جلسه پنجم از دوره Aim۳ در آموزشگاه زبان بهین دانش آغاز شد.
زبان آموزان تا به اینجا توانسته بودند تغییرات چشم گیری را در خود و دیگر همکلاسی های خود، احساس کنند. موفقیت برای انسان های تلاشگر است و اگر دوست دارید شما هم به درجات موفقیت برسید بهتر است که تلاش در این زمینه را دست کم نگیرید و با تمرین و تکرار مستمر روزانه پله های موفقیت را بگذرانید.
اگر تمایل به ادامه به خواند گزارش کلاس زبان انگلیسی ویژه نوجوانان دارید با ما همراه باشید…

IELTS7 Banner 01 8

شروعی ایمن!

جلسه ی امروز در ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه، رسما شروع شد و استاد پس از حال و احوال کردن با زبان آموزان، به حضور و غیاب پرداخت. بعد از حضور و غیاب، استاد از زبان آموزان دعوت کرد تا در مورد درس جدید که قرار بود روی آن کار بکنند و آماده سر کلاس حاضر بشوند، بحث و تبادل نظر بکنند. درس جدید در مورد ایمنی و موارد ایمنی بود که آنها با عبارات جالب زیادی در بحث ایمنی آشنا می شدند. بعد از صحبت در مورد صفحات و عبارات کتاب، نوبت کار با سی دی رسید و استاد از زبان آموزان خواست تا بعد از پلی کردن، باهم تکرار و تمرین بکنند.

صفحه ی حوادث!

پس از کار بر روی عبارات جدید با سی دی، از زبان آموزان دعوت شد تا به صفحه ی مربوط به متن درس نگاه کنند و در مدت پنج دقیقه با استفاده از دیکشنری، سعی در فهمیدن این موضوع و لغات آن بکنند و آماده ی کار بر روی این متن باشند. پس از مدت پنج دقیقه، زبان آموزان به همراه استاد خود مشغول کار بر روی متن با سی دی شدند و بند به بند بر روی معنی و مفهوم و کلمات و عبارات آن کار کردند. به این صورت که هر زبان آموز یک پاراگراف را می خواند و سپس به اتفاق هم بر روی آن کار می کردند. در مدت کار روی این متن، زبان آموزان عبارات جالب و جدیدی در مورد حوادث و ایمنی یاد گرفتند.

Past continues!

در ادامه ی کلاس استاد مشغول تدریس دستور زبان جدید درس شد که تحت عنوان past continues بود و در قالب یا فرم گذشته استفاده می شود، مثلا اگر برای زمان حال از I’m talking استفاده بکنیم، به معنی من در حال صحبت کردن هستم و برای گذشته آن می گوییم I was talking به معنی من در حال صحبت کردن بودم. تفاوت این دستور زبان با دستور زبان گذشته ی ساده، در معنی و مفهوم آنهاست. اگر ما در گذشته ی ساده بگوییم I talked یعنی من صحبت کردم، که در مورد گذشته هست و موضوعی تمام شده است در حالی که در این دستور زبان ما می گوییم من در حال صحبت کردن بودم یعنی ما چیزی را تموم نکرده ایم در مورد گذشته.

مکالمه ی واقعی،جایی برای دیده شدن!

پس از تدریس استاد در مورد دستور زبان درس، از زبان آموزان دعوت شد تا یک مکالمه ی واقعی از خودشان در مورد موارد ایمنی بسازند و آن را با همکلاسی های خود به اشتراک بگذارند.حتی در حین صحبت های زبان آموزان و مکالمه ی آن ها، بقیه ی گروه ها با فرم صحیح سوال پرسیدن،از آن گروه سوال میپرسیدند تا به این شکل تمام عبارات درس هم مرور شده باشد و هم از آنها استفاده ی واقعی و کاربری شده باشد.

کتاب کار، جایی برای تمرین!

پس از مکالمه، زبان آموزان با استفاده ی کاربردی و واقعی از دانش زبانی خود،به درخواست استاد بر روی صفحات مربوط به درس جدید در کتاب کار تمرین کردند و به سوالات آن بخش در قالب گروه های دو نفره پاسخ دادند.
سپس هر گروه به یک سوال به صورت جملات طولانی پاسخ داد تا هم تمرین کتاب انجام شده باشد و هم به سوالات زبان آموزان پاسخ داده شود. در نهایت در ساعت ۲۰:۰۰ و با صدای زنگ، زبان آموزان تمرین خانه را یادداشت کردند و با استاد خداحافظی و از کلاس خارج شدند.
به خاطر داشته باشید که دنیا به کسانی نعمت های خوب خود را می بخشاید، که جویای بهترین ها باشند. پس تلاش و همت بالا را فراموش نکنید و در خود ایجاد انگیزه کنید. داشتن انگیزه در یادگیری هر چیزی می تواند یکی از نشانه های پیروزی برای شما باشد. قبل از هر چیزی سعی بر این داشته باشید که بتوانید برای بالا نگه داشتن انگیزه خود راه هایی بیابید و برای کاری که انجام می دهید، یک چرایی مهم و هدف مشخص داشته باشید. داشتن هدف مشخص، از شما انسانی هدفمند و موفق می سازد.
هر فردی از یادگیری زبان انگلیسی، هدفی مشخص دارد. این هدف را شناسایی کنید برای یادگیری آن زمان بندی کنید، کلاس مناسب انتخاب کنید و در طول مسیر تلاش مستمر و جدیت را فراموش نکنید. ما با این امید در راه یادگیری زبان دوم قدم می گذاریم که روزی ایرانی چند زبانه داشته و بتوانیم هر کدام از ما به چند زبان زنده دنیا مسلط شویم.
امیدوارم این گزارش کوتاه بتواند در یادگیری شما تاثیر داشته و شما را برای بهتر شدن در یادگیری زبان آماده نماید. پیروز و سربلند باشید.

گزارش کلاس Proficiency جلسه هشتم – ۳۰ آبان ماه