است. استاد احمدرضا ابراهیمی با تمرکز بر کلاسی مکالمه محور، زبان آموزان را در همان ابتدای راه به مکالمه زبان انگلیسی تشویق می کند که البته در این دوره کار راحت تر است و زبان آموزان علاقه مند به تدریس به خوبی و با تسلط می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و این دوره برای بهتر شدن تلفظ لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی و آموزش روش تدریس و بیان چگونگی طرح درس زبان انگلیسی است.

 

 

بحث شیرین گرامر

با وجود اینکه موضوع کلاس امروز حول محور گرامر زبان انگلیسی بود و اغلب بحث گرامر و آموزش آن به مراتب خسته کننده تر از مباحث دیگر می باشد، اما در پایان در چهره هیچ یک از زبان آموزان خستگی مشاهده نمی شد؛ بلکه همچنان تمایل به ادامه کلاس در آن ها وجود داشت. همان طور که در اول گزارش پیش رو اشاره کردم، همواره یکی از ویژگی های جالب توجه زبان آموزان این دوره برای من شور و شوق فراوان آن ها در کلاس درس بوده است و تمایل شدیدی به موفقیت و پیشرفت…

 

۴۵ دقیقه وقت اضافه

و در آخر، کلاس با بررسی و ارائه تکنیک هایی برای تمرین چالش برانگیزی که زبان آموزان را با مشکل مواجه کرده بود ختم شد. غافل از این که ۴۰ دقیقه از ساعت رسمی پایان کلاس گذشته بود و هیچ کس متوجه گذر زمان نشده بود تا اینکه سرانجام در ساعت ۹.۴۵ دقیقه و با به صدا در آمدن صدای زنگ پایان کلاس زبان انگلیسی این جلسه از دوره Proficiency زبان انگلیسی هم پایان یافت.

 

هدف داشتن برای افراد بزرگ است… بزرگ باشیم.