امروز ۴آذر ۱۳۹۸ تمامی بانوان خانه دار مثل روال سابق در آکادمی حضور یافتند. از ویژگی های این دوره شور و هیجانی است که همه آنها با خود به آموزشگاه می آوردند و باعث می شوند کل کادر اداری و پرسنل آکادمی زبان بهین دانش نیز با انرژی مثبت آنها همراه شوند.
با ما همراه باشید با تهیه گزارشی از دوره آموزش زبان انگلیسی ویژه بانوان خانه دار

این دوره به صورت همزمان توسط استاد صادق پور در طبقه پایین آکادمی و استاد یزدانی در طبقه بالای آکادمی برگزار شد. به علت استقبال بسیار آنها از این دوره برآن شدیم تا این دوره را به دو کلاس زبان انگلیسی تقسیم کنیم تا زبان آموزان بتوانند در این یک ساعت و نیم آموزش زبان انگلیسی در اصفهان، به خوبی دیده شوند و استاد بتوانند به مراحل آموزش تک تک آنها واقف باشد.

IELTS7 Banner 01 8

یک مصاحبه متفاوت از یک روز متفاوت

همه زبان آموزان با صدای بلند با زبان انگلیسی با هم به مکالمه پرداختند و تلاش داشتند درس های جلسه پیش را قبل از رسیدن استاد مرور کنند. ما با دوربین خود سر کلاس آنها حضور یافتیم و با تک تک زبان آموزان به مصاحبه پرداختیم. از آنها خواستیم که هدفشان را از شرکت در این دوره بیان کنند و از حس و حال خودشان قبل و بعد از یادگیری زبان انگلیسی  بگویند.
همه زبان آموزان با انرژی مضاعف از برگزاری این دوره های رایگان صحبت کردند و خوشحال بودند که فارغ از نگرانی مالی می توانند زمانی کوتاه اما مفید را در کنار بقیه دوستان خود به کسب یادگیری زبان اول جهان بپردازند. اعتمادبنفس و احساس رضایت در کلام و نگاه آنها موج می زد.
بانوان زبان آموز ما در آکادمی زبان بهین دانش با انگیزه مضاعف در دوره های رایگان آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده بودند و به طبع این موقعیت برای آنها پیش آمده بود که بتوانند در ابتدای روز زمانی را به خود و خواسته های خود اختصاص بدهند. این انگیزه و حس خوب به ما نیز قدرت و احساس مفید بودن می داد.

هدف از دوره

بانوان خانه دار یکی از بخش های مهم جامعه هستند و با توجه به انتظاراتی که جامعه از آنها دارد نمی توانند بعضا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کرده و مسئولیت های فراوانی که بر دوش دارند زمان کافی را از آنها برای رسیدن به خواسته هایشان می گیرد. ما به بیان ساده هدفمان از برگزاری این دوره این بود که زمانی را که فرزندان آنها در مدرسه مشغول تدریس هستند را صرف آموزش زبان انگلیسی آنها کنیم و فارغ از مسائل مالی بتوانند در محیطی آرام به استعدادهای خود واقف شوند و خود را به عنوان زنی قوی به جامعه معرفی کنند.
خودباوری در بانوان ما یکی از اهداف مهم ماست و ما این روزها شاهد این هستیم که مادرانی با سنین بالا در دوره های زبان انگلیسی ما شرکت می کنند و به خوبی خود را با کلاس و بقیه همکلاسی ها و دوستان خود همراه می کنند. زنان قدرتمند، مادران فرزندانی قدرتمند و با اعتمادبنفس خواهند بود و جامعه ما به مادرانی اینچنینی نیاز دارد.

نحوه طرح درس و برگزاری دوره از دیدگاه استاد صادق پور

استاد حسنا صادق پور اذعان داشتند:
” هر دوره متناسب با نیاز زبان آموزان طراحی و برنامه ریزی شده است. که تمرکز این دوره، بر روی Speaking و Reading زبان آموزان طراحی شد و اینکه زبان آموزان ما بتوانند در موقعیت های مختلف به راحتی منظور خود را به زبان انگلیسی برسانند.”
استاد صادق پور اضافه کردند که البته به طبع بر روی Writing و Listening زبان آموزان نیز کار می کنیم تا زبان آموزان بتوانند علاوه بر تقویت مهارت صحبت کردن از درک مطلب و فهم بهتر زبان نیز برخوردار بشوند اما هدف اصلی ایجاد اعتمادبنفس در مکالمه برقرار کردن به زبان انگلیسی در بانوان زبان آموزان است.

برای بهتر شدن اعتمادبنفس این عزیزان برای آنها اردوهایی آموزشی در نظر گرفته شد که بتوانند با توریست ها در میدان نقش جهان اصفهان به مکالمه بپردازند و به توانایی های خود بیش از پیش واقف بیایند. در این میان ما از تیم تصویربرداری خود خواستیم که در اردوهای آنها شرکت کرده و از روند پیشرفت و تغییرات آنها فیلم برداری نماید که برای دیدن این فیلم ها می توانید به بخش گالری ما در سایت یا اینستاگرام ما مراجعه کنید.
صحبت کردن به انگلیسی در موقعیت های متفاوت می تواند شما را آماده تر و با اعتمادبنفس کند و این مسئله مهمی در یادگیری زبان انگلیسی است. موقعیت های واقعی همیشه حتی بهترین ها در زبان انگلیسی را کمی سردرگم می کند اما اگر در همین ابتدای آموزش زبان انگلیسی به تمرین در این موقعیت ها بپردازید قطعا می توانید پیشرفت بهتری داشته باشید.
نظر شما چیست؟ آیا خود را تا به الان در چنین موقعیت های واقعی ای قرار داده اید؟ از تجربیات و احساس خود در آن شرایط به ما بگویید؟
انسان های موفق متفاوت عمل می کنند. متفاوت عمل کردن را تمرین کنید و توانایی های خود را به چالش بکشانید. ما در آکادمی زبان بهین دانش پذیرای شما عزیزان هستیم و برایتان عزمی جزم و ذهنی قدرتمند آرزو می کنیم.

وقتی کسی بهت می گه شدنی نیست دو چیز رو ازش دریغ نکن، لبخندت و تلاشت رو…