دوره اسپانیایی هر پنج شنبه از ساعت ۱۴ الی ۱۶ برگزار می شود. اما امروز استثنا جلسه ساعت ۱۰ ، در واحد دخترانه برگزار شد.
دوره زبان اسپانیایی
 علاقه مندان ویژه خود را دارد و برای بسیاری از این علاقه مندان به شیرین ترین زبان و بهترین زبان در دنیا تبدیل شده است. یادگیری زبان اسپانیایی می تواند برای بسیاری که به فرهنگ و تاریخ کشور اسپانیا علاقه مند هستند یک هدف بزرگ باشد. بسیاری این زبان را با هدف مدرس شدن در این زبان فرا می گیرند و آرزوی تدریس در بهترین آموزشگاه های زبان در ایران را دارند.

IELTS7 Banner 01 8

همه زبان آموزان این دوره خانم هستند و تنها یک نفر در این کلاس آقا بودند اما این موضوع باعث نشده بود که زبان آموز آقای ما از هدف خود کنار بکشد و احساس معذب بودن داشته باشد. به خوبی در فعالیت های کلاس مشارکت می کرد و کلاس طوری پیش می رفت تا همه بتوانند به صورت یکسان از آموزش زبان اسپانیایی در اصفهانبهره ببرند. از قسمت ها جذاب این کلاس حضور زبان آموزی بود که تنها ۱۴ سال سن داشت و به زبان انگلیسی نیز مسلط است و مورد تشویق سایر همکلاسی های خود از جمله استاد زبان اسپانیایی قرار گرفت.
بسیاری معتقد هستند که اگر به یک زبان زنده دنیا مسلط باشی، یادگیری سایر زبان ها برای شما راحت تر خواهد بود و می توانید پیشرفت بیشتری نسبت به سایرین داشته باشید. علاوه بر این یادگیری زبان دوم و سوم و … می تواند ذهن زبان آموزان را قوی کرده و باعث شود که ذهن شما توانایی ذخیره کردن اطلاعات و یادآوری خاطرات و … را بهتر داشته باشد. در ضمن اگر شما به یادگیری زبان مشغول بشوید کمتر از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر خواهید بود چرا که ذهن شما پویاتر و اکتیوتر است و برای ذهنتان ورزشی مناسب را انتخاب کرده اید.

 

پشتیبانی آنلاین استاد ابراهیمی به چه شکل انجام می شود؟

از نکات جالب توجه این کلاس جو شاد و دوستانه و روابط گرم زبان آموزان با استاد احمدرضا ابراهیمی بود. آنها با رابطه ای کاملا دوستانه در حین یادگیری زبان اسپانیایی بودند و این خود باعث بهتر پیش رفتن کلاس بود.
از قوانینی که همگی موظف به اجرای آن هستند ارسال هر شب یک فایل صوتی برای استاد ابراهیمی بود که این کار باعث می شد که زبان آموزان زبان اسپانیایی خارج از کلاس به حال خود رها نشوند و کلاسی مجازی را همواره و در طول روز در کنار هم داشته باشند.
در این فایل صوتی همگی موظف هستند تا آنجایی که می توانند به حالت بومی صحبت کرده و تمرکز آن بر روی لهجه زبان آموزان است. استاد برای حل مشکلات اینترنتی زبان آموزان از آنها خواست که همگی اپلیکیشن زبانگرد را روی گوشی های خود نصب کنند. تا بتوانند طبق روال قبل به صورت آنلاین نیز با هم در ارتباط باشند. این روزها شرایط اینترنت در ایران خوب نیست و کاربران نمی توانند به راحتی به اینترنت و برنامه هایی مانند واتس اپ، اینستاگرام و … وصل شوند برای همین با برنامه یادگیری زبان زبانگرد مشکل دسترسی به اینترنت آنها حل شده بود و می توانستند به خوبی روال همیشگی کلاس را طی نمایند.
امروز علاوه بر تهیه گزارش به صورت کتبی، تصمیم بر آن شد که فیلمی کوتاه از کلاس و نحوه یادگیری زبان اسپانیایی بگیریم. همگی زبان آموزان علارغم نگرانی ما با دوربین احساس راحتی می کردند و حضور ما و دوربین در کلاس باعث نشد که روند کلاس دچار اختلال شود.

 

 

نحوه طرح درس در کلاس اسپانیایی- استاد احمدرضا ابراهیمی

زبان آموزان اذعان داشتند که از جذابیت های کلاس فیلمی است که هر جلسه برای آنها پخش می شود و همگی باید فی البداهه درباره آن صحبت بکنند. فیلمی که امروز برای زبان آموزان پخش شد ، درباره خانمی بود که دوست داشت گزارشگر شود و سعی می کرد که ادای گزارشگرها را در آورده و تصویری ذهنی از خود در قالب یک گزارشگر اسپانیایی زبان را ساخته بود.
هم زبان آموزان مسلط درباره فیلم صحبت می کردند و توانایی خود را در ادای کلمات به صورت بومی- اسپانیایی محک می زدند. مکالمه زبان اسپانیایی برای همه آنها بعد شیرین درس بود و همگی سعی بر مشارکت در کار گروهی را داشتند.
بسیاری از ما هدفمان از یادگیری زبان اسپانیایی بهتر مکالمه برقرار کردن به زبان اسپانیایی با افراد بومی کشور اسپانیاست و این مهم به تنهایی حاصل نمی شود مگر اینکه با جدیت و تلاش و صد البته اعتمادبنفس و خودباوری روزانه به مکالمه به زبان اسپانیایی با همکلاسی و یا افراد بومی بپردازیم. اما اگر دسترسی به این افراد همیشگی نباشد چکار باید کرد؟ بله درست است بهتر است که با روش یادگیری زبان اسپانیایی در جلوی آینه این کار را انجام بدهید و بگذارید خودتان تعیین کننده سرنوشت خود باشید نه شرایط!

 

 

زبان اسپانیایی با زبانگرد!

در ادامه کلاس بر روی دشواری های زبان اسپانیایی کار شد و استاد ابراهیمی تاکید کردند که همگی باید هر شب حداقل نیم ساعت با اپلیکیشن زبانگرد، فایل صوتی ارسال کنند و این باعث شده بود که زبان آموزان نتوانند به بهانه نبود اینترنت یا سرعت پایین اینترنت از زیر کار در رفته و بهانه تراشی کنند.
از مزایای اپلیکیشن زبانگرد می توان به داشتن برنامه آموزشی آنلاین و پشتبانی ۲۴ ساعته آن نام برد اما مورد دیگری که می توان از مزایای آن باشد این است که شما می توانید به راحتی مانند تعیین سطح آنلاین انجام دهید با دوستان و اساتید خود چت کنید و به یادگیری هر زبانی علاوه بر زبان اسپانیایی بپردازید.
به قول زبان آموزان: با این اپ دیگه نمیشه از زیر کار در رفت!

 

 

تاریخ برگزاری آزمون زبان اسپانیایی…

قرار بر این است که تا اسفند ماه همه زبان آموزان به زبان اسپانیایی مسلط شده و در اسفند ۱۳۹۸ آزمون زبان اسپانیایی آنها برگزار شود. برای این کار به جدیت و تمرین مستمر هر یک نیاز بود که به حمدلله تا به اینجای کار همگی به خوبی از عهده آن برآمده بودند.

 

چیزی که دائماً تکرار می‌کنیم، زندگی ما را می‌سازد…

 

نحوه برگزاری امتحان زبان اسپانیایی به چه صورت است؟

در انتها بهتر است برای آشنایی شما زبان آموزان از نحوه برگزاری آزمون اسپانیایی بگوییم تا فارغ از استرس با نحوه برگزاری این آزمون آشنا شوید.
ما همیشه در آکادمی زبان بهین دانش یک امتحان سمپل، یک جلسه پیش از شروع امتحانات می گیریم تا زبان آموزان با نحوه طرح سوالات و روند امتحان آشنا شوند و روز امتحان به دو صورت کتبی و شفاهی زبان آموز را بررسی می شوند.
به این شکل که برای بررسی توانایی در تلفظ کلمات، یک لیست از کلمات را به آنها داده و از همگی می خواهیم بخشی از این کلمات را بخوانند. پس از آن کلاس به گروه های دو نفره تقسیم می شود و هر یک درباره موضوع انتخابی خود با هم به مکالمه می پردازند. سعی بر این است که اساتیدی که انتخاب می شوند استاد مربوط به آن کلاس نباشند.
بعد از امتحان شفاهی برای بررسی قدرت Listening برای همگی یک فایل صوتی پخش می گردد که زبان آموز باید در حین شنیدن به سوالات مربوط به آن بخش پاسخ داده و وارد بخش درک مطب، رایتینگ و ریدینگ شوند. امتحانات همیشه در ساعات همیشگی کلاس برگزار می شود. که به ما این اطمینان را می دهد که ساعتی است که برای حضور هیچ یک از زبان آموزان مشکلی ندارند.
خدا را شاکریم که توانسته ایم علاوه بر تمرکز بر روی آموزش درست، جوی شاد را برای زبان آموزان خود رقم بزنیم و رابطه ای دوستانه را با هر یک از آنها داشته باشیم. خداحافظی برای ما در پایان ترم معنایی ندارد چرا که همگی مطئن هستیم با شرایطی که فراهم می آوریم و زبان آموزان تلاشگری که داریم این رابطه تا سالیان سال ادامه خواهد داشت.